Teraz jest 28 mar 2024 22:52:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Pytanie do właścicieli Bebook'a mini 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Pytanie do właścicieli Bebook'a mini
Witam,
przymierzam się do kupna Bebooka mini. Nie ukrywam, że trochę mi się spieszy, bo jak żona dowie się o nadmiarze gotówki, to znajdzie dla niej inne zastosowanie niż zakup jakiegoś tam czytnika ;)
"Męczą" mnie jednak pewne sprawy:

1. Czy sprzęt poprawnie czyta pliki .prc? Mam w tej chwili jetbooka i niestety - wyświetla krzaki i tylko krzaki... To samo jest w komputerowym programie FBRreader - jedynie mój telefon z MobiPocket'em wyświetla to jak należy. Pliki ściągałem ze strony www.ebook.pl (ile tam tego jest!!!) Zgaduję, że są one zabezpieczone przez DRM i to dlatego. Wracając do sedna - jak z tym radzi sobie Bebook?

2. Czy działają wewnętrzne linki (spis treści ewentualnie przypisy) w plikach typu .pdf, .epub i .prc (o ile prc w ogóle działa - patrz pkt 1.)

3. Ile trzyma bateria przy, powiedzmy jakichś 250 stronach czytanych dziennie? Mój jetbook wytrzymuje jakieś 3 dni (nawet, jeśli jest nieużywany/wyłączony - skandal!!! Co tam tak "żre" baterię?). Jest to główny powód zmiany czytnika.

4. Czy jest możliwe szukanie wewnątrz tekstu jakiegoś słowa?

5. A może jest coś co Was niesamowicie wkurza w Bebooku i raczej odradzacie ten czytnik?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc!


11 lut 2010 11:59:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pytanie do właścicieli Bebook'a mini
mam v3, ale to nie powinno robić tu różnicy - v5 to prawie to samo.

Ad 1.
Tak, to jest DRM. O ile dobrze pamiętam te pliki były poprawnie obsługiwane w oryginalnym oprogramowaniu.
Poza tym podałem sposób na uporanie się z tym rodzajem DRM w jednym z topiców w ogólnym dziale. Po przerobieniu tych plików na komputerze nie będzie problemów także w FBReaderze.

2. Tu niestety nie pamiętam.
Na pewno takie rzeczy działają w OpenInkpocie, ale na v5 nie ma go jeszcze wydanego (ale ktoś chyba nad tym pracuje).

3. Praca na baterii to bardzo mocna strona tych urządzeń. Przy takim użytkowaniu podejrzewam że jakieś 2-3 tygodnie może działać - nawet bez wyłączania.

4. Nie wiem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lut 2010 12:13:10
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pytanie do właścicieli Bebook'a mini
Hm, ale w sumie teraz zwątpiłem w te mobipockety...
Przecież w v5 jest Adobe DRM, więc DRM w mobipocketach nie ma prawa teraz działać...

Tak czy inaczej, zobacz ten mój topic w ogólnych. Usunięcie tego nie sprawia wielkich trudności.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lut 2010 16:59:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: