Teraz jest 28 mar 2024 14:44:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Problem z Bebook One 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 9:55:39
Posty: 13
Lokalizacja: Wwa
eCzytnik: Bebook One
Post Problem z Bebook One
Witam,

Pół roku trwało bezawaryjne używanie sprzętu do czasu gdy po kolejnym umocowaniu karty SD siadła grafika ikon i odświeżanie strony w menu, teksty jest odtwarzany, choć nie działa menu ustawień i opcji. Sprzętu oczywiście można używać, lecz bez opcji i ustawień no i bawienie się w grę w statki w menu gdzie wszystko na siebie się nakłada nie ma sensu. Na oficjalnym forum bebooka znalazłem wątek dotyczący tego samego problemu, lecz pozostawiono go bez odpowiedzi (odpowiedzią było: zrestartuj sprzęt, w FAQ - podładuj baterię - no comment).

Proszę Kolegów o pomoc. Pewnie w grę wchodzi reinstalacja systemu, lecz nie wiem jak się do tego zabrać. Instrukcja mówi jedynie o włożeniu karty SD i naciśnięciu czegoś, nie ma wniej nic o tym, czy mam formatować pamięć, co w przypadku jakiegoś zawirusowania pewnie jest konieczne. Nie chciałbym po sformatowaniu rzeźbić z kompilacją kodów źródłowych.


31 sie 2011 9:43:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Problem z Bebook One
Wirus na e-czytniku??? Pierwsze słyszę, tym bardziej, że Bebooki One nigdy WiFi ani 3G na oczy nie widziały. Teoretycznie możliwe jest to przez dostarczenie mu książek, ale czytniki działają na mocno zmodyfikowanym Linuksie, nie wiem, jakie wirusy mogłyby na nich zadziałać.

Pamięć na książki możesz sformatować bezpośrednio z komputera (http://mybebook.com/a31/troubleshooting ... _info.html), natomiast do zastrzeżonej dla systemu raczej nie dobierzesz się bez lutownicy.

Reinstalkę systemu przeprowadza się wkładając kartę SD z najnowszym firmware, wyłączasz całkiem czytnik, po czym wciskasz i przytrzymujesz klawisz V+ (podgłaszanie), trzymając ten przycisk włączasz czytnik - powinno zaskoczyć. W odpowiednim momencie klikasz OK i rozpocznie instalkę.


31 sie 2011 10:05:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z Bebook One
bez przesady z kompilacją :D
Trzeba zrgać na kartę SD plik z aktualizacją do głównego katalogu,
wyłączyć czytnik,
po włożeniu karty do czytnika włączyć go, trzymając jednocześnie klawisz przygłaśniania. Ten klawisz przygłaśniania trzeba moment przytrzymać. Powinno piknąć, a na ekranie wyskakuje pytanie czy aktualizować. Trzeba potwierdzić okejem i poczekać kilka minut.

Żadne dodatkowe formatowania nie powinny być potrzebne.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 sie 2011 10:06:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 9:55:39
Posty: 13
Lokalizacja: Wwa
eCzytnik: Bebook One
Post Re: Problem z Bebook One
Dzięki. I po bólu. Po aktualizacji wszystko jest w porządku. Pytanie pozostaje co spowodowało problem. Może zbyt często bawiłem się kartą SD na różnych komputerach bezpośrednio a nie przez czytnik? To tak w kwestii prewencji:)


01 wrz 2011 9:21:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post Re: Problem z Bebook One
mi się takie cuda stały 2 razy. Za każdym razem jak wyciągałem kartę przy włączonym urządzeniu.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


20 gru 2011 9:09:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: