Teraz jest 28 mar 2024 20:49:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
eCzytniki z Pixmanii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2008 17:42:04
Posty: 52
eCzytnik: Sony prs-505
Post eCzytniki z Pixmanii
witam

Przeglądając Pixmanię znalazłem ich ofertę na sprzedaż czytników eBook'ów / http://www.pixmania.com/pl/pl/17733/xx/ ... eresn.html /
jest to jakaś alternatywa do sprowadzania czytnika Sony / praktycznie bez gwarancji / z USA, sklep oferuje wysyłkę do Polski oraz 2 letnią gwarancję.

Oferta wydaje się całkiem niezła, lecz jak mówią " nie ma róży bez kolców" :D - opinie o tym sklepie są niestety nie najlepsze a serwis jest we Francji /trzeba wysłac towar na własny koszt/

może ktoś tam kupował / albo odsyłał do serwisu /?

pozdrawiam


12 lis 2008 17:45:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
jakby kurcze nie bylo tyle negatywnych opinie na necie to bym sobie sam kupil .... ale jak wpisze na necie opinie to mi wlosy na karku stają

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


12 lis 2008 19:07:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
Stacje dokującą do mojego Archosa 504, która na Pixmanii kosztuje 350 zł kupiłem w innym wysyłkowym sklepie w UK za 180zł, nic już nie trzeba komentować...


13 lis 2008 1:15:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Padre - uwaga nie na miejscu, Pixmania oferuje takiego BeBooka w tej samej cenie, co MyBebook.pl - a nawet 20 zł taniej. Dalej za wysoko jak na ten czytnik, ale nie wyróżniają się na polskim rynku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 lis 2008 8:51:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
pixmania nie ma go na sklepie, wiec temat mozna zamknac.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


13 lis 2008 17:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post 
Pisałem w takim sensie, że skoro jakaś firma ma ceny wyznaczane chyba w drodze losowania to generalnie moje zaufanie do niej nie jest najwyższe...


14 lis 2008 1:30:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
garet napisał(a):
pixmania nie ma go na sklepie, wiec temat mozna zamknac.


A skąd to wiesz skoro w dostępności piszą "dostępny"?
Co do zakupu u nich to chyba bym się jednak nie odważył ze względu na fatalną renomę. Wystarczy cokolwiek wyszukać na skąpcu lub ceneo - niemal zawsze są najtańsi i niemal zawsze mają najgorsze opinie.


Ostatnio edytowano 16 lis 2008 21:14:28 przez noman, łącznie edytowano 1 raz



16 lis 2008 15:34:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
@Noman z tego wiem , ze mi na maila odpisali łaskawie po tygodniu , że bym musial czekać około 15dni roboczych

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


16 lis 2008 18:43:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Nabyłem u nich bebooka ( jest jeszcze dostępny cybook, nawet tańszy ale bez okładki). Zamówiłem towar którego data dostawy była na stronie przesuwana dwukrotnie ( niedostępny, przewidywana data dostępności etc, etc...) Ogólnie nie spieszyło mi się bardzo, a cena 1250 wraz z przesyłką była niższa niż wszystkie oferty allegro. Towar dotarł po 8-miu dniach od zamówienia, starannie zapakowany i sprawny.To plusy. Ops. jest jeszcze jeden plus: bardzo miła i kompetentna pani w dziale obsługi telefonicznej, szkoda że jest używana tylko do ozdoby, bo dane które jej podałem znalazły się dopiero po moim drugim mailu. Na pewno je wprowadziła w system tylko ktoś to olał. No ale po kolei: Najpierw się zamawia potem podaje dane adresowe (w moim wypadku do faktury) a potem "można" do wysyłki. A właśnie g... nie można, jak ktoś się walnie w podawaniu tych pierwszych to może zrezygnować z dalszej procedury, bo poprawki " nie wchodzą" (no, ale może ja tępy jestem) to znaczy, są akceptowane, ale w podsumowanu zamówienia to się nie objawia. Sprzęt zostanie wysłany na pierwszy adres, a ponieważ płacimy z góry, to trzeda uważać aby nie zrobić komuś prezentu. Pani która potwierdzała zamówienie telefonicznie nie widziała problemu: wprowadziła poprawki i towar poszedł. Pix. wysłała emalię z numerem listu przewozowego, adresem wysyłki (poprawionym) i informacją o oznakowaniu paczki. Miodzio; szkoda, że zgadzało się tylko to pierwsze.Trzeciego dnia na trackingu firmy spedycyjnej pojawił się napis : " 13.30 Przesyłka doręczona". Ponieważ było ok 24-tej a przesyłki nie dostałem szykowałem sie rano zrobić solidną awanturę spedytorowi. Niesłusznie. Okazało się, że przesyłka faktycznie została doręczona: na adres który podałem jako pierwszy, oznakowana oczywiście inaczej niż mailu. Faktury oczywiście w paczce nie było, a nazwa firmy na adresie miała bardzo niewiele wspolnego z właściwą. Po dwóch mailach z mojej strony wszedłem w posiadanie faktury,- o cudzie- z prawidłowymi danymi.

Reasumując: Podawać tylko jeden adres, nie wierzyć w infolinię, bo dział wysyłek i tak bierze dane z pierwotnego zamówienia. Reszta jest do przyjęcia jeżeli ktoś lubi dreszczyk emocji.

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


11 maja 2009 23:48:21
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Okej, będziemy uważać, a teraz napisz coś o sprzęcie :D

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


12 maja 2009 8:44:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Sprzęt wielce ok. "Podnosi" się b. wolno ale po prostu go nie wyłączam. Bateria wytrzymuje ok tygodnia Skórzany? futerał ma odpowiednie wzmocnienia i dobrze chroni. Na razie używam tylko pamięci wewnętrznej- swobodnie wystarcza nawet na moje potrzeby. Jak tylko znajduję chwilę czasu, to wyciągam "modlitewnik". W przypadku namolnych dewotek w pociągu/autobusie grzecznie przepraszam i zaczynam się "modlić"; czasami trzeda się przeżegnać i trochę poruszać bezgłośnie ustami. Spokój gwarantowany. Rozwojowo - może kupię koloratkę.

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


04 cze 2009 20:11:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:02:18
Posty: 49
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Pozwolcie, ze przedstawie moja opinie o Pixmanii.
Kupuje tam od lat. I nigdy nie mialem zadnych klopotow. Towar otrzymuje kurierem w ciagu 2-4 dni od momentu zamowienia. Tracking przesylki online dziala bez zarzutu: w kazdej chwili widze jak przesylka przemieszcza sie z miasta do miasta. Naprawde nie moge na nic narzekac.
Tyle tylko, ze ja mieszkam w Danii a nie w Polsce. Nie wiem jak jest zorganizowana Pixmania i czy dystrybucja na Polske dziala na innej zasadzie. Sadzac z waszych slow krytyki tak wlasnie jest i to polski "oddzial" Pixmanii szwankuje.
Kilka miesiecy temu kupilem w Pixmanii BeBooka One. Bez problemu z zamowieniem i dostawa. Sam BeBook sprawuje sie tez znakomicie.


28 lis 2009 11:32:23
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Powstaje pytanie po co zamawiałeś w pixmanii, jak mogłeś zamówić bezpośrednio od producenta. Podejrzewam, że taniej by Cię wyszło.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


28 lis 2009 11:54:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:02:18
Posty: 49
Post Re: eCzytniki z Pixmanii
Kellhus napisał(a):
Powstaje pytanie po co zamawiałeś w pixmanii, jak mogłeś zamówić bezpośrednio od producenta. Podejrzewam, że taniej by Cię wyszło.


Rzeczywiscie jest troszeczke taniej. Tylko, ze wtedy kiedy wreszcie zdecydowalem sie na kupienie BeBooka (jakies 3 miesiace temu) to producent mial go wyprzedanego. Pewnie chwilowo, ale popatrzylem sobie dzisiaj i tez stoi "temporary sold out".


29 lis 2009 13:30:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron