Teraz jest 28 mar 2024 15:51:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Cybook Orizon w połowie października - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Cybook Orizon w połowie października.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 11:04:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Rozsądna cena za 6 calowy czytnik dziś to 850 zł. Za dwa, trzy miesiące - raczej 600 zł.. 229 euro to cena z kosmosu i nie adekwatna do sytuacji...


22 wrz 2010 11:30:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Wygląd przypomina mi z lekka iPoda, zapewne przez to kółko w dodatku umieszczone pod ekranem, na środku.
Jakoś dotyk nie do końca mnie przekonuje w czytnikach książek. Pewnie dlatego, że ekran w moim smartfonie strasznie się brudzi. Co na niego spojrzę, to jest cały brudny od odcisków palców. I przy tym chciałem dodać, że często myję moje łapki :-)
Wizja ekranu czytnika, który trzeba co chwilę czyścić działa na mnie deprymująco.

Natomiast reszta specyfikacji jest dobra, ekran SiPix wydaje mi się dobrym rozwiązaniem, w dodatku nie miga na czarno jak e-papier przy odświeżaniu strony.


22 wrz 2010 14:05:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Wydaje mi się jednak, że metody odświeżania są podobne do ekranów e-ink. Na filmach dostępnych na youtube widać, że pełne odświeżenie ekranu wymaga "mignięcia" - w końcu to prawie bliźniacze technologie.
Mnie ciekawi natomiast porównanie SyPixa do Pearl'a (głównie kontrast i szybkość). Niestety nie znalazłem nic na ten temat. Być może należy jeszcze poczekać, aż znajdzie się ktoś, kto położy obok siebie te dwa wyświetlacze i nakręci filmik.


23 wrz 2010 9:37:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Przede wszystkim trzeba poczekać, aż więcej ludzi będzie miało eCzytniki z SiPixem - bo te jednak nie są jeszcze zbyt popularne, sporo z nich to urządzenia, które dopiero za miesiąc-dwa trafią na rynek.

Co do mignięcia - to ja odniosłem wrażenie, że jest flash, tylko zamiast czarnego - biały.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 wrz 2010 9:47:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Cybook Orizon w połowie października - komentarze
Możliwe, że ten flash jest biały. Jednak wydaje się on milszy dla oka niż czarny :-) ale to drobiazg.
Ważniejszy jest jednak kontrast i jakość wyświetlania.

Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość z oceną jakości, aż czytniki te będą dostępne.


23 wrz 2010 18:23:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: