Teraz jest 28 mar 2024 22:39:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 mar 2010 13:03:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Tak hybryda to chyba przyszłość. Z jednej strony szybkie przeglądanie na normalnym ekranie z drugiej nie męczące wzroku czytanie na ekranie einku. Wiadomo jaka cena?

Wszystko to fajnie, właśnie jestem w trakcie zakupu nowego readera. W moim mieście (Leicester UK) łatwy dostęp jest do Sony 300 i 600. Można dotknąć i pobawić się przed zakupem i chyba kupię to 600 (miałem wcześniej 550 czy jakoś tak).
Wracając do tematu, oglądam te wszystkie nowe readery i się zastanawiam czy kupować tą 600kę czy czekać.
Moje pytanie, kiedy te wszystkie nowe readery będą dostępne? Czy to kwestia miesiąca, czy np. pół roku? I drugie pytanie czy warto kupować coś nowego (czyt. niesprawdzonego) czy lepiej stare i sprawdzone (czyt. sony 600)?


11 mar 2010 17:38:54
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
kotekFilutek napisał(a):
Wiadomo jaka cena?

:roll: W video facet mówi o 400€ w Europie.

kotekFilutek napisał(a):
Wracając do tematu, oglądam te wszystkie nowe readery i się zastanawiam czy kupować tą 600kę czy czekać.

600, w porównaniu do 500/505, ma ekran dotykowy, który obniża kontrast/czytelność, przynajmniej tak twierdzą niektórzy.

kotekFilutek napisał(a):
Moje pytanie, kiedy te wszystkie nowe readery będą dostępne? Czy to kwestia miesiąca, czy np. pół roku?

Niedługo Asus powinien się pojawić w sklepach, jeśli chcą dotrzymać terminów. Inne... Nie wiadomo generalnie.

kotekFilutek napisał(a):
I drugie pytanie czy warto kupować coś nowego (czyt. niesprawdzonego) czy lepiej stare i sprawdzone (czyt. sony 600)?

To już, niestety, decyzja osobista. Tyle, że PRS-600 nie jest specjalnie stary, przynajmniej jeśli chodzi o to, kiedy się pojawił na rynku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 mar 2010 19:28:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Mi z kolei takie hybrydy się nie podobają. Ani to porządny czytnik książek, ani palmtop.
Ja poczekam na coś z ekranem ponad 7 cali.


12 mar 2010 1:43:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Również uważam, że hybrydy to ślepy zaułek. Jak ktoś potrzebuje koloru - wystarczy poczekać na Mirasol albo Notion Ink Adama albo kupić czytnik i jakiegoś smartfona.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


12 mar 2010 8:37:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Mori napisał(a):
kotekFilutek napisał(a):
Wracając do tematu, oglądam te wszystkie nowe readery i się zastanawiam czy kupować tą 600kę czy czekać.

600, w porównaniu do 500/505, ma ekran dotykowy, który obniża kontrast/czytelność, przynajmniej tak twierdzą niektórzy.

to zachęta czy sarkazm?

_________________
:-P


12 mar 2010 9:00:18
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: MIDhybrid - hybryda z e-Inkiem - komentarze
Bilberry napisał(a):
to zachęta czy sarkazm?

Ani to, ani to. Przedstawienie opinii, jaka krąży, a dotyczy PRS-600. Bo to jest tak, że każdy myśli, że jak w starym był niezły kontrast, to automatycznie w nowym gorzej nie będzie - a tu mamy niejako dwie linie w wypadku Sony.

Magnes napisał(a):
Również uważam, że hybrydy to ślepy zaułek. Jak ktoś potrzebuje koloru - wystarczy poczekać na Mirasol albo Notion Ink Adama albo kupić czytnik i jakiegoś smartfona.

Chyba nie do końca, Magnes. Z tego, w przeciwieństwie do Adama, dzwonić można. Ja wiem, że to duża - naprawdę duża - komórka, ale jednak. Jak ktoś tylko dzwoni i wysyła SMSy, a nie bawi się grami, to też sobie poradzi (chociaż nie wiem, czy to sobie na LCD nie radzi normalnie z grami, nie mam pojęcia). Jeżeli teraz to "wiocha" wyciągnąć takie duże coś i przystawić do ucha, to można sobie kupić słuchawkę Bluetooth i używać z tym.

Plusem tego jest fakt, że to ma dużą baterię, większą od tego, z czym się spotykamy w przypadku zwykłych eCzytników - dlatego ma szansę wytrzymywać więcej pageflipów.

Tak więc - nie palmtop, a raczej telefon z e-Inkiem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 mar 2010 9:56:30
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: