Teraz jest 28 mar 2024 15:30:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 cze 2010 9:04:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami - komentarze
Mi wygląd Toshiby się nie podoba.
Idą w złym kierunku, to tak ni laptop, ni tablet. Czas pracy na baterii byłby dobry dla laptopa może. Jednak dla czytnika książek jest niesatysfakcjonujący.
Mogli też wykorzystać inny system niż Windows 7, ale tego nie będę się czepiał.

Natomiast samo stworzenie księgarni jest dobre, zawsze to większy wybór e-booków.


30 cze 2010 15:48:18
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami - komentarze
Jak to będzie Blio, to prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie różnicy - bo nic Ci tego nie będzie odczytywało poza ich własnym oprogramowaniem :)

Co do wyglądu - jak dla mnie z zewnątrz przypomina Nintendo DS, o czym wspominałem w samym artykule - ale może to dlatego, że niedawno DS Lite kupowaliśmy siostrze.

Natomiast czas pracy na baterii był dla mnie największym rozczarowaniem... Czytam sobie, czytam, by przygotować ten wpis, a tu nagle trafiam na stronę Toshiby i widzę, że 2 godziny. Tyle to trzymają tańsze laptopy - ale nie netbooki czy tablety (a raczej: tablet - iPad). Rozczarowujące jak na ważące 700g urządzenie - i nie tłumaczy go nic. Aż dziw mnie bierze, że w innych wpisach o libretto, jakie czytałem, nikt nie podkreślał tego faktu.

Kończąc: jeśli zarządzanie energią w eClicto jest żałosne, to jakie ono będzie w w100? ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


30 cze 2010 17:01:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Toshiba - libretto w100 i sklep z eBookami - komentarze
Witam,

Ten pomysł Tośki to swoiste odgrzewanie kotleta, tylko w innej panierce :D. Pierwsze subnoteooki Toshiby - nomen omen też seria Libretto - to druga połowa lat dziewięćdziesiątych. Ekrany 6 cali, jeszcze z matrycą pasywną, procek Pentium I M, klawiatura sprzętowa o malutkich klawiszach, poza małym HD wszystkie peryferia na PCMCIA-ch, czas pracy ca 1-1,5h (na baterii nówce) i cena... wyższa niż ceny ówczesnych modeli Satelite.
Potem jeszcze chyba ze dwa razy próbowali "podnieść" ten pomysł, ale że cena w dalszym ciągu przewyższała funkcjonalność, a nie mieli Steve'a Jobbsa żeby wmówił ludziom jaki to jest wspaniały sprzęt to się nie udało.
Tym razem IMO też się nie uda :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


01 lip 2010 0:59:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron