Teraz jest 28 mar 2024 22:44:00




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czy można odzyskać hasło Kindle? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 23:41:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 6"
Post Czy można odzyskać hasło Kindle?
Witam
Mam takie pytanie- czy ktoś może próbował odzyskiwac hasło na swojego Kindla? Mam taki problem, ze kiedy ustawialam sobie hasło moja koleżanka miała w akurat tym momencie najwiecej do powiedzenia :x Nacisnelam "sumbit" i szczęśliwa myślałam, ze pamietam co i jak. Wylaczylam Kindla i kiedy chciałam sobie wieczorem poczytać książkę włączyłam sprzęt wpisalam hasło i ...pojawił się komunikat "password incorrect". Sprobowalam jeszcze ra i jescze raz i nic to nie dali. Nie chciałam do nich dzwonić bo nie wiem jak to wszystko wyglada a z moim angielskim nie jest najlepiej. Wyslalam do nich email z zapytaniem co mam zrobić, ale minęła doba a oni nie odpisali. Nie wiem co mam robić. Kindla dostałam od rodziców 3 dni temu i już zdazylam go "popsuc". Nie chce żeby się dowiedzieli. Proszę pomocy! Chciałabym żeby ktoś mi powiedzial jak wyglada rozmowa kiedy się do nich dzwoni i czy rozmawia z się z automatem czy jak.
Patrzylam, ze na forum nie ma podobnego wątka. Jeśli takowy jest to bardzo przepraszam.
Naprawdę będę wdzięczna za informacje, pomoc. :D
Z góry dziękuję. ;)


23 sty 2011 23:56:42
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Instrukcja mówi tyle:

"If you forget your password, try looking at the password hint you entered when you created your password. If you still don’t remember your password, you must call Kindle Customer Service for help with resetting your device. Keep in mind that when you reset your device, you will lose any personal documents, periodicals older than the past seven issues, MP3 files, and Audible files that you have not backed up."

Możesz spróbować zresetować urządzenie ręcznie (przytrzymaj włącznik przez 15 sekund), ale skoro piszą, żeby się kontaktować, to może to nie wystarczy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 sty 2011 0:11:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Chipmunk2 napisał(a):
Wylaczylam Kindla i kiedy chciałam sobie wieczorem poczytać książkę włączyłam sprzęt wpisalam hasło i ...pojawił się komunikat "password incorrect".


To ja mam pytanie. To w Kindlu jest tak, że za każdym razem kiedy się włącza czytnik trzeba się gdzieś logować?


24 sty 2011 12:42:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Nie, to nie w Kindlu jest tak. Jest możliwość ustawienia hasła na urządzenie i wtedy musisz je wpisywać przy włączaniu.


24 sty 2011 12:44:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Odzyskiwanie hasła
No, to jest nawet logiczne. Już myślałem, że Amazon chce wiedzieć o której godzinie i w jaki dzień włączam czytnik. To zakrawałoby na Orwella trochę ;).


24 sty 2011 12:51:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Przecież jeśli korzysta się z sieci (a na pewno 3G), to i tak to wie. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 sty 2011 13:48:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Vroo napisał(a):
Przecież jeśli korzysta się z sieci (a na pewno 3G), to i tak to wie. :)


Czyli jednak Orwell :o ;) . Jednak przymusu korzystania z sieci w czytniku na szczęście nie ma, więc Amazon wiedzieć nie musi.


24 sty 2011 14:13:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Gallick napisał(a):
Czyli jednak Orwell :o ;) .

Korzystając z dowolnego łącza w Polsce Twój ISP ma obowiązek przechowywać logi przez 3 lata (albo jakoś tak, okresu nie pomnę). Więc wiesz, to nic nowego dla Ciebie :P

Anyway - w temacie, jak myślę, wszystko wyjaśnione. Jeśli ktoś będzie chciał coś dodać - niech da znać, otworzę.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 sty 2011 14:26:37
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Witam,

@Chipmunk2 - rozwiązaniem Twojego problemu jest prawdopodobnie wprowadzenie czytnika w tryb Recovery Menu, ale... możesz wtedy narobić więcej złego niż dobrego, bo bardzo łatwo jest w tym Menu zbrickować czytnik. To nie jest dobra droga dla kogoś, kto nie jest zaawansowany w tych sprawach.

Sugerowałbym próby z wprowadzeniem frazy, którą podejrzewasz o to, że jest hasłem ze wszystkimi możliwymi literówkami, obsuwami klawiaturowymi itp.
Jeżeli to nic nie da, to jednak pozostaje telefon do Amazonu. Numer masz podany na ekranie czytniak jeżeli będąc na ekranie do wpisywania hasła naciśniesz 5-way pad w dół.
Rozmawia się z człowiekiem :D
Dobrze wcześniej jest przygotować sobie "literowanie" swojego konta na Amazonie zgodnie z tzw. Alfabetem fonetyczny ICAO - poniżej link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabet_fonetyczny_ICAO
To niewątpliwie ułatwi Ci kontakt z osobą z obsługi klientów Amazon :D , bo identyfikują Cię po zarejestrowanym mailu :D

Jeżeli Twój angielski jest taki sobie, to zawsze sprawę ułatwi pomoc kogoś, kto płynnie posługuje się w mowie tym językiem - niewątpliwie wpłynie to nie tylko na jakość konwersacji, ale również na czas połączenia, a jeżeli to Ty będziesz do nich dzwonić, to koszty połączenia będą mniejsze :D

@Mori - trzy lata to są w UE, a u nas... jest lat PIĘĆ!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


24 sty 2011 14:50:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 23:41:51
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 6"
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Dzięki Chesuli :D Naprawde mi pomogles. Poztanowam jednak zadzwonić do Amazona i zeczywiscid pomogli. Okazało się, ze znajomość angielskiego jaka posiadam wystarczyla ;) Nie jest tak zle.
Trzeba było zresetowc Kindla przez co z jego pamięci zostało usunięte wszystko co na niego wgralam. Na szczęście mam go od nie dawna i nie za wiele zdążyłam sobie sciagnac.
Bardzo miła pani szybko i sprawnie wyjaśniła mi, ze trzeba w miejsce, w którym wpisuje się hasło wpisać " resetmykindle". Nic prostszego. Zdążyłam już sobie spiwrotem wgrac kilka książek. Hasło już raczej nie będę ustawiac ;)
Dzięki wszystkim za pomoc
pozdrawiam


24 sty 2011 16:46:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 sty 2011 21:14:00
Posty: 13
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Amazon Kindle 3 3G
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Ho ho... to widzę że istnieje świetny sposób na wywalenie komuś wszystkich książek z zahasłowanego Kindle i to bez większego wysiłku...

Ktoś odważy się przetestować na własnym? :twisted:


24 sty 2011 18:36:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Odzyskiwanie hasła
ciekawe co jeszcze można wpisać destroymykindle ?

A poważnie ciekawe ile ukrytych rzeczy siedzi jeszcze w tym czytniku ;)


24 sty 2011 19:03:11
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Odzyskiwanie hasła
chesuli napisał(a):
@Mori - trzy lata to są w UE, a u nas... jest lat PIĘĆ!!!

To my już nie jesteśmy w UE? Cholera, taka dobra wiadomość i nikt mi nie powiedział :>
A od kiedy?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sty 2011 10:14:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Odzyskiwanie hasła
To nie jest dobra wiadomość...
A w UE jesteśmy choć niestety nadal trzecim światem


25 sty 2011 11:57:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Odzyskiwanie hasła
Witam,

@t3d - ano jesteśmy :D IMO na razie na tym nie tracimy - choć inaczej może być za parę lat.
A chodziło mi o to, że wspólna regulacja UE zakłada trzyletni okres przechowywania przez ISP (oraz również telekomy) danych połączeń telekomunikacyjnych. Nasi "rządzący" jak zwykle chcą być świętsi od Papieża i ustalili okres dłuższy - 5 lat. Tak ze trzy, cztery lata temu było o tym nawet dość głośno. Podobnie jak z informacją z ostatnich miesięcy, że do uzyskania biblingów czy właśnie zestawienia odwiedzanych stron nie potrzeba wcale nakazu - potrzebny jest on dopiero na podsłuch czy 2przechwytywanie poczty.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


25 sty 2011 12:19:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: