Teraz jest 29 mar 2024 0:47:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kindle który wybrać ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Kindle który wybrać ?
Przesiadam się z Sony PRS-T01 na Kindle i stąd moje pytanie który czytnik Kindle wybrać żebym nie musiała się męczyć z przeróbką na epub no i chciałabym żeby miał słownik polsko-angielski i odwrotnie. Nie musi mieć wifi i tak z niego nie korzystam.
Czy w którymś czytniku Kindle jest opcja np grupowania książek w foldery jak np czytam jakąś serię ?

_________________
drugstore-catalog.com


23 wrz 2017 10:47:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kindle który wybrać ?
W kindlach masz kolekcje. Żaden kindle nie obsługuje folderów. Jednym to pasuje (np. Athame - zdecydowanie guru kindlowy) a innym nie (np. ja nie trawie chociaż oboje moje dzieci posiadają kindle).
Najpierw poczytaj o filozofii przechowywania i segregacji plików w kindlach bo do tego trzeba przywyknąć. Jeżeli przyzwyczaiłaś się do katalogów to z kindlem nie będzie Ci łatwo.
Z kindli najlepszy stosunek ceny do możliwość ma PW3.

Masz kolekcje książek w mobi, że zdecydowałaś się na ten czytnik?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


23 wrz 2017 11:07:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
Właśnie nie jestem przyzwyczajona do folderów bo w moim Sony tego nie było.
Nie mam żadnych książek w formacie mobi ale namordowałam się z epub dlatego chcę zmienić czytnik no i ten mój zaczął ostatnio wariować i muszę go czasem resetować bo zacina się przy 200-ych stronach.

_________________
drugstore-catalog.com


23 wrz 2017 11:13:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle który wybrać ?
majka420 napisał(a):
Właśnie nie jestem przyzwyczajona do folderów bo w moim Sony tego nie było.
Nie mam żadnych książek w formacie mobi ale namordowałam się z epub dlatego chcę zmienić czytnik no i ten mój zaczął ostatnio wariować i muszę go czasem resetować bo zacina się przy 200-ych stronach.

Jeśli wybierzesz Kindle to będziesz musiała się jeszcze raz namordować z konwersją na format rozpoznawany przez te czytniki. EPUBów Kindle niestety nie czyta. Dodatkowo nie każdy format Kindle dzieli wyrazy wg polskich reguł. Może warto rozważyć innego producenta np. Pocketbook, polecane na forum modele Touch Lux 3 i Touch HD. Poczytaj recenzje czytników Kindle i Pocketbook, będzie to pomocne przy optymalnym wyborze urządzenia.


23 wrz 2017 11:35:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
W Sony akurat nie mam w ogóle słownika polsko angielskiego dlatego zależy mi na nim.
Co do folderów to sprawa dla mnie drugorzędna ale chciałam się dowiedzieć czy któryś czytnik oferuje coś takiego.
Większość książek mam teraz już przerobionych na epub długo szukałam programu który przerobi pdf na epub a tylko jedna czcionka w moim czytniku pokazuje mi polskie znaki.

_________________
drugstore-catalog.com


23 wrz 2017 12:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
Skoro Kindle nie obsługuje epub to faktycznie musiałabym wszystkie przerabiać na mobi.
Czy jest coś innego co przemawia za Kindle zamiast np Pocketbook ?

_________________
drugstore-catalog.com


23 wrz 2017 17:19:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle który wybrać ?
majka420 napisał(a):
Czy jest coś innego co przemawia za Kindle zamiast np Pocketbook ?


Przewaga Kindle wg mnie to responsywność i możliwość kupienia w Amazon czytnika "używanego", z roczną gwarancją w bardzo atrakcyjnej cenie, niższej niż Pocketbooki (niestety ostatnio ciężko trafić okazję) - za to lubię Kindle. Ale już zamknięty system, konieczność konwersji zakupionych książek (u mnie ebooki muszą mieć podział wyrazów) doprowadzają mnie czasem do frustracji. Wszystko inne przemawia za konkurencją. W każdym razie, niezależnie którego producenta wybierzesz, będą to solidne konstrukcje i lepsze ekrany niż w Sony. A do softu tak czy siak będziesz musiała się przyzwyczaić.


23 wrz 2017 19:52:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
Poczytałam trochę o Pocketbookach i chyba jednak na niego się skuszę.

_________________
drugstore-catalog.com


24 wrz 2017 10:00:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle który wybrać ?
athame napisał(a):
GolDek napisał(a):
Wszystko inne przemawia za konkurencją…


athame napisał(a):
Polemizowałbym:

1) Zamknięty system to taki „żarłok ludojad”. Można bez problemu korzystać z książek zakupionych gdziekolwiek, co przeczy „zamkniętości”. Dodatkowo książki w MOBI wyglądają przewidywalnie, czego nie można powiedzieć o formacie EPUB, o innych nie wspominając. Poza tym nie ma jakiś drażniących błędów, a dostępne możliwości są w pełni wystarczające do komfortowego czytania.

Nie zgodzę się. Zamknięty dla mnie oznacza, że jak kupujesz książki w Amazonie, korzystasz z dobrodziejstw sytemu, czyli masz książki w chmurze i przy nowych formatach podział wyrazów. Jak kupisz poza księgarnią Amazonu musisz konwertować ebooki, dodatkowo formatu AZW3 nie wyślesz do chmury (to już kuriozum żeby własnego formatu nie akceptować w systemie). W czytnikach Pocketbook kupujesz książkę w dowolnym miejscu, wysyłasz na czytnik i możesz czytać bez żadnych kombinacji.

athame napisał(a):
2) Konwersja z EPUB do MOBI to tylko przepakowanie treści – nie ma tu takich problemów jak przy konwersji z formatów takich jak PDF czy nawet DOCX, a rezultaty konwersji w pełni zgadzają się ze źródłowym EPUB-em. Oczywiscie nie wymaga to żadnej wiedzy tajemnej – wystarczy użyć programu dostarczanego przez Amazon, który działa tak, że prościej być nie może.

Konwersja oczywiście nie jest problemem w sensie technicznym tylko zmusza do innych działań niż u konkurencji. Tam wysyłam kupioną książkę bezpośrednio z księgarni via e-mail czy do chmury i czytam. W Kindlu najpierw konwertuję, dopiero potem mogę przesłać (nie dotyczy AZW3). Niby niewielka różnica a mnie wkurza i już.

athame napisał(a):
3) Słowniki! Jeśli ktoś poważnie myśli o korzystaniu ze słownika, to czytniki Kindle są jedynym sensownym wyborem. Mam tu na myśli zarówno dostępność, jakość (nie ma szans na podobnie dopracowane słowniki u konkurencji), jak i wygodę korzystania.

Oxford jest rzeczywiście bardzo dobry ale słownika ang.-pol. (i żadnego innego"-pol") przecież nie ma w Kindlach. Konkurencja zaś daje taki słownik w pakiecie.

athame napisał(a):
4) Kindle to chyba jedyne czytniki odpowiednie zarówno dla początkującego, nietechnicznego e-czytelnika, jaki i powerusera, czy nawet modera. Ich popularność bynajmniej nie wynika jedynie z udanego marketingu.

Czasy modowania przez przeciętnego użytkownika już niestety minęły (i na razie wygląda na to, że nie wrócą) więc ten argument odpada a modowanie Pocketbooka jest (i zawsze było) dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze niż w Kindle.
Nie zmienia to faktu, że jak już się zagłębię w lekturę na Kindlu to bardzo sobie cenię ten czytnik (zmodowany PW3) za jego ładny ekran i responsywność. Uczciwość jednak nakazuje mi wskazanie także jego wad.


24 wrz 2017 14:08:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle który wybrać ?
Co do argumentów z AZW3 występujesz trochę w roli rzecznika Amazonu. Mnie nie interesują formaty ani jak się je uzyskuje, ja chcę mieć podział wyrazów w książce zakupionej w księgarni innej niż amerykańska korporacja, przesłanej bezpośrednio na czytnik. Tak więc argument o zamkniętym systemie jest słuszny. Co do słowników zapewne masz rację, ja korzystam z tego co otrzymuję z czytnikiem i jak na razie to mi wystarcza, czyli nie mam wygórowanych oczekiwań. Zapisuję to więc na plus dla Kindle ale dalej podtrzymuję, że ma swoje wady, których nie ma konkurencja (choć czytniki innych producentów mają swoje i każdy użytkownik musi rozważyć co jest w stanie zaakceptować a czego nie).


24 wrz 2017 15:25:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
O co chodzi z tym podziałem wyrazów?

_________________
drugstore-catalog.com


Ostatnio edytowano 26 wrz 2017 10:59:12 przez majka420, łącznie edytowano 1 raz



24 wrz 2017 16:20:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
Zamówiony Touch 8 :)

_________________
drugstore-catalog.com


29 wrz 2017 12:33:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
Chwilowo nie stać mnie na paperwhite, nie potrzebuję podświetlenia a i tak rozdzielczość jest dla mnie odpowiednia.

_________________
drugstore-catalog.com


29 wrz 2017 13:37:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2016 13:01:07
Posty: 50
Post Re: Kindle który wybrać ?
A to źle zrozumiałam :)
Zawsze chciałam mieć Kindle poza tym widziałam gdzieś filmik na Youtube porównanie Pocketbooka i Kindle i zdecydowanie szybszy był Kindle to do mnie przemówiło.

_________________
drugstore-catalog.com


30 wrz 2017 14:12:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Kindle który wybrać ?
Mam kindla ale szczęśliwy nie jestem. :)

Majka trwała nadal bez ruchu, jakby na wolność wypuszczona nie chciała się pozbyć swej uwięzi.


30 wrz 2017 20:14:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: