Teraz jest 29 mar 2024 1:54:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Którego Kindle wybrać? Dylematy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Którego Kindle wybrać? Dylematy
Witam.
Jestem nowy na forum, mam nadzieję, że po zakupie czytnika, nie będę jak dotąd tylko biernie przeglądać forum, ale także brać czynny udział w dyskusjach. Ale zanim to nastąpi, chciałbym zasięgnąć kilku opinii i uzyskać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Jako, że jestem fanem wszelkich modyfikacji w przenośnej elektronice, chciałbym się dowiedzieć czy po usunięciu reklam w wersji 3g, nie ma problemu z korzystaniem z niego?

Zastanawiam się nad zakupem możliwie najniższym kosztem któregoś z tych modeli:
- Kindle 3 (+opcjonalnie 3g, ze względu na wysoką cenę) (wersja sponsorowana) - Tego czytnika nie da się zamówić poprzez Amazon do Polski z tego co się orientuję (ze względu na reklamy), tak więc wchodzi w grę Allegro i cena około 630 złotych wraz z wysyłką.
- Kindle Touch (wersja sponsorowana) - 500 złotych na Allegro wraz z przesyłką.
- Kindle 4 (wersja sponsorowana) - około 410 złotych z Allegro wraz z przesyłką.

Czy bardziej opłaca się kupować wersje sponsorowane na Allegro i ewentualnie zrobić jailbreak czy bez reklam z Amazona? Niestety nie jestem w stanie sprawdzić cen na Amazonie z wysyłką do Polski z niewiadomych mi przyczyn.
Nawet jeśli pojawi się pełen jailbreak na Kindle 4 to i tak Kindle 3 daje większe możliwości modowania, chociażby ze względu na głośniki.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w nadchodzącym roku :)

Edit:
1. Uprzedzam ewentualne zgryźliwości - tak czytałem poradniki co wybrać i jak zamówić.
2. Czy kupując Kindle z Allegro, mam możliwość zarejestrowania go na swoje nazwisko? Czy jest możliwość przerejestrowania Kindle?


29 gru 2011 17:15:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 10:40:43
Posty: 10
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
moim zdaniem usuwanie reklam nie ma sensu, ponieważ nie przeszkadzają w użytkowaniu
Kindle z allegro można bez problemu zarejestrować na swoje nazwisko, sam tak rejestrowałem.


29 gru 2011 18:06:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
adamreader napisał(a):
moim zdaniem usuwanie reklam nie ma sensu, ponieważ nie przeszkadzają w użytkowaniu
Kindle z allegro można bez problemu zarejestrować na swoje nazwisko, sam tak rejestrowałem.


A co z opłacalnością kupna (Allegro z reklamami czy Amazon bez)?
Czytałem, że Kindle 4 jest wyraźnie szybszy niż Kindle 3. Za cenę Kiindle Toucha, który ma głośniki, można kupić Kindle 3 + 3g i mieć moim zdaniem lepszy sprzęt ze względu na klawisze. Dotykowego ekranu nie potrzebuję tak bardzo.


29 gru 2011 19:11:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
W temacie zakupu via Allegro - jesli sprzet nie bedzie wysylany z Polski dolicz od razu do ceny 23% VAT.
Jesli celnik nie zauwazy - bedziesz mile zaskoczony, w innych wypadkach unikniesz nieprzyjemnego rozczarowania.


29 gru 2011 19:21:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 22:02:29
Posty: 6
eCzytnik: K4
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
Ja posiadam Kindle 4 SO od dwóch miesięcy i szczerze mogę go polecić. Reklamy faktycznie nie przeszkadzają w jego użytkowaniu, a sam czytnik nie jest przeładowany jakimiś niepotrzebnymi funkcjami i jest szybki (strona przeskakuje błyskawicznie przy odczycie MOBI).
No i w moim przypadku brak klawiatury to zaleta gdyż nie robię w książkach notatek, a dzięki temu czytnik jest mniejszy i poręczniejszy.
Sądzę że jeżeli nie okaże się w przyszłości że jest mocno awaryjny to będzie jeden z lepszych wersji kindlów ever.
Ja kupiłem u sprzedawcy, który wystawia kindle na Allegro i (odbiór osobisty w Gdańsku) i bezproblemowo zarejestrowałem kindla w Amazonie


29 gru 2011 19:25:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2011 19:58:57
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
ja kupilem wczoraj Kindle 3 Wifi i powiem szczerze ze ciesze sie ze nie wybralem modelu touch. Zdarzylo mi sie dzis, jedzac majac lekko brudne rece bez problemu przewracac strony, nie wyobrazam sobie robic tego samego w touchu gdzie musialbym jezdzic palcem po calym ekranie. Dodatkowo co bylo dla mnie wazne mam wejscie sluchawke, po jaibreaku kindle czyta takie formaty jak flac czy ogg. Nie bedzie takze problemu z audiobookami. Klawiatura jest bardzo elegancka i przydatna, dodatkowo zawazyly w moim wzgledzie wizualne aspekty tychze modeli, zdecydowanie bardziej podoba mi sie kindle 3 niz jego mlodsi bracia


29 gru 2011 19:37:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
Dziękuję za odpowiedzi.
Czyli taniej jest kupić z Allegro special offer niż z Amazona wersję bez reklam?
Audiobooków wiele nie słucham, wolę czytać choć głośniki i wyjście jack, mogą być przydatne. Mało jest tak świetnych jak na przykład Narrenturm zrobione przez Polskie Radio.
Większość książek, które posiadam i czytam jest w formacie Epub, jak dotąd nie ma możliwości odtwarzania ich na K4 ani na KTouch. Czy może wiadomo coś o rozwinięciu Jailbreaka na te wersje? Developerski JB nie jest mi potrzebny do szczęścia.
Kindle 3 ma tą przewagę nad Kindle 4, że bateria trzyma dłużej i ma większą pojemność.
Edit:
Jak jest z kupnem używki? Można go przerejestrować?


29 gru 2011 19:56:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2011 19:58:57
Posty: 4
eCzytnik: Kindle
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
tak, z przerejerestrowanie nie ma zadnych problemow, mozna czasem zlapac okazje, ja kupielm swojego kindle 3 SO za 350zl (miala to byc wersja bez reklam ktora wylicytowalem jakos za 450 jednak okazala sie z rekalamami- po czym dogadalem sie ze sprzedajacym zeby 100 mi zwrocil), i w zasadzie jestem zadowolony :)


29 gru 2011 20:07:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
W takim razie nie pozostaje nic innego jak polować na okazję lub niezniszczoną używkę. :)


29 gru 2011 20:17:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
Był gdzieś wątek gdzie były kwestie o ile taniej wychodzi wersja SO z Allegro, w stosunku do zwykłej z Amazona, na firmę wychodziło ok. 80 zł taniej, prywatnie około 100 zł taniej. Po usunięciu reklam według poradnika z tego forum (z numerkiem #2), chodzi wszystko jak w normalnym, same reklamy nie przeszkadzają, jedynie ramka powoduje że masz 1 pozycję mniej w menu.

Co do różnic między 3 i 4 classic, to mogę napisać co twierdzi mój kolega który ma 3 z 3G, po przetestowaniu mojej 4 stwierdził, że dziś kupił by właśnie ją, gdyż klawiatury praktycznie nie używa, audiobooków nie słucha, z 3G korzystał raz gdy był na wakacjach w hotelu, w którym nie było wifi. A 4 jest mniejsza, lżejsza i poręczniejsza, jemu więc wychodzi, że gdyby mu się jego zepsuł to bierze 4.

Co do pojemności to też się zastanów ile chcesz tych książek pchać do czytnika, ja mam już ponad 100 pozycji, które zajmują około 90 Mb i nadal mam ponad 1 GB wolnego miejsca, raczej nigdy go nie wykorzystam, bo nie wyobrażam sobie wyszukiwania czegoś wśród 1000 pozycji.

Wiadomo czym się róznią te czytniki i trzeba tylko zrobić sobie porównanie czego potrzebujemy i ile chcemy za to dopłacić.


29 gru 2011 20:23:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
To racja. Kindle 3 chciałbym tylko ze względu na 3g i audio, które coraz mniej (im dłużej się zastanawiam) jest mi potrzebne. Do tego klawiatura, która nie podoba mi się zwyczajnie. Kindle 4 jest poręczniejszy. Tak więc jeśli znajdę K3 + 3g używane - wezmę, jeśli nie, kupię Kindle 4, poczekam na JB i wsparcie dla Epubów po czym usunę reklamy.


29 gru 2011 20:30:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
Tak. Można go przerejesteować.

Bateria w Kindle Touch ma zdaję się taką samą pojemność jak Kindle Keyboard. Natomiast w Kindle Classic jest mniejsza, ale w zupełności wystarcza. Jak do tej pory od 6 grudnia korzystałem dużo z Wi-Fi i przeczytałem około 15 książek i ładowałem Kindla Classic 2 razy (nie ładowałem Kindla po rozpakowaniu).

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


29 gru 2011 20:36:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
Moje wynalazcze alter ego wpadło na pomysł, tylko nie wiem czy jest to możliwe.
Posiadam lampkę na usb do laptopa. Czy po zastosowaniu przejściówki USB-MicroUSB i podpięciu pod Kindla lampka będzie świecić?


29 gru 2011 20:55:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
są lampki zasilane bateryjki- podpinanie czegoś pod kindla wiąże się z kabelkami itd, które znacznie utrudnią wygodne jego używanie.
Ja mam Kindle 4 kumpel Kindle 4 Touch- ja i tam bym audio nie używał (wolę telefon itd) , dotyk jest fajny, ale brak możliwości obrotu książki bywa smutny, mniejsza bateria mi nie przeszkadza- doładowanie kindla nie trwa wieki, a 2-3 czy też 4 ygodnie to bez znaczenia dla mnie


29 gru 2011 21:41:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Którego Kindle wybrać? Dylematy
@pawelsz, do Kindle 4/ Touch można łatwo zrobić lampkę, albo przystosować te zasilane bateryjnie - mają z tyłu styki ( ~3,8V ).

Jest również możliwość obrotu ekranu w dowolną stronę, a niedługo również będzie można robić to za pomocą czujnika ruchu wbudowanego w Touch.

@FELIX, to nie jest możliwe, ponieważ wbudowany w Kindle port USB nie ma sterowników pozwalających mu na działanie w trybie HOST, drugi port wspiera ten tryb, ale nie sądze, żebyś chciał się bawić lutownicą. ;)

_________________


29 gru 2011 21:56:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron