Teraz jest 28 mar 2024 10:49:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Wraz z wprowadzeniem nowych czytników, Amazon zdecydował się udostępnić każdemu użytkownikowi po 5GB do przechowywania osobistych plików, wysyłanych na kundlowego maila. Dzięki temu pliki wysłane np przez calibre mają również być widoczne (i możliwe do ściągnięcia) przez "Archived Items" na ostatniej stronie kundla.

Usługa nazywa się "Personal Document Archiving" i trzeba ją włączyć (po zalogowaniu się do Amazona) w Manage your Kindle / Your Kindle Account / Personal Document Settings. Osoby, które rejestrowały Kindle przed 28 września muszą jeszcze dokonać magicznego zabiegu w postaci wyrejestrowania czytnika i zarejestrowania go ponownie. Niestety w moim przypadku to cudo działa połowicznie, bowiem co prawda przez www widzę archiwum (Your Kindle Library / Personal Documents) ale w Kundlu już nie. Zresztą, chyba nie tylko ja, bo na amazonowym forum też ludziska z tego powodu płakali. :D

By nie było zbyt wesoło, Amazon zdecydował, że wszystkie czytniki w ramach tego samego konta, rejestrowane po 28.09, będą miały wspólny email, co moim zdaniem jest lekką porażką, bo nie będzie można wysłać np ulotki viagry wyłącznie dziadkowi a trzeba koniecznie całej rodzinie. :)

Osoby, które miały przed 28.09 na swym koncie więcej niż jeden czytnik, nadal mogą korzystać z indywidualnych adresów mailowych ale niestety wyklucza się to z 5GB na dane, bo do uaktywnienia tej usługi, jak już pisałem, jest potrzebna powtórna rejestracja. Możnaby ewentualnie spróbować czy da się ją uruchomić przez wy/zarejestrowanie tylko jednego z kundli - niestety wpadłem na ten błyskotliwy pomysł o jeden klik myszy za późno.. ;(

_________________
Pozdrawiam,

Michał


30 wrz 2011 15:42:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Zdaje się, że ponownej rejestracji dokonać trzeba jedynie, jeśli przed 28 września posiadało się więcej, niż jeden czytnik, z przypisanymi różnymi mailami.


30 wrz 2011 18:28:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Również mam jednego kindla na swoim koncie, i usługa włączyła się automatycznie, mam tam już newsy z calibre przesłane dwa dni temu.


30 wrz 2011 19:10:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Koniol napisał(a):
... usługa włączyła się automatycznie, mam tam już newsy z calibre przesłane dwa dni temu.


"Tam" czyli na Kindle w Archived Items czy na koncie w Amazonie? Bo w Amazonie to ja też mam, tylko w kundlu nie chcą się prawidłowo zachowywać. Prawidłowo czyli tak jak kupione w Amazonie książki.

Gdybyś mógł w wolnej chwili sprawdzić, czy te newsy po wykasowaniu z czytnika pojawiają się w Archived Items albo Periodicals: Back Issues (bo tak to powinno działać) to będę do głębi zobowiązany. ;)

_________________
Pozdrawiam,

Michał


30 wrz 2011 19:33:48
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Ja widzę wysłaną niedawno książkę online, ale mogę ją wysłać tylko do nowego Kindle Classic, który gdzieś tam za oceanem jeszcze się rozbija.
Rozumiem, że jeśli wyrejestruję np. Kindle for PC, to potem w archived items zobaczę też tę książkę?

Cytuj:
Osoby, które rejestrowały Kindle przed 28 września muszą jeszcze dokonać magicznego zabiegu w postaci wyrejestrowania czytnika i zarejestrowania go ponownie

- to jest gdzieś w pomocy?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 wrz 2011 20:56:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2011 10:48:28
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Ja bym widział tą usługę jak coś a'la DropBox. Wtedy mógłbym wrzucić sobie całą bibliotekę Calibre w chmurę amazonu. Ale z Dropboxem też nie jest źle...


30 wrz 2011 21:25:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Vroo napisał(a):
Rozumiem, że jeśli wyrejestruję np. Kindle for PC, to potem w archived items zobaczę też tę książkę?


Mam wrażenie, że bardziej chodzi o fizyczne urządzenia, a nie o protezy w stylu K4PC. Skoro na nim nawet czasopisma nie działają, to tym bardziej nie spodziewałbym się jakichś bardziej zaawansowanych funkcji sieciowych. Niewykluczone jednak, że się mylę. ;)

Ale co do zasady to w sumie zgadza się: w Archived Items czytnika mają siedzieć nie tylko 'firmowe' książki zakupione w Amazonie, ale również i dokumenty własne, wysłane przez użytkownika na adres mailowy kundla.


Vroo napisał(a):
Cytuj:
Osoby, które rejestrowały Kindle przed 28 września muszą jeszcze dokonać magicznego zabiegu w postaci wyrejestrowania czytnika i zarejestrowania go ponownie

- to jest gdzieś w pomocy?


Jak słusznie doprecyzował poprzednik, kombinacje z powtórnym rejestrowaniem dotyczą tych, którzy mieli wiecej niż jednego kundla, co niestety/na szczęście dotknęło moją skromną osobę:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=kinw_myk_wl_ln?ie=UTF8&nodeId=200767340

"If you already have two or more Kindle devices registered to your Amazon account before 28th September 2011, your existing e-mail addresses continue to be associated to specific devices. We will assign a Send-to-Kindle e-mail address when you register a new Kindle device or re-register one of the existing devices. [...]

_________________
Pozdrawiam,

Michał


01 paź 2011 0:21:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Tak, ale to chyba rzeczywiście nie działa z Kindle Keyboard... Na mój łeb to po prostu wersja oprogramowania tego nie przewiduje, może szykuje się aktualizacja?


01 paź 2011 1:07:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
bwanamzuri napisał(a):
"Tam" czyli na Kindle w Archived Items czy na koncie w Amazonie? Bo w Amazonie to ja też mam, tylko w kundlu nie chcą się prawidłowo zachowywać. Prawidłowo czyli tak jak kupione w Amazonie książki.


Tam, czyli na koncie w Amazonie. Niestety, książki i newsy wysyłane prze calibre nie zachowują się tak jak książki z amazona, a szkoda.


01 paź 2011 11:58:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Kurde. Nie kumam.
Mam dwa Kindle na koncie. Mojego wyrejestrowałem i zarejestrowałem i mam widoczne wszystkie tytuły, które wysłałem na mój czytnik, ale nic nie mogę z nimi zrobić poza skasowaniem. Na czytniku ich nie widać mimo, że ta usługa oficjalnie działa na Kindle Keyboard. Wszystkie opcje mam enabled i przy moim mailu też jest ok. Drugiego czytnika nie ruszałem, bo jakbym zasypał narzeczoną moimi plikami to by mnie zabiła ;P


Przy okazji odkryłem, że książki z amazon zostają na wyrejestrowanym czytniku i działają, więc można komuś "pożyczyć" chyba do czasu rejestracji ponownej czytnika.


03 paź 2011 20:53:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
No to się wyjaśniło. Zgodnie z odpowiedzią z Amazona, Personal Document Service na Kindle Keyboard (dawniej K3) będzie działał dopiero po zmianie firmware na wersję 3.3. Rzeczona wersja obecnie jest testowana i nie wiedzą kiedy ostatecznie się pojawi.

Niewykluczone, że wrzucili ten update na jakąś liczbę czytników by ją przetestować w warunkach bojowych i dlatego usługa jest widoczna na ichniej stronie, choć tak naprawdę nie jest dostępna dla szerszej publiki.

_________________
Pozdrawiam,

Michał


05 paź 2011 13:18:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2011 9:21:23
Posty: 19
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Na własnie otrzymanym Kindle 3G (wysłany 30. września jako replacement) usługa działa (soft 3.2.1). W chmurze pojawiają się dokumenty przesłane mailem na kindla (tak więc również z calibre), ale nie pojawiają się te wrzucone na urządzenie przez USB.


05 paź 2011 18:33:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2011 9:21:23
Posty: 19
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
update: ale coś idealnie to nie działa. Owszem - na koncie kindle w 'personal documents' pojawiają się pliki przesłane mailowo na kindla, ale w momencie ich usunięcia z kindla nie pokazują się w "archived items" na kindlu, w samej bibliotece plików na amazon.com również nie pojawia się żadna nowa opcja poza 'delete from library" (np. resend to kindle).

Próbowałem z kindlem w trybie offline, online, wyłączyć i włączyć po usunieciu pliku, odczekać kwadrans i odświeżyć 'personal documents' na amazon.com


05 paź 2011 20:21:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
DOBRE WIEŚCI

Właśnie przeglądnąłem moje konto amazon i wydaje się, że poszli po rozum do głowy. Chodzi o jeden mail do wysyłania plików połączony odgórnie do wszystkich czytników. Już tego nie ma. Poza tym specjalnie nie przerejestrowałem drugiego Kindle i wciąż nie jest aktywowany osobno, a mogę na niego wysyłać pliki z mojej chmurnej bazy. Tak więc mam dwa osobne adresy do dwóch czytników i oba są równie sprawne. Nie wiem jeszcze tylko, czy wysłanie maila na ten drugi nie przerejestrowany też skutkuje zachowaniem pliku na koncie amazon.
Jeszcze niech dodadzą masowe usuwanie staroci i jakąś możliwość automatycznego wrzucania tam plików i stanie się to moim centrum zarządzania. Na razie nie mam zupełnie potrzeby ściągać plików które już skasowałem z czytnika.


21 paź 2011 0:13:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Amazon: 5GB na pliki + wszystkie kundle na jednym mailu
Po aktualizacji do softu 3.3 skasowane prywatne dokumenty pojawiają się w archived items.


24 paź 2011 16:13:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: