Teraz jest 28 mar 2024 23:15:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Kindle text-to-speech a nauka angielskiego ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Kindle text-to-speech a nauka angielskiego ?
Witam,
Zastanawiam sie caly czas czy brac Kindle 3 czy 4.
Problem roznicy typu brak klawiatury fizycznej w końcu wyeliminowalem; mniejszej pamieci w 4, czy wolniejszego przełączania stron w 3-ce oczywiscie tez.
Jednak zaczalem sie teraz zastanawiac nad tym, czy lektor w Kindlu bylby dla mnie przydatny.

Otóż czytajac ksiazke po angielsku moglbym moze podszkolic sie dodatkowo w słuchaniu (a z tym zawsze mialem najwiekszy problem)? Co o tym sądzicie?
Nagrania z YT prezentuja, ze ten lektor(ka) nie jest najgorszy(a).
Czy moze na dluzsza mete mechaniczny głos funkcji text-to-speech okazalby sie nużący/mało efektywny?
Próbował ktoś z Was takiej nauki?

Inna mozliwie ze ciekawa funkcja bylaby opcja pt. jade PKSem/pociągiem, czytam ksiazke, nagle stwierdzam ze bym sie wygodnie ulozyl,zamknal oczy - wtedy na sluchawkach mozna sobie puścić ciąg dalszy. Oczywiscie jesli ksiazka po polsku - to z lektorem po polsku(wiem ze wgrac mozna).

Bede wdzieczny za Wasze opinie nt tej sprawy jak i samego lektora w Kindlu :)
Dzięki!
Pzdr

PS. czy mozna regulowac głos lektora, włączyć pauzę? I czy mozna ustawic aby zaczął czytac tekst dopiero od wskazanego słowa na stronie, nie od początku? I tak samo np. cofnąć o pare wyrazów/zdań(np. jakbym cos przeoczyl)


14 gru 2011 0:16:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Kindle text-to-speech a nauka angielskiego ?
TTS to gadżet, a monotonny głos szybko męczy. Do nauki wgrywam na odtwarzacz (zewnętrzny) porządnego audiobooka a na Kindlu mam książkę.


14 gru 2011 0:31:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 23:41:35
Posty: 39
Post Re: Kindle text-to-speech a nauka angielskiego ?
No tak, tylko nie zawsze znajdziesz audiobooka ;-)

A ten syntezator czyta tez pliki PDF? Ogolnie to slyszalem ze sa jakies blokady na niektore ksiazki - tyczy sie to tylko wybranych pozycji kupionych legalnie w Amazonie jak rozumiem?

Bede wdzieczny innym rowniez za opinie;) Pytam, bo natknąłem się na takie opinie:

Cytuj:
Oczywiście jest to robot, ale jak na elektronicznego lektora radzi sobie, moim zdaniem, znakomicie. Dosyć dobrze oddana intonacja, dobrze stosowana interpunkcja – zatem – szlifowanie angieskiego to przyjemność.


Cytuj:
ksiazka po ang. + kindle + wlaczenie lektora na nim. uwazam ze swietne


14 gru 2011 0:36:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: Kindle text-to-speech a nauka angielskiego ?
cold napisał(a):
Otóż czytajac ksiazke po angielsku moglbym moze podszkolic sie dodatkowo w słuchaniu (a z tym zawsze mialem najwiekszy problem)? Co o tym sądzicie?
Nagrania z YT prezentuja, ze ten lektor(ka) nie jest najgorszy(a).


Kindle do nauki idealny nie jest, ale na pewno jest pożyteczny. Po pierwsze, dużo łatwiej znaleźć jakieś ksiażki po angielsku, wiec siłą rzeczy, człowiek zaczyna czytać... a przynajmniej próbować. Dobry słownik kontekstowy dodatkowo pomaga.

Jeżeli chodzi o TTS, to idealny nie jest... choć śmiem twierdzić, że ten angielski (Daniel), jest lepszy od polskiej Agaty (szkoda, że nie ma ivony :( ). Na pewno można się podszkolić i zacząć lepiej kojarzyć wymowy niektórych słów. Jednak po dłużyszym obcowaniu TTS będzie Cię drażnił... i zapewne stwierdzisz, że warto sie trochę wysilić, by słuchać audiobooki...


A audiobooki na (przynajmniej na Kindle3, na innych nie wiem) mają jedną wadę. Są najczęściej rozprowadzane, bez samego tekstu, zatem niemożliwe jest śledzenie i słuchanie profesjonalnego nagrania. Chciałoby się zminimalizować audiobooka (by grał dalej w tle) i samodzielnie włączyć ten sam tekst z ebboka. Niestety, audiobook (czyli audible (*.aa) ) nie mogą chodzić w tle. Chciałoby się krzyknać WTF!

W teorii można natomiast skombinować sobie mp3 i wgrać ja na Kindle. MP3 da sie już słuchać "w tle". Przydałby się wowczas mplayer (którego można wgrać), do lepszego zarządzania mp3. Dobrym materiałem do nauki mogą być podcasty z http://eslpod.com ;)

cold napisał(a):
PS. czy mozna regulowac głos lektora, włączyć pauzę?

tak:



cold napisał(a):
I czy mozna ustawic aby zaczął czytac tekst dopiero od wskazanego słowa na stronie, nie od początku? I tak samo np. cofnąć o pare wyrazów/zdań(np. jakbym cos przeoczyl)


tak, wystarczy najechać kursorem, tak jakbys chcial zobaczyc definicje ze słownika kontekstowego.

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


14 gru 2011 13:31:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: