Teraz jest 29 mar 2024 13:12:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jakie są parametry obrazka dla Kindle? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2011 15:59:11
Posty: 5
Post Jakie są parametry obrazka dla Kindle?
Witam!

Mam do Was pytanie, a mianowicie w jaki sposób przygotować obrazki, żeby Kindle wyświetlał je poprawnie. Zmierzam do tego, że prędzej czy później będę chciał stworzyć jakieś własne wygaszacze, a siedząc na tym teraz nie uzyskałem pożądanego efektu. Miałem obrazek, który przeskalowałem do 800x600, następnie skala szarości, próbkowanie 8 bitów na kanał, zapisane w .jpg quality medium, czyli mniej więcej tyle, żeby zajmował mniej niż 60 kilobajtów (w kilku miejscach była to zalecana waga pliku).

Jednak po załadowaniu takiego pliku efekt był mizerny i niektóre obszary były zamazane, a wygaszacze dostarczane z czytnikiem nie mają problemów tego typu. Widziałem, że w Kindle 1 i 2 istniało możliwość wgrania tego przez folder Pictures/Screensavers, ale teraz na Kindle 3 nie ma zera, więc pozostaje JailBreak + dodatek do wygaszaczy?

Przy okazji witam Was serdecznie i cieszę się, że są w sieci takie miejsca jak to, bo od niedawna stałem się posiadaczem tego urządzenia.

Przy obróbce grafiki korzystałem z Photoshopa - przy miksowaniu kanałów na Grey efekt był odrobinę lepszy, ale to nadal nie to.

Prosiłbym o jakieś rady.

Ukłony,
trap


14 wrz 2011 21:11:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Wyświetlanie obrazów na Kindle
Witaj trap. Ja na swoje potrzeby korzystam z ImageMagick. Poniżej odsyłacz do postu, w którym wkleiłem polecenie do konwersji JPG'a do PNG.

post71938.html#p71938

Generalnie musisz pamiętać, że Kindle wyświetla obraz w 16 kolorach, więc 8-bitowa skala szarości to odrobinę za dużo i trzeba stosować dithering, bo inaczej dostaniesz "schody" w gradientach. Jeśli wolisz pracować w Photoshopie, to rzuć okiem na darmową wtyczkę Graphest DepthDither (nie jest już chyba rozwijana, ale można ją pobrać choćby tu: http://rbytes.net/software/depthdither-review/).

Edit: Nie słyszałem o ograniczeniu wielkości pliku. Ja stosuję do wygaszaczy PNG o rozmiarach 100-200kb i nie ma z tym najmniejszych problemów (dlatego PNG, że JPG zabiłby mój dithering, pogarszając tym samym efekt końcowy). Oczywiście JB + screensaver hack są konieczne.


14 wrz 2011 21:26:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Wyświetlanie obrazów na Kindle
A ja tak z rozpędu zapytałem wujka google o screensavery i proszę co wyskoczyło:
http://charles-reace.com/kindle_screensaver.php
online konwerter jpegów.

Nie testowałem jeszcze, ale kto wie? Jak by się komuś nudziło to dajcie znać co z tego wychodzi...

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


15 wrz 2011 7:55:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron