Teraz jest 28 mar 2024 23:47:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
PRS 500 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post PRS 500
Hej, jestem szczęśliwą posiadaczką sony prs 500. Mam jednak problem. Chodzi o tak zwane nadpisanie plików.
Konkretnie polecenie brzmi:

Sciągniety plik należy rozpakować (jest to archiwum fonts.rar). Po rozpakowaniu otrzymujemy 3 pliki które należy przekopiować (nadpisać) do katalogu DATA\Fonts jest to katalog programu Reader™ Library.
Domyślna lokalizacja tego programu to C:\Program Files\Sony\Reader\Data\fonts .


A ja pytam: o co chodzi?

Jestem zupełnie zielona, jeśli chodzi o takie rzeczy. Próbowałam szukać tego "nadpisania" w internecie, ale niewiele dzięki temu osiągnęłam.
Kto mógłby mi to wyjaśnić w prosty i przystępny sposób?
(bez tego pliki pdf nie mają niektórych polskich literek i tekstu nie da się po prostu czytać).

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


24 mar 2011 0:31:54
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS 500
Nadpisywanie to po prostu zapisywanie plików nad istniejącymi - czyli w danym folderze już takie pliki będą istniały, a Ty, poproszona przez system o podjęcie decyzji, będziesz musiała wybrać, że chcesz je zastąpić nowymi (kopiowanymi).

W skrócie: kopiujesz pliki, a jak system będzie pytał - klikasz na Tak :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 mar 2011 0:38:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: PRS 500
Dziękuję.

I jeszcze jedna sprawa. Zgodnie z instrukcją obsługi PRS 500, którą dostałam na maila, zainstalowałam dwa programy. Jednym z nich był Reader™ Library, drugim BookDesigner (oraz jego upgrade).
Ostatnio chciałam kupić w empiku ebooka. Wzięłam darmowy fragment na próbę. Pdf wchodzi bez problemu (choć mój czytnik stale zmienia wielkość czcionki, kiedy przechodzę na następną stronę). Natomiast epub za nic. Zainstalowałam nawet wcześniej specjalny program do zdejmowania zabezpieczenia z ebóków: Adobr Digital Editions. Niestety, pliki epub nadal automatycznie pojawiają się w mojej "starej" bibliotece, czyli Reader™ Library, skąd za nic nie mogę ich skopiować na czytnik. (Prs 500 jest chyba do niej "firmowo" przypisany, bo nigdy nie pojawia się w Adobe Digital Editions, a według instrukcji na empik.com to stamtąd powinnam przenieść pliki bezpośrednio do urządzenia).

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


29 maja 2011 8:48:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS 500
Patrice napisał(a):
Natomiast epub za nic. Zainstalowałam nawet wcześniej specjalny program do zdejmowania zabezpieczenia z ebóków: Adobr Digital Editions.

:) Adobe Digital Edition nie jest programem do zdejmowania żadnych zabezpieczeń. To jedynie program, który pozwala Ci zarządzać eBookami zabezpieczonymi systemem DRM ADEPT, który został stworzony przez Adobe właśnie.

Najprostszym testem, jaki możesz wykonać, by sprawdzić, czy plik ma/nie ma DRMu, jest dodanie go do Calibre, a następnie próba konwersji. Jeśli się powiedzie - nie ma DRMu. Jeśli się nie powiedzie (a format jest wspierany przez Calibre - ma).

Patrice napisał(a):
Niestety, pliki epub nadal automatycznie pojawiają się w mojej "starej" bibliotece, czyli Reader™ Library, skąd za nic nie mogę ich skopiować na czytnik.

A w RL możesz tego eBooka otworzyć i czytać?

Dalej: PRS-500 "w standardzie" ePUBów nie obsługuje. Z informacji na MR wynika, że instalacja upgrade'u od Sony, który tę obsługę (z ADEPTem) dodaje wymaga odesłania czytnika do Sony. Czy oni dalej to robią, czy obsługuje to ktoś poza amerykańskim oddziałem i czy jest to dalej darmowe - nie wiem.

Jeśli tego nie robiłaś, powinnaś raczej trzymać się formatu LRF (pliki skonwertujesz sobie w Calibre), a jeśli nie umiesz usuwać zabezpieczeń z kupionych legalnie eBooków (lub nie chcesz tego robić) to:
- możesz kupować PDFy i męczyć się z nimi;
- przestać kupować zabezpieczone eBooki, bo nie wiem, czy ktoś jeszcze sprzedaje je w formacie LRF;
- wybierać jedynie te miejsca, które oferują niezabezpieczone eBooki, by później skonwertować je w programie Calibre;
- kupić sobie nowszy eCzytnik, już ze wsparciem dla plików ePUB z ADEPTem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 maja 2011 9:18:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: PRS 500
Tak, w RL mogę odczytać wszystkie te pliki. Zarówno w epub jak i w pdf.
A mógłbyś napisać jeszcze prościej, jak mam sprawdzić czy plik nie ma DRM-u?
Bo ja głupia jestem i nie rozumiem.

I, niestety, masz rację. Chyba czas zainwestować w nowy czytnik, obojętnie jak wypadnie ten test.

Dziękuję.
I pozdrawiam.

Patrice

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


29 maja 2011 16:21:43
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS 500
Patrice napisał(a):
A mógłbyś napisać jeszcze prościej, jak mam sprawdzić czy plik nie ma DRM-u?

Zapisz sobie plik .ePUB gdzieś w łatwej do odnalezienia lokacji (np. na Pulpicie). Ściągnij i zainstaluj Calibre. Przerzuć (przeciągnij/dodaj z poziomu menu) do Calibre swój ePUB. W Calibre wybierz opcję konwersji na inny format (np. LRF, który Twój PRS-500 połknie :)). Jeśli się uda - nie było DRMu. Jeśli operacja się nie uda - Calibre poinformuje Cię o błędzie (chyba nawet zwali winę na DRM, jeśli dobrze pamiętam).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 maja 2011 21:17:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: PRS 500
Zrobiłam, jak radziłeś. Dzięki.


I jeszcze jedno: jak czytnik mi się zaciął i od kilku godzin na ekranie pisze "Reader" a niżej Starting up... i na nic nie reaguje, nawet na reset.
Da się to jakoś naprawić, czy potrzebna będzie fachowa pomoc?
Liczyłam na to, że jak wykończy się bateria, to obraz zniknie i będę mogła włączyć go na nowo. Próżne nadzieje?
(Oby nie, bo skończyła mi się gwarancja, a nie bardzo mam kasę, żeby ją wydać na naprawę czytnika).

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


18 paź 2011 20:06:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 gru 2010 14:42:07
Posty: 16
Lokalizacja: Germany
eCzytnik: Sony PRS-T1, Sony PRS-505, K4, iPad
Post Re: PRS 500
Witaj.
A resetowałaś według instrukcji, czy tylko wciskałaś przycisk reset? Tutaj instrukcja resetowania
http://wiki.mobileread.com/wiki/Sony_Po ... structions
Pozdrawiam.


20 paź 2011 18:56:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: PRS 500
Resetowałam i po raz n-ty pojawia się komunikat:

Firmware update is not finished correctly. Please execute firmware update again.

Kolejne resety nic nie dają, za każdym razem pisze to samo.
Co robić dalej?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


14 lis 2011 19:08:54
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS 500
Próbowałaś ponowić aktualizację firmware'u, tak jak prosi Cię komunikat?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 lis 2011 20:23:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post Re: PRS 500
A jak, że się tak głupio zapytam, się to robi? :P

Jam prosta dziewczyna jest, nie znam się na nowoczesnej technice.

_________________
- Będę tam - zapewniła go cicho i odwróciła się, chcąc odejść.
- Altheo!
- Coś jeszcze?
Tak wiele chciałby jej jeszcze powiedzieć!
- Powodzenia - mruknął.
- Jest niezbędne nam wszystkim - odparła poważnie i odeszła.


14 lis 2011 22:13:18
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS 500
To brzmi jak całkiem rozsądna instrukcja.

Pobierasz: http://download.sony.com/prs/prs-500/1. ... .07170.exe
Klikasz dwa razy, rozpakowujesz/instalujesz/etc. (takie tam klikanie Next, next, next zapewne).
Przechodzisz do katalogu: C:\Documents and Settings\[YOURUSERNAME]\Local Settings\Temp\ (gdzie [YOURUSERNAME] to Twoja nazwa użytkownika w Windowsie)
Odnajdujesz i kopiujesz sobie na pulpit katalog WZSE0.TMP
Zamykasz instalator
Przechodzisz do WZSE0.TMP\eBookUpdater\assets\updaterAssets i otwierasz PRSVersion.dat w Notatniku
Zmieniasz 100307170 na 100307171 i zapisujesz
Podpinasz PRSa do komputera przez USB, resetujesz, odpalasz (tak, żeby wszedł w tryb USB)
Odpalasz PRS-500 Updater.exe z katalogu WZSE0.TMP
Aktualizator powinien Cię przeprowadzić przez dalszą procedurę

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 lis 2011 23:04:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2016 12:38:14
Posty: 1
Post Re: PRS 500
Tak, w RL mogę odczytać wszystkie te pliki. Zarówno w epub jak i w pdf.
A mógłbyś napisać jeszcze prościej, jak mam sprawdzić czy plik nie ma DRM-u?????

_________________
=== Solitaire Champ: Most entertaining FREE Solitaire Online ===


18 maja 2016 12:40:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron