Teraz jest 19 kwi 2024 2:25:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Witam, to mój pierwszy post na forum ;) Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką czytnika Sony PRS-505. Niestety, nie znalazłam instrukcji "Krok po kroku" co robić na początku. Podłączyłam czytnik do komputera, chyba się ładuję i widnieje napis Do not disconnect. Dlatego czekam, aż obraz główny się zmieni. Miałam dwie płyty w zestawie, zainstalowałam właśnie eBook Library z jednaj z nich, ale i w tej materii jestem zielona i nawet nie wiem do czego ten program służy. Czytnik jest używany w idealnym stanie, zrobiony tak, by polskie czcionki działały bez zarzutu. Pytanie tylko - jak wgrać książki, przez co i dokładnie krok po kroku w jaki sposób? Proszę o szybkie i mądre odpowiedzi! ;)
Pozdrawiam! :) :) :)


16 cze 2010 16:56:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Witamy na forum!

Do tworzenia plików dla PRSa i zarządzania nim polecam darmowy i w miarę spolszczony calibre. W razie problemów z tym programem, pytaj na naszym forum - ale jestem pewien, że poradzisz sobie świetnie sama!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 cze 2010 18:07:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Ja e-książki posiadam, nie jedną nie dwie :) Jednakże chodzi mi to, że nie bardzo wiem jak je "wrzucić" do mojego czytnika. Przez ten program z płyty, eBook Library? W jaki sposób? ;)
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Równocześnie dziękuje za link, chętnie poczytam! ;)


16 cze 2010 18:14:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Toż przecież piszę, że z wykorzystaniem calibre, którym będziesz mogła sobie tworzyć pliki (bo ja nie wiem, w jakim je formacie posiadasz, a to wcale nie jest tak, że jak coś otwiera Ci się na PC i nawet ma tekst to tak samo otworzy się na PRSie), zarządzać całą kolekcją, jak i eCzytnikiem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 cze 2010 18:34:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Posiadam książki w formatach:
- RTF (na 99% działa na moim czytniku, tak przeczytałam na jednej stronie)
- LRF (j.w.)
- EPUB (tu nie jestem pewna)
- TXT (tutaj również nie)
- PDF (raczej działa)
I jeżeli mam załóżmy plik LRF który najprawdopodobniej działał będzie, to jak go wstawić do czytnika? Poza tym - Od prawie trzech godzin mam czytnik podłączony do komputera i wciąż na dole ekraniku widnieje napis Do not disconnect. Znaczy, że wciąż mam go nie odłączać? Czy gdy będzie załadowany czy co to tam się z nim teraz dzieje, to zmieni się ten napis? :)


16 cze 2010 19:14:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2008 12:53:09
Posty: 17
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
W miarę, jak mi się wydaje, prosta i czytelna instrukcja wrzucania na PRS-505 książek z dysku:
1. po lewej stronie, po otwarciu ebook Library, widzisz rzeczy następujące, a Ciebie interesujące:
a. Library
b. PRS-505 - jeśli masz podłączony do komputera
c. Computer
2. wybierasz (c) Computer i w tej opcji szukasz na swoim dysku książki, które zamierzasz umieścić na czytniku (czyli szukasz odpowiedni katalog, gdzie te książki masz umieszczone)
3. Jak już znajdziesz te książki to one Ci się pokażą w okienku obok
4. Łapiesz te znalezione książki myszką i przesuwasz je na/do (a) Library
5. W tym momencie masz książki na (a) Library [powinny ci się pokazać w okienku po prawej stronie, jeśli masz zaznaczone Library po lewej stonie].
6. Teraz, gdy już je tam widzisz, łapiesz je myszką, jak w pkt. 4 niniesjszej instrukcji i przesuwasz na/do czytnika
7. i po sprawie, czyli ksiązki sa już na czytniku

powodzenia


16 cze 2010 19:26:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Dzięki serdeczne! ;) Zaraz to zrobię, a gdy już się załaduje czy co to tam to co się pokaże w miejscu napisu Do not disconnect?


16 cze 2010 19:32:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2008 12:53:09
Posty: 17
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
hmmm... jeśli chodzi o ten disconnect...
Jeżeli lampka na górnej krawędzi czytnika świeci się na czerwono - znaczy jeszcze się ładuje, jeśli się nie świeci - znaczy - czytnik jest najedzony i już mu wystarczy ładowania.
Teraz, gdy już jest naładowany (lub niekoniecznie musi być do końca, to przecież zależy od Ciebie) - zgodnie z prawami natury, najpierw odłącz czytnik od komputera nie mechanicznie ale "psychicznie". czyli tam gdzie masz zegarek na belce jest taka ikonka "bezpieczne usuwanie sprzętu". Tam jest widoczne każde (prawie) urządzenie USB podłączone do komputera. Gdy to odłączysz - spokojnie możesz bezsterssowo odłączyć czytnik od komputera mechanicznie, czyli wyjąć wtyczkę z gniazdka.
No... chyba zadziała... :)
powodznia


16 cze 2010 19:45:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Czyli mój jest już naładowany, serdecznie Wam obu dziękuję! :)


16 cze 2010 19:57:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Wrzuciłam kilkanaście e-książek na mój czytnik, wszystko fajnie, spoko, extra, nawet TXT działają i są polskie literki, tyle że czcionka dosyć mała. Przeczytam, ale nie jest to komfort taki, jakiego bym chciała. Dlatego czy istnieje możliwość zwiększenia liter? Jak to zrobić? ;)
Pozdrawiam i życzę miłej nocy!


16 cze 2010 21:14:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2010 8:51:43
Posty: 19
eCzytnik: prs600
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
W Calibre ustawiasz sobie wielkość czcionki - preferencje/konwersja, zakładka wygląd i zachowanie , odznaczasz: nie skaluj rozmiaru czcionek i wpisujesz sobie wielkość (główny rozmiar czcionki) jaka Ci pasuje .


16 cze 2010 22:30:57
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Witam,

@Pampco - zaczynam powoli zastanawiać się, czy sobie z nas nie żartujesz?

Kupiłaś czytnik, płyty z oprogramowaniem masz, manual masz. Przecież TAM wszystko jest dokładnie opisane.
Samo przenoszenie plików przy pomocy eBook Library czy Calibre jest wręcz intuicyjne, ale nie zwalnia z czytania instrukcji.
Jak jej nie masz - w co nie wierzę, bo u mnie jest również w formacie elektronicznym na płycie - to na stronie sony.com znajdziesz ją bez problemu. Co do korzystania z eBook Library, to na górnej belce jest przycisk "HELP" - i dalej już prościej nie można.

Mogę zrozumieć problemy z flashowaniem, przygotowaniem ebooków zawierających fonty do polskich ogonków itp. - ale nie z czytaniem instrukcji w zakresie czynności, które nie wymagają de facto żadnej wiedzy specjalistycznej. Jakbyś ją przeczytała, to pewnie wiedziałabyś jak powiększyć w 505 wyświetlane czcionki w formatach skalowalnych - czyli takich jak rft, ePUB, lrf (w takie masz ebooki).

Mam zatem propozycję nie do odrzucenia - PRZECZYTAJ MANUAL do PRS-505 oraz do eBook Library!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


17 cze 2010 0:56:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
novy, dzięki za pomoc, pokombinuję ;)
chesuli, jeśli ten "manual" to instrukcja, to kiepsko, bo jest po angielsku, a ja uczę się na razie francuskiego i niemieckiego a w przyszłym roku zaczynam angielski :( Czyli jest jakaś opcja jak zmienić rozmiar czcionki nie używając calibre?
Cytuj:
jak powiększyć w 505 wyświetlane czcionki w formatach skalowalnych - czyli takich jak rft, ePUB, lrf (w takie masz ebooki).

Tak wnioskuję przynajmniej...


17 cze 2010 7:26:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2010 16:43:30
Posty: 15
Lokalizacja: Polska ;)
eCzytnik: PRS-505
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Mam calibre, z PDF-a przekonwertowałam sobie książkę na ePUB (da się w tym programie na inny format konwertować? Bo nie wiem gdzie :/). I problem - ePub nie otwiera mi się na komputerze :/


17 cze 2010 13:01:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: PRS - 505 -> Jestem zielona, proszę o pomoc ;)
Witam,

Jeszcze raz proszę - poczytaj manuale do swojego czytnik zanim zaczniesz pisać. Naucz się nim posługiwać w podstawowym zakresie. Potem poczytaj ten wątek forum (o PRS) oraz wątek o Calibre. Gdybyś to zrobiła, to pewnie wiedziałabyś, dlaczego ten ePUB Ci nie chodzi, oraz to, że taka konwersja jest w zasadzie POZBAWIONA SENSU.

Piszesz, że Ciebie manuale w języku angielskim są za nieprzydatne, bo znasz niemiecki i francuski - no to poczytaj je po francusku, czy niemiecku - takie też są w sieci.
Ponieważ pewnie znalezienie ich w sieci również jest dla Ciebie za trudne, to ułatwię Ci życie:
Kod:
http://www.4shared.com/file/1uExYvgy/PRS-505_manual_De_Fr.html

To jest archiwum rar - czyli trzeba z niego pliki rozpakować za pomocą winrara (na pc-cie) i potem czytać. W paczce masz manual po francusko oraz drugi po niemiecku, krótką instrukcję użytkowania po angielsku i niemiecku oraz ma manual po angielsku i francusku. Mam nadzieję, że te już przeczytasz, bo po polsku raczej nie ma!

A powiększa się za pomocą przycisku po lewej stronie, oznaczonego znakiem plus.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


17 cze 2010 13:30:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron