Teraz jest 28 mar 2024 15:48:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Poważny problem: PRS-505 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 1:31:15
Posty: 5
eCzytnik: PRS-505
Post Poważny problem: PRS-505
Witam,
Jako, że jestem nowy postanawiam się przywitać- HAWG! :mrgreen:

Jednak pierwszy post będzie przykry- mam poważny problem z czytnikiem. Podczas czytania EPUBa się zwiesił i od kilku godzin ten stan rzeczy się nie zmienił. Próbowałem różnych rzeczy: reset miękki, twardy itd itp. Skurczybyk niewzruszony wisi. Dwa razy zmieniła mi się strona- raz na info, że czytnik podłączony jest do komputera a teraz wisi na stronie startowej Starting up... Ma ktoś jakąś podpowiedź co mogę zrobić żeby przekonać czytnik do działania? Czy po miesiącu użytkowania mam go wykopyrtnąć przez okno? :roll: :twisted:

Nowe info- leżał podłączony do USB całą noc a teraz jak chciałem go włączyć zapaliła się lampka led na pomarańczowo po czym zaczęła mrygać i po chwili zgasła. No i sytuacja bez zmian, teraz nie reaguje. :::?

Jeszcze coś- zauważyłem, że po podłączeniu USB komputer wykrywa trzy różne dyski wymienne, i wszystkie puste :/


13 wrz 2012 11:06:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 1:31:15
Posty: 5
eCzytnik: PRS-505
Post Re: Poważny problem: PRS-505
Więc tak- próbuję zrobić czytnikowi twardy reset ale nie działa. Robię to tak:
-wciskam przycisk reset z tyłu czytnika
-wciskam jednocześnie przycisk od robienia zakładek i vol+ i trzymam

W teorii czytnik powinien się zresetować ale niestety nic się nie dzieje, zostaje tylko strona Starting up... Może robię coś nie tak, popełniam jakiś błąd?

Swoją drogą post już trochę wisi- wszyscy są w pracy czy naprawdę nikt nie ma pojęcia co można zrobić? :?


13 wrz 2012 14:06:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2009 11:23:07
Posty: 23
Post Re: Poważny problem: PRS-505
Przesunąć guzik włączenia na 3 sekundy, puścić, zaraz potem na 10 sekund wcisnąć reset z tyłu czytnika, puścić, i znowu na 3 sekundy guzik od włączenia czytnika. Następnie poczekać tak z minutę aż to przetrawi i powinien zacząć się restartować. W razie czego powtórz tę kombinację, nie zawsze wychodzi. U mnie działało to na wszystkie zwiechy tego urządzenia,a sporo tego było :P


13 wrz 2012 19:52:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 1:31:15
Posty: 5
eCzytnik: PRS-505
Post Re: Poważny problem: PRS-505
A znalazłem ten sposób tutaj na forum w starym temacie- jak do tej pory po ładnych kilku próbach nie skutkuje. Zaczynam tracić nadzieję, a odpowiedzi serwisu sony na maile są delikatnie mówiąc niesatysfakcjonujące...


13 wrz 2012 22:30:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 19:47:03
Posty: 3
Post Re: Poważny problem: PRS-505
warto poszukać :)))

_________________
moja pasja pokaz iluzji


16 wrz 2012 19:48:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 1:31:15
Posty: 5
eCzytnik: PRS-505
Post Re: Poważny problem: PRS-505
Więc tak- 14.09 oddałem czytnik do naprawy w serwisie PRAM s.c. w Warszawie- jest to autoryzowane centrum serwisowe, które nie przestraszyło się sprzętu i są gotowi naprawić wszystko (podobno). Jeśli nie dadzą rady, klient nie ponosi kosztów. Jeśli koszt naprawy Nam nie odpowiada i nie chcemy żeby się tym zajmowali płacimy tylko 29zł za sprawdzenie sprzętu i mamy diagnozę. Do wtorku (18.09) powinienem dostać od Nich informację dotyczącą sprzętu- wszystko opiszę na forum dla potomnych... :mrgreen:


16 wrz 2012 23:15:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Poważny problem: PRS-505
cześć,

na ich/Twoim miejscu, rozkręciłbym czytnik i odłączył baterie i spróbował włączyć (po jej ponownym podłączeniu:P), czyli coś w stylu resetowania telefonu jak wszystko zawiedzie.

mi się czytnik (prs-505) zawiesił tak porzadnie, jakąś godzinę po wyjęciu z pudełka po kupieniu, pare lat temu i coś jakoś resetowałem, nie dawało rady, a w końcu zareagował, po paru próbowach i pozostawieniu go samemu sobie na jakiś czas.

czasami warto ładowarkę podłączyć, może się wtedy odwiesić włączając sobie ładowanie - może ale nie musi.


18 wrz 2012 10:34:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 1:31:15
Posty: 5
eCzytnik: PRS-505
Post Re: Poważny problem: PRS-505
Po tygodniu czekania sam skontaktowałem się z serwisem. Niestety odpowiedź nie była przyjemna: do wymiany jest płyta główna. :( W poniedziałek mają zadzwonić i podać mi cenę takiej przyjemności- zakładam, że to się nie opłaci... :::?


21 wrz 2012 19:50:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 6:40:24
Posty: 1
eCzytnik: pdf
Post Re: Poważny problem: PRS-505
Hej,
Od dłuższego czasu męczę się z moim Jetbookiem - mam widoczne w menu wszystkie książki, jakie wgrałam, mimo że część już usunęłam - nei ma ich ani w pamieci wew ani na karcie SD. Nie da sie ich otworzyć bo wyskakuje błąd, ale nazwy w menu są nadal...czy ktoś miał podobny problem i może coś poradzić?
pzodrawiam

_________________
jimmy


10 sty 2013 6:43:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: