Teraz jest 28 mar 2024 22:07:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Kozak Magdalena - Nocarz 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2009 11:54:37
Posty: 20
Post Kozak Magdalena - Nocarz
Wampiry krążące po nocach po ulicach polskich miast. I specjalny oddział Polskiego ABW składający się tylko i wyłącznie z wampirów. Ale z tych "cywilizowanych", tych co to nie ruszają ludzi a żywią się sztuczną krwią. Ich zadaniem jest ochrona polskich obywateli przed tą drugą grupą wampirów, czyli przed renegatami. Ci dla odmiany gardzą sztuczną krwią i polują na śmiertelników. Tocząc jednocześnie wojnę z Nocarzami.

Książka opowiada nam o przygodach jednego z Nocarzy. Świeżo powołanego do służby agenta ABW, którego poznajemy jeszcze kiedy jest zwykłym śmiertelnikiem. Obserwujemy jak niczego nieświadomy wypełnia kolejne, dziwaczne rozkazy przełożonych i jak, w końcu zostaje wcielony do oddziałów uderzeniowych, czyli właśnie nocarzy. I wtedy ropoczyna się jego przygoda.

Ogólnie książka dość dobra, ale nie powiedziałbym że z wypiekami na twarzy czekałem na kolejne części, chociaż naturalnie ciekawiły mnie dalsze losy Vespra. Książkę niestety uważam za takie coś co można wchłonąć kiedy akurat pod ręką nie ma nic innego, i człowiek nie ma się czym zająć. Nie podobały mi się trochę postaci, były zbyt jedno wymiarowe. Dokładnie rozrysowane. Miałem wrażenie jakby autorka postawiła po środku granice i pokazała, wy jesteście biali, a wy czarni. Zapomnijcie o szarości. Mówiąc krótko książka na raz. Ot opowieść sensacyjna, z wampirami w tle, w której główny bohater unosząc się na skrzydłach honoru staje w obronie biednych i uciśnionych. Moja ocena 3/5.


22 kwi 2009 14:50:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron