Teraz jest 29 mar 2024 0:53:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Donnie Darko (2001) 
Autor Wiadomość
Post Donnie Darko (2001)
Oglądałem ten film i uważam że jest bardzo dobry szczególnie jego zakończenie które pozostawia wiele niedomówień . Dlatego chciałbym żebyście napisali co wymyślicie o zakończeniu filmu . Ściślej mówiąc o co w nim chodzi . Zastanawiałem się nad nim ale w końcu się pogubiłem i każda interpretacja była nie do końca satysfakcjonująca . Myśle że to kwestia warta rozważenia . Tym którzy nie oglądali filmu radzę nie czytać ewentualnych odpowiedzi bo mogą sobie popsuć zabawę .
Mam jeszcze jedno pytanie kim był ten Frank/królik czy ten frank naprawdę był królikiem czy może to było coś innego ??


31 maja 2008 12:30:15
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
Odsyłam do wersji rozszerzonej, która objaśnia wiele pojęć i zagadek fabularnych filmu.


08 wrz 2008 11:45:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2016 14:29:30
Posty: 8
Lokalizacja: Tarnobrzeg
eCzytnik: ebook
Post Re: Donnie Darko (2001)
Frank był czymś :oops: innym :P


27 mar 2017 17:08:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 kwi 2017 18:02:21
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz
eCzytnik: Inkbook Onyx
Post Re: Donnie Darko (2001)
Ja mam dwie interpretacje dla filmu (ogólnie uważam Donnie Darko za najlepszy film w ogóle)

1. Całość to był sen Donniego - Stąd fantazje, wbity kilof (czy co to tam było) w statuę, wiele niewyjaśnionych spraw staje się wtedy zrozumiałe. Pokazuje też problemy z jakimi spotykają się umysły młodych - dojrzewających nastolatków. A Frank - jest wytworem wyobraźni.

2. Całość jest prawdą. Z czego okazuje się, że istnieje możliwość przenoszenia się w czasie - może ze względu na jakieś błędy, które nie powinny się zdarzyć dlatego należy naprawić sytuację poprzez cofnięcie takiego "podróżnika" w odpowiednie miejsce i czas. Frank w tym przypadku jest kimś w rodzaju przewodnika - dzięki któremu "podróżnik" ma trafić w dane miejsce i czas by mógł przenieść się w czasie.

Polecam wersję rozszerzoną. A dla mnie film jest doskonały. W gruncie rzeczy opowiadający o przyziemnych sprawach - problemach nastolatka który spotyka się z brakiem zrozumienia - czy to ze strony rodziców czy nauczycieli. Zresztą szkoła jest bardzo dobrze pokazana - jako miejsce które zabija twórczość i zdolności młodego człowieka, a całość ratują jedynie nauczyciele , którzy znajdują czas dla bardziej wymagających uczniów.


26 maja 2017 13:50:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: