Teraz jest 27 kwi 2024 16:14:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Profesorek Nerwosolek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 14:11:19
Posty: 17
Post Profesorek Nerwosolek
Nie chce mi się wierzyć, że jeszcze wśród tych wszystkich tytułów komiksów nie pojawił się profesorek Nerwosolek. Osobiście czytałam takie tytuły jak: Skąd się bierze woda sodowa, podróż smokiem diplodokiem oraz Antresolka profesorka Nerwosolka. Czy jest ktoś jeście kto czytał i pamieta ten zabawny komiks?


22 mar 2008 19:25:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2007 18:23:37
Posty: 30
Post 
Pewnie że jest. Np ja :) I do dziś podziwiam autora za niepospolite zdolności językowe. Wpadłam na wymienione przez Ciebie tytuły jeszcze jako dziecko (kiedy to było...). BOSKIE! I godne polecenia kolejnym pokoleniom, bo te pozycje się nie starzeją.

_________________
jestem książkoholikiem...


23 mar 2008 0:01:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 21:22:56
Posty: 23
Post 
Profesorek Nerwosolek i Entomologia Motylkowska doczekali się nawet własnego filmu:
"Kosmiczne przygody profesorka Nerwosolka"
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/424221


25 mar 2008 12:46:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008 11:25:15
Posty: 52
Post 
O rany ! teraz mi chodzi po głowie, jak nazywał się ten "super facet" z wielkim nosem, który się przewijał przez ten komiks... Skleroza nie boli. Ech.
Zresztą o profesorku było chyba kilka kreskówek. Ja osobiści lubię najbardziej lubię właśnie Entomologię i różne jej stwierdzenia w stylu: Ryba piła. Gdzie, jak i co piła?
W pewnym sensie to mi ukształtowało poczucie chumoru - nadal osiągam podobny poziom abstrakcji w żartach z rodzicami...
"-Czy mogę opowiedzieć dowcip?
-Ten o gąsce Balbince?
-Ależ wodzu, co wódz!
-To ja przepraszam."

Ech, to były czasy... Staro się poczułam.
Podobno miał wyjśc zbiorczy album kolekcjionerski wszystkich tych komiksów. Ktoś wie, czy wyszedł?

BTW: przypomniało mi się - Orient Men. Kochałam się w nim... ;)

_________________
Ty, który stwarzasz jagody...
Moje zapasy źródeł ;)
Obrazek


26 mar 2008 13:28:13
Zobacz profil
Post 
Ileż to czasu temu ?? Czytałem to jako już trochę starszak więc miałem do tego trochę dystansu (jak byłbym młodszy to zapewne byłoby bardziej śmieszne), ale wtedy był dużo mniejszy wybór więc co tu grymasić. Jak przeczytałem powyżej o tej gąsce ... to sobie przypomniałem ten tekst - dzięki.


31 mar 2008 15:19:19
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2008 11:25:15
Posty: 52
Post 
Hihihihieny - bardzo smutne zwierzątka...
Całe życie mnie prześladują ;)

A co do Orientmena - oczywiście, że zajrzę. Musowo - przecież to klasyka, którą każdy bibliofil powinien miec na półce ;)

_________________
Ty, który stwarzasz jagody...
Moje zapasy źródeł ;)
Obrazek


03 kwi 2008 9:47:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2008 21:26:46
Posty: 39
Post 
Cudny, absurdalny i inteligentny humor , który się nie starzeje, nawet jeśli się czyta po latach z perspektywy kobiety dorosłej :D
Porównywalny mają chyba tylko najlepsze brytyjskie sitcomy.


04 cze 2008 22:28:30
Zobacz profil
Post 
Pamiętam, że miałem jakiś komiks z tej serii - coś o podróży w kosmos czy coś w ten deseń ;)
z tego co pamiętam humor prezentowany w tym komiksie był dla mnie "za trudny" - chyba byłem po prostu za młody na ten komiks :)


16 cze 2008 11:39:25
Post 
lofcia napisał(a):
O rany ! teraz mi chodzi po głowie, jak nazywał się ten "super facet" z wielkim nosem, który się przewijał przez ten komiks...


Chodzi ci o tego czarnoksiężnika? Lorda Hokus-Pokusa?


16 cze 2008 16:31:09
Post 
Musze po prostu wtracic swoje 3 grosze do tej dyskusji gdyz po prostu jakos tak nie daje mi spokoju postac eskimosa z kaloryferem :) Humor w tych komiksach mysle zmienil sposob postrzegania wielu osob :D Dla mnie osobiscie pan Baranowski jest mistrzem swiata :)


19 cze 2008 1:08:01
Post 
A moim skromnym zdaniem teraz (jestem po 30.) komiks jest zabawniejszy niż gdy dzieckiem byłem. Niedawno miałem okazję wrócić do "Antresolki" (niestety tylko tą część posiadam) - i wrażenie wciąż piorunujące. Przede wszystkim grafika (łamane rysunki, przechodzące na siebie, czarno-białe...) oraz dialogi.
Mój ulubiony- z zakończenia:
-Widzieliście węża morskiego?
-Widzieliśmy na własne oczy! Takie zwierzę nie istnieje.
-O,yes! [to mówi wąż w oddali] :D


11 sie 2008 18:47:53
Post 
Ostatnio zaskoczyl mnie klient w moim studio proszac mnie o reklame w stylu Baranowskiego :) Zrobilismy projekty w jego stylu ale oczywiscie jak to zwykle bywa, klient tak dlugo je modyfikowal az ulepil naszymi rekami zwykle slodkie obrazki dla przecietnego Kowalskiego. Wspomniana animacja to reklama wody Primavera. Moze ktos z was widzial. Jedyne co w niej lubie to motyw muzyczny ;)


14 sie 2008 0:25:41
Post 
Uwielbiam od "zawsze" ten komiks. Mam 3 czesci i nigdy sie ich nie pozbede :) Teraz probuje je przetlumaczyc na hiszpanski, dla meza, ale to po prostu nie jest mozliwe. A szkoda.


28 sie 2008 15:22:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 paź 2008 15:17:06
Posty: 21
Lokalizacja: toruĂą
Post 
ha, ten temat przypomniał mi, że gdzieś w moim pokoju w polsce, leży odłogiem 'antresolka profesorka nerwosolka', którą uwielbiałam jako dziecko, a i teraz od czasu do czasu lubię sobie po nią sięgnąć i setnie się uśmiać. jak tylko wrócę na święta do kraju, to rzucę się na poszukiwania :P
innych części nie miałam okazji przeczytać, ale ten komiks jest dla mnie absolutnie kultowy i jedyny w swoim rodzaju, jako że był chyba pierwszym przedstawicielem (nie licząc 'tytusa, romka i a'tomka') rysownictwa fantastyczno-groteskowego.

_________________
i'm not crazy 'cause i take the right pills everyday


05 paź 2008 16:21:09
Zobacz profil YIM
Post 
Najlepszą częścią jest "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" z Bąbelkiem i Kudłaczkiem (bo chyba tak się nazywali a niestety pamięć zawodzi). Ale przygody Profesorka to również klasyka komiksów Baranowskiego.


09 lis 2008 20:10:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron