Teraz jest 29 mar 2024 8:41:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Batman 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2007 14:19:41
Posty: 23
Lokalizacja: z miasta
Post 
chociażby taki batman vs predator - dla takiej pozycji warto wydać całe kieszonkowe :) , a ktoś wie może czy np. jest komiks batman 20 lat później nawiązujący do tej bajki która kiedyś leciała na polsacie? To według mnie całkiem ciekawa kontynuacja


06 mar 2008 23:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2007 19:34:29
Posty: 23
Post 
apogeum55 napisał(a):
a ktoś wie może czy np. jest komiks batman 20 lat później nawiązujący do tej bajki która kiedyś leciała na polsacie? To według mnie całkiem ciekawa kontynuacja


Czy akurat jest to kontynuacja kreskówki nie mam zielonego pojęcia bo nie oglądałem, ale Frank Miller narysował coś co się nazywa "Powrót Mrocznego Rycerza" i kontynuacje "Mroczny Rycerz Kontratakuje", które to pokazują Batmana jako podstarzałego jegomościa, co to znów chce Gotham uratować. Moim skromnym zdaniem rzecz genialna, jak zresztą wszystko co pan Miller stworzył.


07 mar 2008 12:21:55
Zobacz profil
Post 
na razie na polski rynek nie trafila seria 20 lat pozniej, wymienione przez yaqb1981 tytuly opowiadaja inna historie. wiem ze w USA seria jest dostepna od trzech lat, niestety nie udalo mi sie zdobyc ani jednego odcinka i nie slychac zeby dc comiks mialo zamiar wydac ja w polsce


10 mar 2008 22:37:09
Post 
Wiem tylko, że ostatnio wyszedł komiks "Rozbite miasto" za ok bagatela 30 zł.

W necie są udostępnione wszystkie komiksy Batmana w wersji oryginalnej.


10 mar 2008 23:00:15
Post 
Apropos Franka Millera wspomnianego parę postów wyżej to pan ten zabierając się za Batmana zawsze tworzy genialne historie.


12 mar 2008 2:00:38
Post 
ja to pamietam, ze zawsze bylem zafascynowany seria batmana knightfall o czlowieku, ktory zlamal batmana. a najlepszym komiksem z batmanem jest dla mnie wydanie specjalne batman venom : :D


20 mar 2008 0:28:05
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:53:14
Posty: 60
Lokalizacja: mazowsze
Post 
Najlepsze w całej serii były wydania specjalne, do moich ulubionych należą "Batman vs Predator" niesamowita mroczna atmosfera, podkreślona ciemnymi lekko klaustrofobicznymi rysunkami (następne części też były niezłe ale im czegoś brakowało), do udanych zaliczam "Rok Pierwszy" ładnie komponuję się z zabójczym żartem i ostatnio "wydanym" przez CFC "Gość, który się śmiał". Swoisty urok prezentuje "Gotham W Świetle Lamp Gazowych", pomysł przeniesienia akcji w lata 80'te XIX wieku uważam za ciekawy, choć scenariusz momentami rozczarowywał.
Należy też wymienić znakomite albumy "Black and White", "Vemon", "Batman/Judge Dreed : Sąd Nad Gotham" oraz historia Elseworlds "Batman: Zagłada Gotham" zainspirowana dziełami H.P. Lovecrafta

_________________
Groźny, górny i złowrogi - skąd przybywasz? Jak cię zwą?
Czy z plutońskich brzegów nocy tu przybywasz? Jak cię zwą?"
"Nevermore!",


29 mar 2008 1:57:19
Zobacz profil
Post 
Według mnie zdecydowanie najlepszym komiksem z serii o Batmanie był "Batman vs Predator", ponieważ panowała w nim niesamowita atmosfera tajemniczości, chociaż akurat te specjalnie przyciemnianie obrazki mi do gustu nie przypadły. Pamiętam jeszcze, że moją uwagę zwróciły albumy z Sędzią Dreed, ale to głównie ze względu na to, że zawsze luniałem Pana Dreeda i ciągneło mnie do wszelakich rzeczy, w których pojawiało się jego nazwisko.


31 mar 2008 22:14:19
Post 
Ostatnio przypomnialem sobie "batman: Venom". Znakomita opowiesc o calym procesie jakim jest uzaleznienie. Moze to i troche taki "moralitet" dla amerykanskich dzieciakow, ale wciaga i nie puszcza.


21 kwi 2008 17:15:10
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 21:56:02
Posty: 31
Post 
Miałem okazje przeczytać tylko jeden komiks z Batmanem w roli głównej ale uważem że był całkiem dobry. Wywoływał u mnie taki dreszczyk i ciekawość co się stanie dalej. Może jeszcze kiedyś poczytam jak gdzieś w bibliotece znajde archiwalne egzemplarze.


25 maja 2008 0:56:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 11:05:22
Posty: 29
Post 
Batman był moim pirwszym komiksem jaki zaczałem czytac , dlatego mam do niego sentyment. Nie chciałem przegapic zadnego numeru jaki się ukazał. Moim ulubionym komksem z batmana jest ten w ktorym walczył z banem i on go zdemaskował. pamietam ze potem bruce wział jako nowego batmata faceta o francusko brzmiacym nazwisku.


25 lip 2008 11:10:16
Zobacz profil
Post 
batman jest kultowa postacia i zawsze lubie czytac jego przygody wg mnie najlepszym komiksem jest All Star batman and Robin. Ich walka ze sloczyncami a pozniej rowniez z Liga Sprawiedliwych ktora uwazana jest za organizacje chroniaca ludzkosc przed zlem jest po prostu fantastyczna wporadza to swoista nowosc bo batman byl zawze pokazywany jako czlonek Ligi


09 sie 2008 22:28:36
Post 
Czy ktos moze juz widzial i czytal Batman Black & White 3 ? Chetnie uslyszalbym jakas recenzje. Osobiscie najwyzej cenie cz.1 chociaz 2 tez jest ok.

Edit by Rudi: Ostrzeżenie za brak argumentów.

BW1 wydaje mi sie najlepszy bo zawiera najwieksza roznorodnosc technik graficznych.
"Wystepy" takich autorow jak Bill Sienkiewicz, Bisley, czy Bruce Timm tworca serii Batman Animated, to prawdziwa gratka dla amatorow batmana.


10 sie 2008 14:56:22
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2008 1:51:17
Posty: 28
Post 
A mi z B&W najbardziej podobała się historyjka Teda McKeevera, który zresztą narysował też świetną historię Engines (już w pełnym kolorze), która wyszła u nas jako 75 numer Batmana Tm-Semic i jest moim ulubionym komiksem z Batmanem obok "Faces" Matta Wagnera :)


15 sie 2008 2:27:29
Zobacz profil
Post 
Komiksy o super bohaterze Batmanie naprawdę lubiałam. Teraz ich nie oglądam i nie czytam, ponieważ z tego wyrosłam. Jednak małym czytelnikom szczególnie chłopcom ale dziewczynom też się mogą spodobać bardzo polecam. Chciałabym zobaczyć Batman Black & White 3.


03 wrz 2008 15:46:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron