Teraz jest 28 mar 2024 11:23:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Komiksy Marvela 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post Komiksy Marvela
Wiem ze wiekszosc tutaj preferuje Mange, i tylko mange, jednak ja osobiście w dziecinstwie bylem bardziej pod wplywem marvelowskich komiksow jak np Spiderman ;) Wiec co myslicie na ich temat, są coś warte waszym zdaniem czy raczej nadaja sie tylko do podtarcia ? :) Chciałem poznać wasze opinie...


18 lip 2007 11:24:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
Mangi wogole nie lubie, wole anime oblookac, biedna kreska i brak kolorystiki mnie odstrasza, wole komixy normalne.

pierwsze marvele od TM Semica (wydane w polsce) to jeszcze ujda, ale potem... zal pisac, milion crossoverow, wałkowanie tego samego do bólu, jaki normalny facet ubierze sie w obcisly, pedalski, trykocik + sexi pelerynka i bedzie gonil bandytow ? Padam ze smiechu ze to sie moze komus podobac :). Seria "Ulimate" tez sssie do bolu, wiadomo kto wygra, itd... Kreska Ulimatow tez taka niezabardzo... MASÓWKA :/

Seria marvel +18 jeszcze daje rade, mroczniejsza, nie ocieka pedalstwem (Punisher i Fury nie sa zabardzo pedalsy), sporo przemocy pasujacej do bohaterow - niezla rzecz.

Ostatnio wpadł mi w łapy Planet Hulk - no tutaj jest postep, mamy cos nowego, Hulk w nowych realiach, bardzo ładna kreska... no i hulk wroci na ziemie i mam nadzieje ze raz na zawsze skonczy z pedalstwem i super hirosami na ziemi w "World War Huld", ale jak wiadomo Capt America wstanie z martwych i obroni cudnowne US and A... Śmierc Ameryki tez smieszna, przez ponad 50lat chcieli go zabic, laserami, kuzwa czarami itp - i co ? 1 strzal z ostrej broni i po nim...

Fjuczers zdecydowanie odradza Marvela, lepiej poczytac cokolwiek innego, nie musi to byc ambitny komix, bo wszytko jest lepsze niz Marvel :) Zdecydowane komixy fantasy sa duuuuuuuzo ciekawsze, ostanio tez komixy w realiach WWII czytalem - ale zazwyczaj jest wałkowanie tego samego w kolko :/

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


18 lip 2007 11:53:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
No co poradzisz ;) Szczerze w dziecinstwie nei zwracaelem uwagi na "pedalskie" stroje ;) pamietam kiedy dziadek kupil mi pierwszy komix o supermenie ... nie wiem co sie z nim stalo w kazdym razie pamietam ze Superman stracil tam wszystko swoje moce i wyladowal na jakiejs bezludnej wyspie heh :D

Fakt jest taki ze to nie jest raczej kierowany do dojrzalej grupy spolecznej lecz do dzieci, ktore uwierza we wszystko co jest pokazane, a porownywanie wszystkiego z homosexualizmem zaczyna byc meczace ;/ przeciez dzieci ktore to ogladaja nie rozumieja co to jest homosexualizm, pedal itd, a o ile dobrze pamietam to zawsze dzieciaki maja tak ze w przedszkolu chlopak z chlopakiem sie moze bawic a dziewczyna z dziewczyna, tanczyc tez pamietam chlopak chcial z kolega a dziewczyna z kolezanka i najwieksza kara bylo zmuszanie chlopaka do tanca z dziewczyna :D z czasem sie z tego wyroslo i poglady wynormalnialy kazdemu, ale dlaczego to wytykac kazdemu dzielu ? Mimo ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania to doszukiwanie sie tego we wszystkim co jest / bylo na rynku jest komiczne, szczegolnie jesli bylo to kierowane do dzieci. Przepraszam za odejscie od tematu ale musialem napisac :P

Wiec oczekuje na inne krytykujace badz chwalace owe komixy opinie :) Swego czasu uwielbialem bajke Spiderman na podstawie komixu, i zawsze zazdroscilem kuzynowi jego gigantycznej kolekcji komixow o roznych bohaterach :)


18 lip 2007 15:02:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
mako napisał(a):
a porownywanie wszystkiego z homosexualizmem zaczyna byc meczace ;/


Dla mnie faceci ktorzy noca przebieraja sie w obcisly latexowy strój z pelerynka nie sa normalni :) Juz lepiej dress przywdziac :twisted:

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


18 lip 2007 15:24:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
a mnie zawsze ciekawila metamorfoza Clarka Kenta w supermena, jak on to robil ze nikt go nigdy nie poznal? Spiderman i Batman to chociaz faktycznie byli nie do poznania

A co do komiksów Marvela to Punisher jeszcze ujdzie

_________________
http://toolsweb.pl/


18 lip 2007 17:24:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Hmm dobre pytanie ;D mnie zastanawiał fakt iz szczegolnie w filmie po przemianie w Supermena zdejmowal okulary - ok ... ale we włosy wtarta brylantyna ... a po powrocie co ... myl i suszył by wygladać jak poprzednio ? :D Eh to tylko film / bajka / komix ;)

_________________
Obrazek


18 lip 2007 17:45:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Dokładnie....to tylko komiks, który ma za zadanie pomóc oderwać się od szarej rzeczywistości. A co do marvelowskich komiksów. Z tego co wiem, to zaczęły być one wydawane niedługo po drugiej wojnie światowej, bodajże w latach 50-tych. Wtedy ludzie bardzo potrzebowali takich krystalicznie czystych i dobrych bohaterów, ponieważ wspomnienia z wojny były wciąż świeże. Jednak z tego co wiem, to z czasem zaczęły one tracić na popularności, ponieważ motyw z idealnym superbohaterem się przejadł i na popularności zaczęły zyskiwać komiksy z bardziej skomplikowanymi postaciami, gdzie nic nie jest jednoznacznie czarne, bądź białe.

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


18 lip 2007 23:49:38
Zobacz profil
Post 
Z Marvelowskich komiksów które przeczytałem, tylko jedną miniserię mogę uznać obecnie (jako dzieciak pewnie fascynowałem się i ekscytowałem każdym ich komiksem) za dobrą- Wolverine: Origins opowiadającą o początkach "Rosomaka" /swoją drogą kto wpadł na pomysł tłumaczenia nazwy głównego bohatera?/


22 lip 2007 23:35:12
Post 
Panowie nie tylko Marvel w stanach wydaje komiksy jest jeszcze DC Comocs ( ci od supermana i batmana ) , Image ( spawn ) , Dark Horse ( Predator , Alien ) i wiele innych mniejszych wytwórni. Złote lata komiksu już są dawno za nami , to właśnie wtedy bohaterowie byli charcerzykami i łatwo można było określić kto jest dobry a kto zły . W obecnym komiksie ta rużnica jest zatarta ,( czytelnik jest bardziej wymagający ) karzdy heros ma coś na sumieniu . Jeśli ktoś sie wypowiada na temat komiksów to powienien coś o nich wiedzieć a nie zaraz wyzywać bohaterów od pedałów . W latach '90 komiks przeżywał kryzys i wtedy nadeszło wiele zmian ( nie będe pisał jakich , zainteresowani sami znajdą ) , współczesny komiks jest inny a bohaterowie dalecy są od pedałkowatości , dalej mają stroje ok , ale jedna żecz chciałem jeszcze napisać , te komiksy są robione dla społeczeństwa amerykańskiego nie dla nas . Więc jeśli ich nie rozumiecie to nie czytajcie .


11 sie 2007 9:09:29
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
lotgar napisał(a):
Panowie nie tylko Marvel w stanach wydaje komiksy jest jeszcze DC Comocs ( ci od supermana i batmana ) , Image ( spawn ) , Dark Horse ( Predator , Alien ) i wiele innych mniejszych wytwórni. Złote lata komiksu już są dawno za nami , to właśnie wtedy bohaterowie byli charcerzykami i łatwo można było określić kto jest dobry a kto zły . W obecnym komiksie ta rużnica jest zatarta ,( czytelnik jest bardziej wymagający ) karzdy heros ma coś na sumieniu . Jeśli ktoś sie wypowiada na temat komiksów to powienien coś o nich wiedzieć a nie zaraz wyzywać bohaterów od pedałów . W latach '90 komiks przeżywał kryzys i wtedy nadeszło wiele zmian ( nie będe pisał jakich , zainteresowani sami znajdą ) , współczesny komiks jest inny a bohaterowie dalecy są od pedałkowatości , dalej mają stroje ok , ale jedna żecz chciałem jeszcze napisać , te komiksy są robione dla społeczeństwa amerykańskiego nie dla nas . Więc jeśli ich nie rozumiecie to nie czytajcie .


to czego nie rozumiem to Twoj bełkot :) <normalna wypowiedzia tego nie nazwe, sami wiecie dlaczego>

jak Image Comix ma jeszcze cos niezłego do zaoferowania (Spawn, Hellspawn, Battle Chasers, Sam and Twitch, The Darkness i pare innych o ktorych nie pamietam) to Marvel od lat 90 az do teraz wydawał miałki shit... bez pomysłu, ciagle wałkowanie tego samego (piewsze marvele daja rade, ale na tym powinni zakonczyc), nuda az zal czytac...

Dopiero ostatnio wydany World War Hulk (i wczesniejszy Planet Hulk) maja jako taki scenariusz i genialne rysynki - a co bedzie dalej z Marvelem ??? Zapewne capt. America zmartwychwstanie i uratuje ludzkosc... amerykance sa tacy prosci...

No i Marvel MAX ktory odchodzi od pedałkowatych obcisłych trykotów z pelerynkami, w strone mocniejszych textow i przemocy - no i mroczniejszych scenariuszy - dobra rzecz.

DC ??? Oj nie... ich sztandarowe postacie to Batman/Supermen/Green Lantern - czyli "mało męscy panowie w dziwnych ubrankach" :) Naszczescie DC ratuje sie GENIALNYM Vertigo :) co tu duzo mowic... Kaznodzieja, 100 Bullets, DMZ, Hellblazer, Sandman, Loveless, V for Vendetta - to arcymistrzowskie dzieła, zarowno pod wzgledem scenariusza i rysunku :) No i zeby nie bylo wiekszosc komixow Vertigo jest +18

Dark Horse - tutaj glownie na mysl przychodzi mi swietny Conan, niezłe Star Wars, Miller i jego 300 i Sin City, Berserk (chwała im za to) no i oczywiscie swietny Hellboy :)

Z mniejszych napewno warto sie zapoznac z : Devil's Due Publishing: swietne komixy fantasy ^^

Pewnie o wielu seriach zapomniałem... ale jak widac USA ma cos do zaoferowania dla czytelnika komixu - marvel stanowi tylko malutka i zdecydowanie gorsza czesc całosci :)

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


11 sie 2007 12:22:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post 
ja znam tylko jeden komiks XIII - stke.. mam 16 czesci i bardzo chcialabym miec pewnosc ze mam wszystko.. i nie obchodzi nazwa stajni a jedynie to czy komiks pobudza moja wyobraznie i chce znac dalszy ciag.. oczywiscie XIII - stka ma dwa poziomy genialnosci.. do czesci XIII i te pozniejsze..

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


05 wrz 2007 19:00:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Jeny! Manga mangą, ale Marvel to co innego. W dawnych latach jak mój starszy brat był dzieckiem to kupował i czytał. Teraz leża w piwnicy, ale jak kiedyś mam chciała je wyrzucić to się na nią wydarł, że to pamiątka z dzieciństwa i żeby nawet nie probowała tego robić. I w ten sposób mam X-Man, Spiderman i do tego wszystkie Transformers wydane w Polsce, które teraz nabrały wartości dziki temu, że jest film.
Po za tym komiksy 'nie-mangi' są głównie robione dla dzieci, a większość wspomnianych już mang są 16+ także z tego powody większość osób je czyta.

------------------ Dodano: Nie Wrz 16, 2007 9:48 am ------------------
I widziałam, że gdzieś się przewinęły 'pedalskie stroje' także mam dla was super filmik związany z tym tematem:
(wymagana podstawa angielskiego)

http://www.youtube.com/watch?v=yPRlWyc_x7c

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


16 wrz 2007 10:48:19
Zobacz profil
Post 
Szczerze mówiąc kreska Marvela mnie trochę razi, to nie to co manga... ^^"
Ale też ma swój urok, kilka komiksów przeczytałam [chociaż ich dokładnie nie pamiętam ale cii... xD] Zawsze wolałam ekranizacje ich: X-Meni, Spider Man i jeszcze kilka łatwo dostępnych tytułów, których nie pamiętam...


29 paź 2007 13:43:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Bo kreska Marvela i mangi to zupełnie dwie różne rzeczy. To tak jak z filmami amerykańskimi i japońskimi między, którymi jest cała masa różnic. Na jedno patrzymy inaczej,a na drugie inaczej. Z mangi jest bardziej delikatna taka subtelna, a Marvel ma grubą i wyrazistą linię, która jest robiona kolorem nie wiadomo po co :P .

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


31 paź 2007 17:56:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 21:44:17
Posty: 27
Post 
Rozmawiając o najnowszych komiksach Marvela koniecznie trzeba uwzględnić Civil War. Moim zdaniem to projekt wręcz genialny i przełomowy, niejednokrotnie wywracający do góry nogami nasze postrzeganie bohaterów marvelovskich komiksów. World War Hulk rzeczywiście jest niezły, ale moim zdaniem to C. W. wymiata.


27 lut 2008 23:00:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: