Teraz jest 24 maja 2024 6:16:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 22:30:08
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G International
Post Kupno kindle - jaka karta?
Witam,

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem nabycia czytnika Kindle Keyboard 3G + Wifi w wersji International z oryginalną podświetlaną okładką. Pieniążki zarobione i przygotowane i ... niestety, moja karta MasterCard Debit Young wydana przez PKO S.A. nie jest obsługiwana przez Amazon.

W związku z powyższym prosiłbym o radę odnośnie tego, czy opłaca się bardziej brać kartę kredytową (tak naprawdę nie jest mi do niczego potrzebna, a nie wiem czy nie będzie z nią tego samego problemu w tym banku...) czy otwierać nowe konto w innym banku - pytanie tylko gdzie?

Priorytetem dla mnie jest po prostu posiadanie karty z której:
a)mogę skorzystać na Amazonie
b)mogę zrobić zakupy na kwotę minimum 1200pln

Może być nawet karta walutowa, o ile spełnia powyższe warunki.

Czytałem, że karta mBanku Visa Electron przechodzi pozytywnie w tym sklepie, ale na ich stronie jest informacja, że już jej nie wydają do nowych rachunków :? Nie ukrywam, że cała sytuacja zaczyna mnie powoli irytować.

Bardzo proszę o nie zamykanie tego tematu i nie odsyłanie mnie do tematów/artykułów sprzed pół roku itp. Szukam aktualnych informacji na ten temat w internecie już 3 dni, również na tej stronie, byłem już w tej kwestii w banku (Pani zza lady na moje pytanie "Czemu karta nie może być użyta w sklepie Amazon?" odpowiedziała pytaniem "Jak to nie może być użyta?!" :lol: ).

Jeśli gdzieś znajdują się jakieś świeże informacje na ten temat, które przeoczyłem, z góry przepraszam - mój czas na serfowanie po pracy jest niestety ograniczony.

Pozdrawiam


06 lut 2012 22:53:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
Moja mbankowa MasterCard Debit bez problemu działa. Kwotę na zakupy w internecie, ustawiam sobie w ustawieniach konta więc zakładam, że można każdą kwotę wydatkować w ten sposób. Myślę, że większość kart Visa i MasterCard będzie działać (bo niby czemu nie?) w tym wypadku chyba to Young, coś miesza.


06 lut 2012 23:41:52
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
Żeby daleko nie szukać - dział pko bp pt. Inteligo i visa electron - płacę kolejnymi edycjami w amazonie od 2001 roku :)

ps. a mbank mnie zaskoczył pozbyciem się delfinka, czyli następna karta to już mastercard z paypasem... :>

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 lut 2012 23:48:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 7:19:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
Ja kupowałem książki płacąc zwykłą debetówką getinu (MasterCard) ale PEKAO Maestro nie działa.


07 lut 2012 10:20:39
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2836
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
Za kredytową prędzej czy później pójdzie Ci płacić, chyba że się z niej na czas wycofasz, albo będziesz miał jakieś astronomiczne obroty na niej. W dodatku mając kartę kredytową obniżasz swoją zdolność kredytową i będzie Ci trudniej o większy kredyt w przyszłości.

Vroo napisał(a):
ps. a mbank mnie zaskoczył pozbyciem się delfinka, czyli następna karta to już mastercard z paypasem... :>

Delfin dalej jest z VISA, ich bezstykowa technologia to pay wave. Uważam że to przegięcie z ich strony. Żona dostała na przedłużenie delfina pay wave. Bez pytania i bez możliwości wzięcia bez "bezstykowości". Jak mi się skończy ważność, to przechodzę z kartą do innego banku (albo SKOKu).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 lut 2012 13:02:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 14:28:49
Posty: 30
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
t3d napisał(a):
Za kredytową prędzej czy później pójdzie Ci płacić, chyba że się z niej na czas wycofasz, albo będziesz miał jakieś astronomiczne obroty na niej. W dodatku mając kartę kredytową obniżasz swoją zdolność kredytową i będzie Ci trudniej o większy kredyt w przyszłości.

Karta keep it simple jest darmowa. W dodatku mając kartę kredytową zwiększasz szansę na kredyt w przyszłości dzięki pozytywne historii kredytowej.


08 lut 2012 1:24:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kupno kindle - jaka karta?
Kiedyś konsultantka Open Finance namawiała mnie na keep it simple przez pół godziny, akurat miałem bonus za przychodzące, więc pozwoliłem jej mówić. Można więc powiedzieć, że na tej karcie nawet zarobiłem. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 lut 2012 7:52:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Napisałem cenę dwa posty wyżej...


13 lut 2012 23:07:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 19:27:14
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam !
Podpinam się do wątku z pytaniem:
kupiłem używanego kindla 3 3g z USA, doszedł ale musiałem zapłacić cło 3.7% i podatek 23%
pierwsza rzecz dlaczego naliczyli to od używanego sprzętu
druga rzecz podatek i cło naliczyli od sumy ceny kindla i kosztów wysyłki ( wysyłka to połowa ceny kindla ) - czy jest to zgodne z prawem ?
Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę jak "ugryźć" urząd celny i domagać się zwrotu opłat lub ich redukcji proszę o pomoc.
Pozdr.


06 mar 2012 19:36:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Cytuj:
druga rzecz podatek i cło naliczyli od sumy ceny kindla i kosztów wysyłki ( wysyłka to połowa ceny kindla ) - czy jest to zgodne z prawem ?

tak


06 mar 2012 20:08:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Wydaje mi się, że za używany sprzęt nie powinni naliczać cła ani Vatu.


07 mar 2012 0:19:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Eltanin napisał(a):
Wydaje mi się, że za używany sprzęt nie powinni naliczać cła ani Vatu.


To Ci się tylko tak wydaje - przedmiot używany czy nowy to nieważne - przekracza naszą granicę - cło musi być


07 mar 2012 8:12:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 19:27:14
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
grucha44 napisał(a):
Eltanin napisał(a):
Wydaje mi się, że za używany sprzęt nie powinni naliczać cła ani Vatu.


To Ci się tylko tak wydaje - przedmiot używany czy nowy to nieważne - przekracza naszą granicę - cło musi być


Zgadza się, rozmawiałem dzisiaj rano z miłą panią z UC, wyjaśniła mi wszystko dokładnie - czy nowy czy nie myto musi być !
Przynajmniej kundelka mam i tak taniej, a że używany to wierzę na słowo, bo nie widać :).


07 mar 2012 10:42:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
asokathano wierze że rozmawialeś z pania z Urzedu Celnego - ale to wszystko swiadczy o idiotyzmie i niekompetencji ludzi tam pracujacych. Juz mnie tu koledzy na forum opie...... ze dzwoniłem też z takimi rzeczami do UC - odebrał zblazowany pan ktory przepraszam chyba w trakcie rozmowy drapał sie po ..... bo taka byla długosc jego wypowiedzi - kilku zdań - wiec mu mówie ze cło i vat jest opłacony przez wysyłajacego - z tym ze kupiłem nowego kindla - na co on mi : PANIE TU JES POLSKA I MNIE NIE OBCHODZI CZY PAN TAM ZAPŁACIŁEŚ CZY NIE - TU PAN MUSISZ ZAPLACIĆ SWOJE.
Szczeka mi opadla i czekalem na kuriera - zadnych dodatkowych oplat nie bylo a w papierach napisane ze koszty przeniesione na wysylajacego albo jakos tak. I od tego czasu twierdze ze tam pracują DEBILE którzy nie mają wogóle pojęcia o przepisach. pozdrawiam


07 mar 2012 10:58:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2012 17:06:06
Posty: 6
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam serdecznie:) Planuje kupić Kindla 3G miałem już kiedyś K wi-fi,sprzedałem ponieważ planuje podróżować i zaczerpnąć troche życia a nie wątpliwie darmowe 3G w Kindlu mnie skusiło,mam pytanie co sądzicie o tej aukcji? Brać? http://allegro.pl/nowy-amazon-kindle-3g ... 02980.html


07 mar 2012 17:10:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron