Teraz jest 29 mar 2024 7:20:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Dlaczego warto zrobić JB 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Dlaczego warto zrobić JB
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, dokładnie tego się spodziewałam.
Najpierw poczekam na tutorial, a potem się zastanowię, czy chcę kupować adapter USB-TTL i otwierać czytnik :shock:
Trochę się tego obawiam, bo – jeśli dobrze rozumiem – tutorial będzie dotyczył Voyage, a przy Paperwhite są pewnie jakieś różnice.
Czy odważę się to zrobić dla tej jednej opcji :?


30 gru 2014 10:26:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Dlaczego warto zrobić JB
athame napisał(a):
Jeśli masz już wgrany JB to nie musisz otwierać czytnika. Po aktualizacji można wgrać go ponownie (jest tylko częściowo usuwany wraz z aktualizacją, ale to co potrzebne do uruchomienia skryptów z JB pozostaje nietknięte).


Czekaj, czekaj… To jest wiadomość roku! Gdzieś w forum MR o tym czytałam, ale zdania były podzielone. Być może zasugerowałam się wpisami osób, które od razu miały nowszą wersję lub zezwoliły na uaktualnienie przed wgraniem JB.
Gdybyś był tak miły (nie musi być teraz, może to być jako komentarz do tutoriala) to bardzo proszę o uszczegóławiającą informację -- czy po aktualizacji firmware wystarczy wgrać JB znowu na czytnik i pozwolić na instalację? Chyba wiem, jak spędzę sylwestra :idea


30 gru 2014 10:45:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Dlaczego warto zrobić JB
athame napisał(a):
W tym przypadku tylko teoretyzuję, ale na MR są wypowiedzi kilku osób które mają JB na najnowszym sofcie i pisały, że wgrali normalnie po USB, a któryś z developerów potwierdził, że jeśli ma się wgranego już JB to można spokojnie aktualizować, a ten nie zostanie usunięty.

Przeczytałam dziś ponad 500 postów na MR i nie zaryzykuję :eee Zbyt wiele osób wspomina, że jednak się nie udało.
Choć kusi dzielenie „systemowe” to jednak wolę poczekać; może ktoś w końcu wymyśli jakiś sposób bez rozbierania czytnika.

Ale na tutorial i tak czekam, bo może się przydać w przyszłości.


30 gru 2014 21:43:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Dlaczego warto zrobić JB
athame napisał(a):
To będzie po części riposta na ten wpis: http://forum.eksiazki.org/post115180.html#p115180

3. To co powyżej uzupełniam: wgraniem polskiego słownika dzielenia wyrazów. Można uzyskać coś takiego np. w calibre, ale dla każdej książki z osobna. Wole rozwiązanie globalne.


Pytanie czy dobrze dzieli te wyrazy, używając tych samych zasad co w calibre w kobo, w calibre dzieli dobrze bez błędów za to w kobo po wgraniu tego samego pliku podział wyrazów jest bardzo różny i z reguły zły i dziwny, ostatnio czytałem recenzje pocketbook i występuje ten sam problem, więc pytanie czy tu przy wgraniu słownika z podziałami dzieli wyrazy poprawnie?


12 sty 2015 14:58:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Dlaczego warto zrobić JB
athame napisał(a):
Jeśli wgrasz ten sam słownik, to podzieli tak samo. Przecież działanie wzorców podziału opiera się na tym, że słowo z tekstu jest wyszukiwane w słowniku i w locie są dodawane soft hyphen'y.

W teorii tak, gdyby w praktyce tak było bym nie pytał. Jak już mówiłem używając tych samych zasad (czyli ten sam plik) to za pomocą wtyczki calibre działa dobrze a już wgranie samego pliku na kobo przynosiło śmieszne formy podziału.


13 sty 2015 10:45:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron