Teraz jest 28 mar 2024 12:48:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux 3? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
athame napisał(a):
Powtórzę tu raz jeszcze – wolę czytnik, który czyta jeden format a dobrze, niż taki co czyta 15 formatów i wszystkie słabo…

Dla mnie nie ma znaczenia (albo ma znaczenie marginalne) ilość czytanych formatów. Ale ma ogromne znaczenie, że jak kupię książkę w polskiej księgarni mogę ją przesłać bezpośrednio na czytnik (np. e-mailem) i po kilkunastu sekundach mogę czytać, mając podział wyrazów wg polskich reguł. Jeszcze nie spotkałem się z książką na Kindle (nie interesuje mnie księgarnia Amazon lub sporadycznie z niej korzystam) aby można byłoby mieć tę funkcjonalność bez konwersji.

athame napisał(a):
I pytanie do rzeczy: kto z forum ma (lub przynajmniej przez jakiś czasu używał) zarówno TL3 jak i PW3 i stwierdza jednoznacznie, że PocketBook lepszy?

Żeby wydawać opinie, który lepszy należałoby porównywać produkty równorzędne. W tej chwili mam Touch Lux i InkPad (plus dostęp do PW2 i PW3), i powiem tak: system oprogramowania zdecydowanie lepiej rozwiązany w Pocketbookach (jedyny wyjątek to wyświetlanie przypisów) dla przeciętnego użytkownika polskojęzycznego. Ekran lepszy w PW3 w stosunku do TL3.
Konkluzja: gdybym w tej chwili szukał czytnika sześciocalowego, zdecydowanie wybrałbym Pocketbook Touch HD, i ten jako równorzędny w stosunku do PW3, uważam za zdecydowanie lepszy.


04 sty 2017 15:36:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Mam Touch HD a zona PW3. Odcień ekranu (kolor) minimalnie lepszy w PW3, może po dłuższym użytkowaniu Toucha ta nikła różnica zniknie. Na dzień dzisiejszy wolę Toucha. W jednej sprawie jak dla mnie ogromnie przeważa PW3. Etui, bo to do Pocketbooka, oględnie mówiąc jest takie sobie. No ale czyta się z czytnika a nie z etui.


04 sty 2017 16:26:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
daro napisał(a):
Mam Touch HD a zona PW3. Odcień ekranu (kolor) minimalnie lepszy w PW3, może po dłuższym użytkowaniu Toucha ta nikła różnica zniknie. Na dzień dzisiejszy wolę Toucha. W jednej sprawie jak dla mnie ogromnie przeważa PW3. Etui, bo to do Pocketbooka, oględnie mówiąc jest takie sobie. No ale czyta się z czytnika a nie z etui.


Poczekaj chwilkę.
Touch HD to świeżynka a PW3 ma już chyba ze 2 lata?
Za niedługo na pewno pojawią się dobre okładki. (co nie wyjaśnia dlaczego PB dał ciała)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 sty 2017 17:24:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Wolę mieć etui od razu, więc zakupiłem. Już gdzieś pisałem, ze AfterGlow i Kindle mają fajne ,"twarde" etui. To od Pacetbooka nie jest warte 85zł


04 sty 2017 18:17:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Wczoraj odebrałem swój czytnik. Na chwilę obecną jestem zachwycony nie przypuszczałem, że czytanie ebooków na czytniku jest tak wygodne a w szczególności w autobusie.
Co do samego czytnika to nie wiem w czym mógłby być lepszy. Wygląda super, jest lekki, ekran super wyraźny, podświetlenie jest ekstra, jasne i równomierne. Czytanie super, zarówno książki ze sklepu jak i chomikowe. Dropbox działa bez zarzutu.

Jest jedna rzecz która mogłaby działać lepiej... operowanie w menu jest trochę uciążliwe. Oczywiście otwieranie pdf jak i przeglądarka internetowa są beznadziejne, ale nie uważam tego za wadę bo jeśli chodzi o mnie to może tego nawet nie być :).


05 sty 2017 18:30:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Pdfy jak się porządnie ustawi da sie dobrze czytać


05 sty 2017 18:57:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2017 17:49:28
Posty: 3
eCzytnik: szukam
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Goldek, napisałes w jednym z postów, że dla córek wybrałeś PW. Możesz podac powody dlaczego akurat dla córek ten czytnik, a dla siebie PB? Jestem na etapie wyboru czytnika dla córki. Doszedlem do wytypowania dwóch:PWIII i PB TL3.
Głowne dla mnie zalety, ktore przemawiaja na korzysc PBTL3:
-roznorodnosc formatów co dla dziecka, które bedzie pewnie sciagac ksiazki z roznych chomików i innych takich, daje wieksze mozliwosci
- przyciski
- reflow (córka czyta dużo pdfów na tablecie - fakt, ze takich jednokolumnowych)

natomiast to co jeszcze powstrzymuje mnie przed kupnem PBTL3 to:
- gwarancja Kindle w przypadku uszkodzenia ekranu. Swoją drogą to się dziwię czemu mało kto o tym mówi. Czyżby czytniki ulegały rzadko uszkodzeniom fizycznym? (córka już dwa razy załtawiła swój tablet poprzez nieoczekiwny spadek złożka pietrowego)
- aktualna promocja na amazonie w połączeniu z wersją z reklamami to koszt okolo 450pln.


17 kwi 2017 17:59:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
boru napisał(a):
Goldek, napisałes w jednym z postów, że dla córek wybrałeś PW. Możesz podac powody dlaczego akurat dla córek ten czytnik, a dla siebie PB? Jestem na etapie wyboru czytnika dla córki. Doszedlem do wytypowania dwóch:PWIII i PB TL3.

Przyczyna wyboru PW2 dla pierwszej córki była prozaiczna. Taki typ sobie zażyczyła co jest dowodem na znakomity marketing gigantów zza oceanu (smartfony dla nich też musiałem kupić u Apple'a). A druga poszła z kolei za pierwszą, stąd dwa Kindle w domu. :D

boru napisał(a):
Głowne dla mnie zalety, ktore przemawiaja na korzysc PBTL3:
-roznorodnosc formatów co dla dziecka, które bedzie pewnie sciagac ksiazki z roznych chomików i innych takich, daje wieksze mozliwosci
- przyciski
- reflow (córka czyta dużo pdfów na tablecie - fakt, ze takich jednokolumnowych)

Przy wyborze czytnika dla siebie przeważyły argumenty, które Ty podajesz plus podział wyrazów wg rodzimych reguł oraz gniazdo microSD. Chciałem też mieć możliwość w miarę przyzwoitego czytania PDF-ów (choć po 6-ciu miesiącach rzadko z niej korzystałem). Jednak aby PDFy były strawne, wybrałem InkPada z jego 8 calowym ekranem. Pisałem już kiedyś, że w mojej opinii czytanie tekstów w tym formacie na 6-ciu calach to masochizm i to niezależnie czytnik jakiego producenta wybierzesz.

boru napisał(a):
natomiast to co jeszcze powstrzymuje mnie przed kupnem PBTL3 to:
- gwarancja Kindle w przypadku uszkodzenia ekranu. Swoją drogą to się dziwię czemu mało kto o tym mówi. Czyżby czytniki ulegały rzadko uszkodzeniom fizycznym? (córka już dwa razy załtawiła swój tablet poprzez nieoczekiwny spadek złożka pietrowego)
- aktualna promocja na amazonie w połączeniu z wersją z reklamami to koszt okolo 450pln.

W chwili obecnej, mając na uwadze właśnie promocję Amazonu wybrałbym na Twoim miejscu jednak Kindla. Ma ładniejszy ekran od TL3 a jak się córce nie spodoba w ciągu 30 dni od zakupu możesz go zwrócić i zakupić Pocketbooka. A jeśli chodzi o formaty to konwersja w ramach wielu z nich jest bezproblemowa więc jak córka radzi sobie z chomikami, poradzi sobie i z konwersją.


17 kwi 2017 19:27:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2017 17:49:28
Posty: 3
eCzytnik: szukam
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
napisałes "I wszystkie te decyzje były poparte racjonalną analizą".. teraz rozumiem te "racjonalne argumenty" ;]

jezeli nie ma problemu z konswersją wiekszosci ksiazek i rowniez kwestia pdfów nie ma znaczenia to zostają takie argumenty:

PBTL3
- przyciski

KPW3
- promocja z reklamami to ~400pln (Wczescniej cos zle policzylem chyba)
- ładny ekran (?) - cokowiek to znaczy? chodzi o design czy o samo wyswietalnie?
- no i ta gwarancja obejmujaca mechaniczne uszkodzenia (dalej sie dziwie, ze nawet w wielu artykułach porownujących cisza w tym temacie)


17 kwi 2017 21:55:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
boru napisał(a):
PBTL3
- przyciski

Kiepskie są w tym modelu, nie wiem, czy warto do tego przywiązywać aż tak dużą wagę.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


17 kwi 2017 22:04:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Trzy uwagi:
- młodsze pokolenia przyzwyczajone są do dotykowej obsługi niemal wszystkiego, więc nie wiem czy przyciski mają jakiekolwiek znaczenie.
- co do uszkodzeń ekranu - faktycznie w ostatnich latach słyszę o nich coraz mniej (a pęknięty ekran kindle classic to była dość popularna awaria). Większość sytuacji wymiany gwarancyjnej czytnika o której słyszę to problemy z jakością oświetlenia.
- PB TL3 ma IMHO jak na Pocketbooki niezłe przyciski (bywały znacznie gorsze np. w PB Mini) - choć faktycznie preferuję te z boku jakie mają inkbooki czy stare czytniki kindle. Przyciski poniżej ekranu wymuszają określony sposób trzymania czytnika.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 kwi 2017 23:11:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
Vroo napisał(a):
PB TL3 ma IMHO jak na Pocketbooki niezłe przyciski (bywały znacznie gorsze np. w PB Mini) - choć faktycznie preferuję te z boku jakie mają inkbooki czy stare czytniki kindle.


Miałem Onyxa (przyciski z boku) mam Pocketbooka (przyciski na dole). Bardzo szybko się przestawiłem [WHITE SMILING FACE]
Teraz już nie wiem, które rozwiązanie jest lepsze.


Vroo napisał(a):
Przyciski poniżej ekranu wymuszają określony sposób trzymania czytnika.


To prawda, ale patrząc w ten sposób możemy powiedzieć, że przyciski boczne wymuszają określony sposób trzymania czytnika.

Bardziej mnie złości "podwójny klik do przodu" w Pocketbookach. W Onyxie nigdy tego nie miałem (albo już nie pamiętam).

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


18 kwi 2017 7:50:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
boru napisał(a):
napisałes "I wszystkie te decyzje były poparte racjonalną analizą".. teraz rozumiem te "racjonalne argumenty" ;]

Mimo wszystko były to racjonalne decyzje. Jesteśmy w kontekście statystyk czytelnictwa w naszym kraju rodziną "odmieńców". Dopóki w domu był tylko jeden czytnik dochodziło czasami do "drobnych" nieporozumień. Należało temu zaradzić, lecz proste rozwiązanie problemu czyli zakup 4 czytników nie wchodził w grę ponieważ budżet rodziny mógłby tego nie wytrzymać. Zapadła więc decyzja, że dojdziemy do pełni zaspokojenia potrzeb w czasie. I dlatego właśnie wybór Kindli przez córki dał mi możliwość realizacji postawionych celów w rozsądnych granicach finansowych. Amazon od czasu do czasu ogłasza promocje na swoje czytniki. Dzięki kolegom z forum (Cyfranek i Vroo, dzięki za Waszą pracę) wiedziałem też, że oferuje czytniki używane w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu mogłem nabyć PW2 i PW3 w cenach odpowiednio ok.300 i 350 zł w stanie praktycznie nie różniącym się od czytnika nowego i z pełną gwarancją Amazonu (jedyna różnica to opakowanie zastępcze), czyli dwa w cenie jednego. Dla żony i dla siebie wypatrzyłem na znanym serwisie aukcyjnym powystawowego InkPada 1 w czasie, kiedy wchodził na rynek InkPad 2 w cenie obniżonej o 50% od standardowej i z pełną 24 miesięczną gwarancją. W międzyczasie sprzedałem swojego Touch Lux 1 a wczoraj nabyłem kolejnego PW3 dla siebie i dla żony w rewelacyjnej cenie 69,05 EUR. Tak więc założony plan wypełni się w piątek, jak kurier dostarczy ostatni element układanki. Trwało to ok 7 miesięcy ale warto było, ponieważ 4 czytniki kupiłem w cenie niższej niż jeden Oasis. Decyzje były więc racjonalne, oparte na znalezieniu jak najlepszej relacji jakości w stosunku do ceny.

Jeśli chodzi o radę dla Ciebie, obydwa czytniki które rozważasz są znakomite, obydwa mają swoje niezaprzeczalnie dobre strony ale równocześnie oba nie są pozbawione wad. Uważam jednak, że jeśli w promocji kupisz PW3 w cenie zbliżonej do TL3 to będzie to lepszy wybór (doskonalszy ekran, nowsza konstrukcja). Jeśli miałbyś zapłacić cenę standardową Amazonu to jednak lepszym wyborem byłby TL3.


18 kwi 2017 14:32:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2017 17:49:28
Posty: 3
eCzytnik: szukam
Post Re: Jaki czytnik Kidnle Paperwhite 3 vs Pocketbook touch lux
PW3 zakupiony. w promocji z reklamami wyszło mnie 400pln.

Macie jakies dobre doswiadczenia z zamiennikami okładek do czytnikow? Jakiej firmy polecacie?


23 kwi 2017 17:15:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: