Teraz jest 28 mar 2024 23:42:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
eGazeciarz na Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Skrypty na Onyx Boox
Nie znam się na Onyxach prawie wcale, ale czy nie lepiej byłoby zamiast skryptu napisać prosty program w QT, który byłby "portem" katalogu ? Jak wspomniał t3d taki ruch powoduje zabicie serwera, o czym przekonałem się wczoraj popołudniu.

Jeśli chcecie się bawić w wget, to postawcie/postawię serwer, na który skrypt eGazeciarza będzie wysyłał wszystkie gazety i z tamtąd ściągajcie. :)

_________________


07 lut 2012 12:51:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Skrypty na Onyx Boox
Może to i prawidłowo (taka konfiguracja - nie znam się na tym) ale po uruchomieniu skryptu ściągnął 6 pozycji (tylko? a może aż?}


07 lut 2012 13:00:41
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Skrypty na Onyx Boox
Może na serwerze jest limit liczby połączeń z danego IP?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 lut 2012 13:08:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Skrypty na Onyx Boox
Zaglądnij do pliku newspaper.txt wszystkie pliki zaczynające sie od # nie zostaną pobrane. Dla testów włączyłem 6 różnych żeby nie zarżnąć serwera i żeby to nie trwało wieki.

Pewnie byłoby lepiej taki programik napisać, ale z dla mnie za dużo nauki by to wymagało, a w tym momencie muszę zająć się innymi rzeczami. Może kiedyś to przeportuję (ten boox sdk pozwala na pisanie w czym, C?)


07 lut 2012 13:11:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Skrypty na Onyx Boox
Zefiryn napisał(a):
Przygotowałem wersję poprawioną, uwzględniając sugestię t3d. Spakowany plik można pobrać stąd http://wierzba.wzks.uj.edu.pl/~08_jewula/egazeciarz.zip lub z githuba https://github.com/Zefiryn/egazeciarz-for-Boox (w tym momencie nic nie widać, chociaż pliki już są; git://github.com/Zefiryn/egazeciarz-for-Boox.git)

Trochę się namęczyłem, ale działa! Wielkie dzięki!!

Namęczyłem się dlatego, że chyba Boox rozróżnia formaty tekstowe i nie wszystkie "czyta" w pliku .oar (kodowanie czy coś takiego), ponieważ jak edytowałem te pliki w WordPadzie, to po zapisaniu i otworzeniu w Notatniku wyglądały inaczej niż źródłowe, tzn. po edycji i zapisaniu przeze mnie pliku każda linijka była w osobnym wierszu, a pierwotne pliki jak otworzyłem w Notatniku, to biegły te wiersze "ciurkiem" (znak "enter" był niewidoczny) - i nie chodzi oczywiście o "zawijanie wierszy".
Czy, aby Boox odczytał takie pliki, musi być jakiś specjalny format tekstowy? Jak i w czym najlepiej to zapisywać, żeby Boox nie miał z tym problemów?


07 lut 2012 23:24:10
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eGazeciarz na Onyx Boox
Format nie jest specjalny, poza tym, że DOS i jego potomkowie spod znaku Windows zapisują koniec linii inaczej niż UNIX i linuksy. Nie wiem czy WordPad to rozumie i czy pozwala na wybranie uniksowych zakończeń linii. W razie czego użyj innego edytora. Tu jest zestawienie które pokazuje możliwości: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... %5Fsupport. Mori zapewne poleciłby Notepada++, a ja Vima, ale jeśli nie masz zapędów na bycie programistą lub składaczem tekstu w LaTeX-u, to użyj tego pierwszego :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 lut 2012 23:35:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: eGazeciarz na Onyx Boox
Dokładnie, pewnie poprzednie wersje wysypywały się na niewłaściwych znakach końca linii. Być może zmianie uległo też kodowanie z utf8 do cp1250. Jak już napisał t3d pod Windowsem jest Notepad++. Jest także Editpad (http://www.editpadlite.com/), który ma pełne wsparcie utf8 i używanie znaków specjalnych z windowsa, linuksa i maca.


07 lut 2012 23:48:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: eGazeciarz na Onyx Boox
I wszystko jasne. Dziękuję. Programistą nie będę, więc użyję Notepad++.
Zapędy miałem w dzieciństwie, wklepując z Bajtka do C64 kod gry Hobbit napisanej w Basicu. :D


07 lut 2012 23:57:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eGazeciarz na Onyx Boox
A propos katalogu:

post86282.html#p86282

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 lut 2012 13:35:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: eGazeciarz na Onyx Boox
Bardzo fajna sprawa. Dzięki zarówno za skrypt jak i za serwis eGazeciarza. Na i62 wszystko działa poprawnie.


29 cze 2012 8:15:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron