Teraz jest 20 kwi 2024 5:24:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 20:57:13
Posty: 4
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Czyli szykuje sie jakieś +16zł do ceny kindla, ale to i tak dużo taniej niż na allegro :)

Dzięki za odpowiedź.


04 sty 2011 20:34:13
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze
http://kindle.eksiazki.org/Proces-zamowienia


Ten temat powstał by nowi użytkownicy przestali pytać wciąż o to samo. Proszę ich tu przekierować gdy zadadzą po raz setny pytanie o to, kiedy Amazon ściąga pieniądze z konta, albo jak to jest z tym Vatem i cłem.

Pyt. 1: Kiedy Amazon ściągnie pieniądze z karty przy zamówieniu Kindle 3?
Odp.: Pieniądze pobierane są dopiero przy wysyłaniu Kundelka do Polski, nie wcześniej! Na początku Amazon "testuje" sobie Waszą kartę pobierając z niej kwotę 1 zł, aby sprawdzić, czy transakcja przejdzie, gdy będą mieli towar na stanie.

Pyt. 2: Jak to jest z tym Vatem i cłem? Ile tak naprawdę się płaci?
Odp.: Płacicie tylko tyle, ile macie w podsumowaniu na stronie zamówienia Kindle. Nie więcej! Skrypt sklepu Amazon automatycznie dolicza ewentualne cło i Vat, dla Was informacja tam umieszczona jest wiążąca i nie powinniście płacić nic ponadto. Zapytanie o to po raz kolejny nie zmieni odpowiedzi, niezależnie od tego, co ktoś gdzieś kiedyś napisał w necie.

AKTUALIZACJA: Niestety, obecnie Amazon dolicza nam już opłaty celne w każdym przypadku. Ciągle jednak płacimy tylko to, co widzimy w podsumowaniu, nic więcej.[/size]

Pyt. 3: Kurier, który dostarczył mi paczkę, twierdzi, że muszę coś dopłacić. Co robić?
Odp.: Kazać kurierowi sprawdzić dokumenty. Będzie tam adnotacja, że kwotę długu odpisano z zabezpieczenia, co oznacza, że nic dopłacać nie trzeba. Jeśli jednak przez przypadek zapłaciliśmy kurierowi, trzeba się z nim skontaktować (lub bezpośrednio z firmą kurierską) i zażądać zwrotu pieniędzy.

Pyt. 4: Ale może w moim przypadku będzie inaczej? Bo niektórzy mówili, że musieli coś zapłacić!
Odp.: Nie rozumiemy, skąd przekonanie wśród ludzi, iż oni będą szczególnym, pechowym przypadkiem. Powtarzamy: Amazon wysyła przesyłki jako F/D (DDP), co oznacza, że to właśnie oni, jako sprzedający, ponoszą wszelkie koszty opłat celnych (także VAT).

Dawniej zdarzały się przypadki, gdy Amazon (lub też przewoźnik) źle wypełniali papiery - ale wtedy, po kontakcie z Amazonem, cała kwota, którą musiał zapłacić klient, była mu zwracana na konto.

Pyt. 5: No dobrze, ale jak to będzie w moim przypadku?
Odp.: Tak, jak to wytłumaczyliśmy wyżej. Jeśli nie wierzysz - to jest nam przykro. Jednak pytanie o to samo kolejny raz na forum nic nie da - żaden z użytkowników nie powie Ci więcej, bo też nie dysponuje żadną tajemną wiedzą.

A jeśli coś zmieni się w sposobie wysyłania towarów przez Amazon - damy Wam znać!

Pyt. 6: Nie podawałem kodu CVV2 przy danych karty. Czy Amazon pobierze pieniądze?
Odp.: Tak, Amazon nie potrzebuje kodu CVV2, by pobrać pieniądze z karty.

Pyt. 7: Czy mogę zamówić Kindle z Wielkiej Brytanii albo Niemiec?
Nie możesz. Są to oddzielne Amazony i wysyłają Kindle tylko na terenie WB albo Niemiec.

Pyt. 8: Kolega przywiózł mi Kindle z Niemiec, czy gwarancja mnie obowiązuje?
Nie. Niemiecki (angielski, hiszpański, francuski i każdy inny Amazon poza Amazon US) realizuje gwarancję tylko na swoim terenie.

Pyt. 9: Nie mam karty płatniczej/konta w banku, czy mogę zamówić Kindle?
Możesz. Bank BZWBK udostępnia usługę karty internetowej, która działa na zasadzie pre-paid.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


07 sty 2011 10:50:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 10:19:34
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Jestem zupełnie zielony w płatnościach bankowych. Czy do zakupu Kindla jest potrzebna karta MasterCard z usługą PayPass, czy może być bez?


10 sty 2011 11:48:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Pay pass sluzy do mikrotransakcji na niewielka odlegolosc bez pinu. Machasz kartą przed specjalnym czytnikiem i tak placisz za usluge do 50 zl o ile sie nie myle. Było to stosowane np. na Openerze. Nie ma to nic wspolnego z transkacjami karta kredytową przez internet


10 sty 2011 12:00:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
orvo napisał(a):
tak, visa bierze 2% kwoty, mastercard nic

To niedokładnie tak. Wszelkie opłaty trzeba zweryfikować dla konkretnej karty z konkretnego banku, bo zasady przeliczania kart bardzo się różnią.


10 sty 2011 14:59:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 1:12:20
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Chciałem się przywitać ze wszystkimi gdyż to mój pierwszy post tutaj, i od razu szybkie pytanie.
Czy jeśli amazon nie pożarł mi testowej złotówki z konta to bardzo źle ? Wiem że transakcje internetowe mam ustawione poprawnie. Termin wysyłki się zbliża więc nie chciałbym przedłużać jej jeszcze bardziej z powodu problemów z bankiem...


11 sty 2011 1:19:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Nie, to nie problem. Ja osobiście też nie widzę u siebie w historii żadnej innej blokady poza właściwą. Jeśli Amazon będzie miał problemy z Twoją kartą - da Ci znać. Jeśli zaś sam chcesz być pewien, po prostu zapytaj w swoim banku, czy masz jakieś limity na operacje kartą i w jakiej kwocie (jeśli jest zbyt niska, poproś o jej podniesienie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 sty 2011 1:26:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 1:12:20
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Okej, dzięki, limity mam w porządku, wysyłka w planach od dziś więc pozostaje czekać.


11 sty 2011 1:32:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2010 2:27:39
Posty: 2
eCzytnik: kindle ...
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
sionek napisał(a):
Termin wysyłki się zbliża więc nie chciałbym przedłużać jej jeszcze bardziej z powodu problemów z bankiem...


Podczas realizacji jednego z moich zamówień zabrakło środków na rachunku, w związku z tym natychmiast otrzymałem email od Amazon:
Cytuj:
We're writing to let you know that we are having difficulty processing (...) payment for the above transaction.
(...)
There are a few steps you can take to make the process faster:
1. Verify the payment information for this order is correct (expiration date, billing address, etc). You can update your account and billing information at
2. Contact your issuing bank using the number on the back of your card to learn more about their policies. (...)


Chwilę później uzupełniłem rachunek i skorzystałem z opcji ponownej zapłaty w szczegółach zamówienia - w ciągu godziny rachunek został obciążony i nie miało to żadnego wpływu na termin wysyłki :)

_________________
czytnikomania.pl


11 sty 2011 3:19:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2011 22:52:48
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Coraz bliżej Kindle 3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Zastanawiałem się gdzie umieścić moje pytanie i chyba tu będzie najlepiej. Jeszcze chwile temu byłem prawie zdecydowany na Boox'a x60. No i kolega z pracy kupił żonie Kindle 3, i przez chwilę miałem się okazję nim pobawić, no i już nie jestem taki pewny czy chcę tego Onyx'a :-)!!! Wracam do pytania chcę wyrobić w PKO SA (bo tam mam konto) kartę VISA Przedpłacona. Czy taką kartą można zapłacić w Amazonie? Macie może jakieś doświadczenia z tą kartą?


20 sty 2011 14:21:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
WojtusW napisał(a):
Wracam do pytania chcę wyrobić w PKO SA (bo tam mam konto) kartę VISA Przedpłacona. Czy taką kartą można zapłacić w Amazonie? Macie może jakieś doświadczenia z tą kartą?


Myślę, że będzie działać bez zarzutu. Miałem kiedyś VISĘ przedpłaconą z ING, teraz korzystam z eKARTY mBanku. Jedyne co jest ważne, to to, żeby odblokowane były transakcje internetowe.


20 sty 2011 15:05:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2010 12:16:36
Posty: 34
eCzytnik: K3
Post Re: Zakup kindla - pytanie o bank.
Upewnij się w banku, czy karta obsługuje płatności internetowe. Rozróżnianie kart na embosowane/płaskie debetowe/kredytowe/charge nie ma większego sensu w kontekście płatności internetowych, bo w tej chwili każda karta może, albo i nie obsługiwać płatności internetowych. Aby oddać sprawiedliwość, praktycznie każda karta embosowana (wypukła) obsługuje transakcje internetowe.
Przez przypadek dowiedziałem się np. że karta płatnicza z mBank'u "bankomatowa" działa w internecie. Zanim się zdecydujesz na kartę sprawdź tabelę opłat i prowizji - można się zdziwić.
Jeżeli potrzebujesz karty tylko do internetu, to sprawdź WBK i mBank - mają karty wirtualne - bez plastiku - właściwie sam numer.
Jeżeli szukasz karty kredytowej, to polecam zerknąć na openonline.pl - baaardzo fajna tabela opłat i prowizji. Niestety procedura załatwiania pozostawia wiele do życzenia (w przypadku mojej karty zajęła łącznie 1,5 miesiąca).


20 sty 2011 15:05:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2010 12:16:36
Posty: 34
eCzytnik: K3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Kell, Jeśli chodzi o pytanie 2 - masz jakąś gotową odpowiedz, co zrobić, jeżeli kurier mimo wszystko zażyczy sobie kasy za odprawę? Bo z tego co czytałem na forum regulaminy swoją drogą, a życie bywa, że swoją.

Edit by Mori: Uzupełniłem. Jasne, prawo swoją drogą, życie swoją - dlatego na ulicy zazwyczaj lepiej oddać komórkę niż dostać nożem. Kurierzy jednak zazwyczaj są do pokonania, więc płacić nie należy.


24 sty 2011 23:55:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2011 12:15:11
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Jako uzupełnienie pkt 2 dla osób, od których kurier domaga się cła - ( CZERWONA nalepka na pudełku straszy CŁO :klotnia:
- ja użyłem takiej formułki: to jest znany problem, firma która wysyła towar pobiera i opłaca cło przed wysyłką - jeśli ma Pan wątpliwości proszę skontaktować się z centralą - po czym kurier odrzekł mi :zakrecony: - a to ja zaraz sprawdzę i odpakował worek foliowy z dokumentami gdzie agencja celna w Ożarowicach ( obsługują UPS) napisała po polsku pismo: cło i podatek Vat do ninejszej przesyłki nr... zostało opłacone. :) tak wygladał mój odbiór K3G :) 18.01.2011


26 sty 2011 12:26:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lut 2009 22:11:44
Posty: 34
Lokalizacja: ChorzĂłw
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Czy zamówiony na amazonie kindle przechodzi przez urząd celny? Konkretnie podpadam pod urząd celny w Bytomiu, który jest najbardziej upierdliwym urzędem w całej Polsce... Miesięczne leżakowanie towarów w tym urzędzie to norma, a dodzwonienie się tam i dowiedzenie czegokolwiek graniczy z cudem. Dlatego zastanawiam się, czy warto się w to pakować. No chyba, że firmy kurierskie jakoś omijają ten konkretny feralny urząd...


27 sty 2011 2:00:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron