Teraz jest 25 kwi 2024 14:32:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona
Jak zamawiać Kindle? - VAT, cło, karty płatnicze 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
SeroQerno, Nie powinno być takiej sytuacji.


17 kwi 2012 15:14:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2010 20:32:39
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Ja mam takie pytanie w niedługim czasie ciotka z USA do mnie przyjeżdza i naturalną rzeczą pomyślałem że mogłaby mi przywieść Kindle'a tylko pojawia się tutaj pewna moja wątpliwość jak jest z gwarancją w Polsce jeśli czytnik byłby kupiony w stanach ?


23 kwi 2012 11:37:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
bartek - zadałeś pytanie retoryczne.
Przeczytaj kilka wątków na tym forum, a odpowiedz znajdziesz od razu. Pytanie to było zadawane WIELOKROTNIE.


23 kwi 2012 11:41:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 14:02:56
Posty: 2
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Tytułem podsumowania napiszę, że zamówiony Kindle Touch dotarł do mnie bez komplikacji :)
Moje problemy wynikały z tego, że jako adres dostawy podałem adres firmy gdzie pracuję.
Po wyjaśnieniu mailowym, że to jest przesyłka prywatna i opisaniu co jest w przesyłce, następnego dnia odebrałem bez problemu swojego Kindle'a. Bez dodatkowych opłat, tłumaczenia faktury, podpisywania dokumentów itp.


23 kwi 2012 13:36:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2010 20:32:39
Posty: 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
T4ng10r :Tak dla ścisłości http://pl.wikipedia.org/wiki/Pytanie_retoryczne . A pytanie zadałem tu bo wydawał mi się odpowiednim wątkiem a przekopywanie się przez 30 stron odpowiedzie było by męczące


23 kwi 2012 22:48:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Potrzebuje komuś zrobić prezent w postaci czytnik, kupując go na Amazonie z Polski, ale z dostawą do Holandii. Jak wtedy będzie liczony VAT, polski, czy holenderski? I jak wtedy jest z kwestią rejestracji czytnika, jeśli ja go kupiłem? Będzie zarejestrowany na mnie, czy od razu może być na drugą osobę?


03 cze 2012 18:57:23
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Będzie na Ciebie, chyba że zaznaczysz że ma być niezarejestrowany.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 cze 2012 10:01:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Duuude ja co prawda juz dawno bo w styczniu dałem w przeliczeniu z dolara 850 zl bezposrednio w Amazonie za Kindle 3 , 3G WiFi Keyboard z tym ze wersja International i nie załuję. Ludzie kupuja na Allegro te Special Offers bo kupia te 100 zł taniej a potem problemy z wymiana wadliwych tu w Polsce - jak miała własnie jedna kolezanka gdybys sie wczytał. Na szczescie udało sie jej załatwic nowy mimo ze miała SO na czacie Amazona ale to jej szczescie.
Jeden to szczescie ma - kupi na Allegro czy w sklepie w Polsce Special Offers i model ekstra i nic sie nie psuje - drugi kupi i zaczynaja sie schody i problemy z gwarancja. A na czacie Amazona bywa róznie jak trafisz z SO - raz ci wymienia a drugi raz 3 razy probujesz i nie da rady.
A z Amazonem to masz tak - opisze ci moj przypadek czesciowo - taka byla cena dolara ze zabrali mi pod koniec roku z karty i konta ponad 900 zl Amazon - a na poczatku stycznia wrocili w $ prawie w przeliczeniu 100 zł ze za duzo naliczyli - na forum jest duzo Kindli kupionych bezposrednio na Amazonie ze złamanym, rozlanym wyswietlaczem, resetujacych sie samoczynnie, zalanych - które na czacie Amazona wymieniaja i jeszcze przepraszaja to masz pewne bo za kazdym razem tak jest. I tak jak u mnie wracaja źle naliczona opłate - który polski sprzedawca tak ci zrobi ? I za 3 dni masz nowy egzemplarz w domu. A ze Special Offers napisałem jakie jest ryzyko - uznaja lub nie ze nie mieszkasz w USA a masz taka wersje SO.
Moje zdanie jest takie - lepiej dolozyc 100 zł jezeli Cie stac bo róznie bywa i kupowac w Amazonie - niz zaoszczedzic 100 zł w Polsce i kupic ta wersje Special Offers i sie potem z tym bujac. Mnie osobiscie sie nie przelewa i mimo wtedy pod koniec grudnia wersji Special Offers na Allegro nie kupiłem mimo iz była tansza o prawie 150 zł i wybrałem bezpośrednio Amazon i nie zaluje.
Wybór nalezy do Ciebie - nasze tzn. moje i jonydoo znasz - a zdecydujesz jak ci warunki finansowe pozwola z zakupem.
Życze powodzenia i udanych zakupów.


26 cze 2012 7:13:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2012 17:22:21
Posty: 1
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Moge zaplacic mbankiem?


28 cze 2012 21:19:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2012 18:36:07
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Tak, tylko odblokuj sobie transakcje internetowe. Ja ma zwykla Visę z mBAnku, nawte nie debetową i spokojnie nią płaciłam.
Czytnik przyleci w trzy, maksymalnie 4 dni robocze.

_________________
z pozdrowieniami...
gosia


28 cze 2012 22:08:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:44:21
Posty: 4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
O ładnie, sprzedawca do którego aukcji parę postów wyżej dawałem linka już ma konto zawieszone. A trochę osób u niego kupiło Kindla "okazyjnie".


29 cze 2012 15:54:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sie 2012 15:10:56
Posty: 1
eCzytnik: czytniku
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Nie ma okazyjnych "kindle" dlatego nie warto rzucać się ślepo na okazje, to jest świetnym przykładem.

_________________
Potrzebujesz czujnik lakieru?A może www.aledrukujemy.pl lub pozycjonowanie bielsko Zapraszam!


07 sie 2012 15:13:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Witam, czy kupując kindle na amazon.com dostanę jakiś dokument potwierdzający zakup? Jakąś fakturę, czy coś?


12 sie 2012 19:15:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
jonydoo napisał(a):
Przy okazji należy się strzec takich okazji:
http://allegro.pl/okazja-kindle-4-wifi- ... 47354.html
Jak widać aukcja cieszy się sporą popularnością, ale chyba kupujący nie zauważyli że wysyłka z USA kurierem. Czyli dojdzie jeszcze opłata celna - z tego co czytałem ponad 100 zł.

O Boże, a już miałam kupować u tego pana :O Dobrze, że się wstrzymałam, bo cena wydawała mi się bardzo za niska. Czyli ewentualnie szukać wysyłki z Polski? Bo na Alle Kindla można dostać za ok 415 - 435 zł ( z wysyłką), to mimo wszystko i tak taniej niż z Amazonu.


Jak sądzicie, Amazon będzie robił jakieś świąteczne promocje (nie śledziłam ich poczynan w ubiegłych latach) czy nie ma, co czekać tylko zamawiać?


21 sie 2012 11:38:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Jak zamawiać Kindle 3? - VAT? CŁO? - dla początkujących!
Shadi napisał(a):
O Boże, a już miałam kupować u tego pana :O Dobrze, że się wstrzymałam, bo cena wydawała mi się bardzo za niska. Czyli ewentualnie szukać wysyłki z Polski? Bo na Alle Kindla można dostać za ok 415 - 435 zł ( z wysyłką), to mimo wszystko i tak taniej niż z Amazonu.


Jak najbardziej należy się wczytywać dokładnie w każdą ofertę. Uczciwi sprzedawcy wręcz podkreślają, że towar wysyłany jest z Polski. Widać to też po czasie wysyłki, kurierzy z Polski rozwożą Kindle w ciągu 24 godzin, żaden kurier nie jeździ z nim tydzień, a tyle to zajmuje przy wysyłce ze Stanów. Tak jak zauważyłaś cena mówi wiele - wszystko co poniżej 400 zł jest podejrzane, bo po doliczeniu podatku i cła po prostu nie może być tak mało. Polecam też sprawdzić komentarze i dopytywać mailowo sprzedawcę. Sama prawie kupiłam Kindle'a na Allegro, więc przeczesałam najpierw wszystkie oferty bardzo dokładnie, a potem wysłałam maila z pytaniami do tego, który mi ostatecznie odpowiadał. Był przemiły i super pomocny, aczkolwiek koniec końców kupiłam z Amazonu.
Co do promocji to nie mam pojęcia, bo też ich nie śledziłam wcześniej, ale chyba bym się nie nastawiała na zbyt wiele...

EDIT. ceny oczywiści zależą też od kursu dolara, który właśnie sobie sprawdziłam i jest troche taniej niż te dwa tygodnie temu kiedy sama szukałam. ale tak czy siak wszystko można sobie samemu policzyć: 79 $ + 23% od tego + cło (chyba 5%?), przeliczyć na złotówki, no i dochodzi marża dla sprzedającego, która jest niewiadoma, no ale nikt przecież nie robi tego charytatywnie. :)


21 sie 2012 13:34:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 369 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron