Teraz jest 20 kwi 2024 7:40:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Gwaracja Amazon/ zwrot czytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
A czy koniecznie ta osoba musi zarejestrować czytnik na siebie na czas próby?
O ile pamiętam to gdy amazon wyśle nowy czytnik to stary jest jakoś blokowany i nie można go zarejestrować, chyba że tyczy się to tylko sytuacji gdy stary czytnik amazon pozwoli nam zostawić sobie.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


27 sty 2012 0:42:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Tak z ciekawości, jeżeli nie uruchomisz WiFi w swoim czytniku, to jakim magicznym sposobem Amazon ma ten czytnik zablokować? Używają jakiś wyspecjalizowanych czarów, czy co? ;)


27 sty 2012 1:39:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Owszem... ten czar to "abra-kadabra-numer-seryjny"...


27 sty 2012 9:30:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
I jakim cudem jest przekazywany na wypięty z Sieci (tj. z wyłączonym WiFi) czytnik? Do którego w dodatku możesz wrzucać e-booki za pomocą kabla? Możesz mi to wyjaśnić? ;)


27 sty 2012 9:53:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Czytnik nie jest blokowany, Amazon wyrejestrowuje czytnik z konta użytkownika i blokuje możliwość ponownej rejestracji na innym koncie. Czytnika można używać ładując ebooki kabelkiem.
Temat był już poruszany i opisany na forum, tylko trzeba poszukać ;)


27 sty 2012 10:40:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Ano tak, jak to piotr.p42 opisał... "Blokada czytnika" oznacza niemożność zarejestrowania go na swoim koncie w Amazonie, a nie fizyczne "wyłączenie" Kindla. Ale to wystarcza, ponieważ w tym momencie szlag trafia największe IMHO zalety tej zabawki na tle konkurencji: dostęp do ekosystemu Amazon'u oraz możliwość przesyłania dokumentów na adres e-mailowy Kindla.


27 sty 2012 13:51:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Przede wszystkim na razie to ten dostęp do Amazonu dla polskojęzycznego klienta (oficjalnego, który zakupił międzynarodową wersję) jest ograniczony, z oczywistych powodów. Legalne e-książki w języku polskim w formacie .mobi kupowane np. na Virtualo załadujesz bez przeszkód za pomocą kabla. Przesyłanie książek mailem jest, owszem, fajne, ale może nie przesadzaj. W obecnej sytuacji w Polsce czytnik odłączony od świata Amazonu niewiele traci. Więc może bez siania paniki, ok?


27 sty 2012 14:28:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2012 0:31:04
Posty: 9
eCzytnik: kindle
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
@REMOV spokojnie, nikt nie sieje paniki, Vituniu pisze jak jest jego (skromnym) zdaniem.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chciałem wiedzieć czy nowy Kindle można bez problemu zarejestrować na nowe konto, czyli inne niż konto osoby która zamawiała "zamiennik", a później przerejestrować bezproblemowo na to na które miał być zarejestrowany. I czy po zrobieniu takiej operacji trzeba zakładać nowy e-mail dla kindla, czy pozostaje stary? Na pytania odpowiem sobie chyba już dzisiaj, dam znać. ;)


27 sty 2012 14:43:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Tylko po co chcesz się tak bawić i komplikować sobie życie, jeżeli chodzi tylko o użyczenie komuś urządzenia do zapoznania się z nim? Ja zanim dotarłem w okolice WiFi i mogłem sobie oficjalnie sprzęt zarejestrować, korzystałem z Kindle'a 4 przez ponad tydzień bez żadnego kłopotu (pomijając tworzenie kolekcji). Rejestracja nie jest do tego potrzebna. Owszem, Kindle 4 odcięty od Amazonoświata trochę traci, ale to jest urządzenie do czytania książek, z ledwie dodatkową funkcjonalnością. Nie bardzo rozumiem sensu Twoich działań...


27 sty 2012 14:52:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
@ michalhihi:

Obawiam się, że nie do końca rozumiem przyczyny takich machinacji... No chyba, że boisz się, że "zielony" w temacie użytkownik porobi na twoje konto jakieś niechciane zakupy... ;)

Teoretycznie książki zakupione w Amazonie powinny pozostać na Twoim koncie, a zostać usunięte z samego Kindla podczas synchronizacji po zarejestrowaniu go na nowym koncie. Książki załadowane kablem pozostaną.
Z tym, że nie ćwiczyłem tego w praktyce, więc wychodzi na to, że będziesz przecierał szlaki... :)

@ REMOV:

Nikt tu nie "sieje paniki". To Tobie zakodowało się, że "zablokowanie" czytnika musi oznaczać przerobienie go na cegłę. ;)
Przy okazji: osobiście nie wyobrażam już sobie Kindla bez Gazeciarza i Send to Kindle. Lubię też książkę zakupioną rano wieczorem znaleźć na czytniku bez potrzeby rozglądania się za komputerem.


27 sty 2012 16:36:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Vituniu jak napisales :
Cytuj:
osobiście nie wyobrażam już sobie Kindla bez Gazeciarza i Send to Kindle.
- mam dokladnie to samo - dodatkowo zasponsorowałem sobie za 3 $ Instapaper to naprawde nawet nie paczka papierosow a masz na 3 miesiace. Teraz jak nie mam czasu wysylam na kindla - natomiast jak chodzi o kilkustronicowe artykuły stosuje wtyczke do firefoxa AutoPager ktory jesli chcesza na jednej stronie umieszcza kilka stron wiec dlugi artykul bedzie prosty we wrzuceniu na Kindle - jeszcze tego dokladnie nie wypróbowalem ale sam w sobie Instapaper wart jest zaplacenie 3 dolarow - przeciez ktos musial nad tym usiasc i zrobic i miec wiedze na ten temat - a niektorzy nauczyli sie niestety ze za nic w internecie sie nie placi. Że jeszcze napisze bo to kazdego osobista sprawa i jego sumienia - wolne datki dla soxymory - on przeciez robi to faktycznie spolecznie a serwer tez kosztuje nawet chocby stał w domu to prad ciagnie. Warto to przemyslec. Pozdrawiam.


27 sty 2012 18:14:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Vituniu napisał(a):
To Tobie zakodowało się, że "zablokowanie" czytnika musi oznaczać przerobienie go na cegłę.
Wiesz, słowa w danym języku mają określone znaczenia, jeżeli używasz je poza typowym znaczeniem, to nie bądź zdziwiony, że świat Cię nie rozumie. Zablokowanie jest terminem dosyć jednoznacznym, a w przypadku urządzenia takiego, jak Kindle z zasady musi być powiązane z poleceniem z źródła zewnętrznego.
Cytuj:
Przy okazji: osobiście nie wyobrażam już sobie Kindla bez Gazeciarza i Send to Kindle. Lubię też książkę zakupioną rano wieczorem znaleźć na czytniku bez potrzeby rozglądania się za komputerem.
Ale co ma to wspólnego z tematem? Nikt nie kwestionuje przydatności określonych właściwości Kindle'a, a coś zupełnie innego. Nie pomyliły Ci się tezy?


27 sty 2012 22:55:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Czy wymiana kindle na nowy, przedłuża gwarancje o kolejny rok?


28 sty 2012 2:14:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Eltanin z tego co ogolnie jest wiadome oczywiscie nie przedłuza, gwarancja liczy ci sie odkad nabyles pierwszego Kindla.


28 sty 2012 10:06:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Znalazłem coś takiego:
http://kindle.s3.amazonaws.com/AppB_07072010_Polish.pdf

"Niniejsza ograniczona gwarancja obowiązuje w
odniesieniu do wszelkich napraw, części zamiennych lub wymienionego Urządzenia przez
pozostałą część pierwotnego okresu gwarancji lub przez 90 dni, w zależności od tego, który
okres jest dłuższy"


Czyli dobrze rozumiem, jeśli wymienie kindla w ostatni dzień rocznej gwarancji, to przedłuża mi się jeszcze o 90 dni ?


28 sty 2012 12:04:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron