Teraz jest 28 mar 2024 18:53:44




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Asy Empiku 2007 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Asy Empiku 2007
Cytuj:
Asy Empiku 2007


Znamy już pretendentów do tytułu As Empik 2007 - Empik opublikował listę najlepiej sprzedających się produktów kultury w swoich salonach w ubiegłym roku. "Nominacje" otrzymało kilkudziesięciu twórców w 27 kategoriach. Kto otrzyma Asy Empiku? Dowiemy się już 1 lutego. Tegoroczna uroczystość wręczenia statuetek odbędzie się w Teatrze Roma.

Lista nominacji w kategorii KSIĄŻKI:

Literatura polska:
"Kapuściński: nie ogarniam świata" - Witold Bereś, Krzysztof Burnetko
"Podróże z Herodotem" - Ryszard Kapuściński
"Zapalniczka" - Joanna Chmielewska

Literatura zagraniczna:
"Cień wiatru" - Carlom Ruiz Zafon
"Czarownica z Portobello" - Paulo Coelho
"Pachnidło" - Patrick SĂźskind

Fantastyka:
"Dzieci Hurina" - J.R.R. Tolkien
"Najstarszy" - Christopher Paolini
"Prawda" - Terry Pratchett

Literatura dziecięca i młodzieżowa:
"Nowe przygody Mikołajka" - RenĂŠ Goscinny, Jean-Jaques SempĂŠ
"Nowe przygody Mikołajka. tom 2" - RenĂŠ Goscinny, Jean-Jaques SempĂŠ
Seria -Akademia- - różni autorzy

Historia i literatura faktu:
"Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu" - Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki
"Księża wobec bezpieki" - ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski
"Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka" - Władysław Bartoszewski, Michał Komar

Nauki humanistyczne:
"Bóg urojony" - Richard Dawkins
"I ty możesz być Supertatą" - Dorota Zawadzka
"Sekret" - Rhonda Byrne

Asy Empiku to największy w Polsce plebiscyt kulturalny, w którym zwycięzców typują odbiorcy różnych dziedzin sztuki i rozrywki. "Głosowanie" odbywa się przez cały rok w salonach Empiku w całym kraju oraz za pośrednictwem serwisu internetowego empik.com. Każdy zakup dokonany w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł: książkę, płytę z muzyką, film, grę multimedialną, program komputerowy, nowe technologie, gazetę lub czasopismo, a także kalendarz.


W sumie nic zaskakującego nie widzę. W tym roku na sto procent wygra polski Harry Potter.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 sty 2008 22:53:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Zobaczymy kto wygra :P Ale też nie widzę niczego zaskakującego w nominacjach. Ot po prostu wyłonią "najlepszą z najlepszych" :P Ja bym stawiał na Coelho lub Pratchetta.


12 sty 2008 14:56:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Dawno nikt tego tematu nie odświeżył, więc ja to zrobię. Kell się trochę pomylił. A dla nieznających tematu podaję laureatów (wraz z moimi komentarzami):
* Literatura polska - "Kapuściński: nie ogarniam świata" - Witold Bereś, Krzysztof Burnetko tu nie miałem swojego typa, więc nie powiem, że jest to zaskoczenie
* Literatura zagraniczna - "Czarownica z Portobello" - Paulo Coelho tego się chyba wszyscy spodziewali, zwłaszcza po tym szumie medialnym z okładką...
* Fantastyka - "Dzieci Hurina" - J.R.R. Tolkien też zaskoczony nie jestem, aczkolwiek myślę, że Pratchett walczył twardo
* Literatura dziecięca i młodzieżowa - "Nowe przygody Mikołajka. tom 2" - RenĂŠ Goscinny, Jean-Jaques SempĂŠ nic z tego nie znałem, więc nie jestem zaskoczony :P
* Historia i literatura faktu - "Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka" - Władysław Bartoszewski, Michał Komar tego się raczej spodziewałem, ale gdyby nie zmiana rządu, to bym chyba na Isakowicza stawiał ;)
* Nauki humanistyczne - "Sekret" - Rhonda Byrne tutaj też kompletny brak zainteresowania i faworyta

@Kell
Zapewne Pottera wspominałeś jako wydarzenie roku? I tu przyjemne zaskoczenie, bo wygrała gra "Wiedźmin". Wreszcie Polacy zrobili coś lepiej niż zwykle ;) I dobrze, że to doceniono. Sam wprawdzie w to nie grałem, więc nie wiem jak tam z grywalnością, klimatem i fabułą, ale skoro sam Mistrz pisał scenariusz, to chyba źle nie mogło być. A jakie są wasze odczucia?


19 mar 2008 23:55:33
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Kapuściński to dostał głównie za to, że umarł chyba.
Coelho za to, ze znów napisał to samo.
Tolkien za to, że książkę napisał mu syn z jego notatek.
Goscinny za to, że ma polsko brzmiące nazwisko :P
Bartoszewski za to, że wydawca podzielił jeden wywiad na dwie części i sprzedał jako osobne książki.
Sekret za to, że jest książką w dużej mierze opartej na wierze, więc dali nagrodę za humanizm...



P.S. To było pisane z przymrużeniem oka, proszę się nie atakować mnie za to com napisał dla żartu.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 mar 2008 0:21:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2007 9:06:39
Posty: 29
Post 
Kelhus nie wolno wysnuwać takie przypuszczenia, wprawdzie to jest twoje zdanie, jednak gdybyśmy tak wszyscy mieli ocenia jak ty to zrobiłeś to to wszystko nie miało by sensu.


16 maja 2008 14:57:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ej, spamować też nie wolno! Kellhus napisał, że jego wypowiedź była żartem. Temat zamykam.


17 maja 2008 20:05:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron