Teraz jest 29 mar 2024 8:07:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Bater Wiktor 
Autor Wiadomość
Post Bater Wiktor
Bater Wiktor - "Nikt nie spodziewa się rzezi"

Witajcie!!
Czy zetknął się ktoś z was z tą książką? Zamieściłem temat w dziale wojenne bo ten dział pasował mi jednak najbardziej. Książka jest kolejnym pasjonującym reportażem/zbiorem reportaży na temat sytuacji panującej na Kaukazie. Zresztą dziś tak popularnej ze względu na sprawę Abchazji. Nigdy wcześniej nie czytałem żadnej książki Batera i byłem pełen obaw w momencie kiedy kupowałem książkę. Na szczęście moje obawy były nieuzasadnione. Książka jest tak napisana, że połyka się ją w 2-3 wieczory. Jedyna książką o Kaukazie, która równie bardzo mi się podobała była autorstwa Wojciecha Jagielskiego. Tytuł jednak mi wyleciał z głowy? Czy wy znacie inne godne polecenia książki. A tytuł mi się chyba przypomniał. "Dobre miejsce do umierania"
Pozdrawiam


31 maja 2008 21:22:16
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:53:15
Posty: 25
Post 
O Kaukazie opowiada także inna książka Wojciecha Jagielskiego ,,Wieże z kamienia”. Autor opisuje w niej konflikt czeczeńsko-rosyjski, o którym już prawie wcale nie mówi się w mediach. Obraz wyniszczonej wojnami Czeczenii przedstawiony jest z perspektywy zwykłych ludzi, którzy często w wyniku działań wojennych stracili wszystko. Dla wielu z nich wojna niestety stała się codziennością i już nie potrafią bez niej żyć. Obraz Czeczenii ukazany oczami jej mieszkańców jest wstrząsający. Wszędzie są gruzy, w powietrzu unosi się zapach spalenizny, a dominującym uczuciem jest strach. Książka jest niestety bardzo smutna i po jej lekturze niestety nie mam już złudzeń, że konflikt ten uda się rozwiązać. ,,Wieże z kamienia” to niezwykle wciągająca opowieść, godna polecenia wszystkim zainteresowanym tematem.


09 cze 2008 19:00:39
Zobacz profil
Post 
Polecam też wszystkim fanom reportaży wojennych i literatury spod znaku Kapuścińskiego "Modlitwę o deszcz" Wojciecha Jagielskiego. Wciągajacą opowieść o Afganistanie (może nie Kaukaz, ale podobna specyfika i historia), jego niepokornych mieszkańcach mających pecha do kolejnych rzaądzących ich krajem. O tym jak narodziło się zjawisko Ben Ladena i talibów. O tym że nie jest tak prosto i czarnobiało jak to już ustalił świat: Ben Laden - szatan i zło absolutne, które musi byc unicestwione przez amerykańskich "bożych" posłańców.


11 cze 2008 17:58:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron