Teraz jest 28 mar 2024 13:42:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Oda do młodości 
Autor Wiadomość
Post Oda do młodości
Ziemia tak blisko. Pozostawmy górnolotne ideały.

Edit by Mori: Uhm, że tak głupio zapytam - WTF? +1


06 maja 2008 15:11:17
Post 
"Oda do młodości" budzi we mnie wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony podziwiam przesłanie jakie zawarł tam Mickiewicz, z drugiej jednak strony utwór ten w niektórych miejscach jest dla mnie niejasny. Uważam też, że zbyt wielką uwagę zwraca się na niego w szkole. Dużo bardziej cenię sobie "Konrada Wallenroda" niż "Odę..." czy "Pana Tadeusza".


09 maja 2008 13:29:34
Post 
Islanzadi napisał(a):
"Oda do młodości" budzi we mnie wiele sprzecznych emocji. Z jednej strony podziwiam przesłanie jakie zawarł tam Mickiewicz, z drugiej jednak strony utwór ten w niektórych miejscach jest dla mnie niejasny. Uważam też, że zbyt wielką uwagę zwraca się na niego w szkole. Dużo bardziej cenię sobie "Konrada Wallenroda" niż "Odę..." czy "Pana Tadeusza".


Ja nie zgadzam się z tą opinią. Uważam że ,,Oda..." zawiera wszystkie założenia programowe pokolenia romantyków i słusznie podkreślane jest jego znaczenie w szkole średniej. Ja uważam, że ten swoistego rodzaju manifest programowy romantyków, a szczególnie hasła w nim zawarte są zawsze aktualne. To zbiór uniwersalnych złotych myśli dla każdego nowego pokolenia.


07 cze 2008 19:28:19
Post 
Ja zgadzam się z rita001. Utwór uniwersalny, sztandarowy wiersz romantyzmu. I powinien być jak najbardziej omawiamy na lekcjach języka polskiego.


08 cze 2008 20:31:03
Post 
piękny manifest młodych ludzi, którzy pragną iść do przodu i wiedzą, że razem są w stanie zdziałać wiele
mnie zainspirował cytat ''Sięgaj gdzie wzrok nie sięga łam czego rozum nie złamie'' te słowa to jakby punkt kulminacyjny wiersza bez chęci niczego się nie osiągnie trzeba patrzeć głębiej. Utwór przerabiany w szkołach, nie zawsze jest odbierany z euforią, ale jeśli pozna się przesłanie nabiera on dla nas zupełnie innych barw


11 cze 2008 21:26:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: