Teraz jest 28 mar 2024 18:01:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Książki drogi - o podróżach 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:50:43
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Książki drogi - o podróżach
Cześć

Możecie polecić jakieś dobre książki o podróżach, jakieś książki drogi w konkretnych klimatach? Chodzi mi o relacje z wypraw z jakichś krajów, krain, kontynentót opisujące przyrodę, ludzi, kulturę, przebytą trasę itp.

Mogą być oparte na faktach, spisana relacja czy fikcja. Ale coś dobrego.


03 sty 2014 17:06:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2014 12:55:49
Posty: 1
eCzytnik: na papierze
Post Re: Książki drogi - o podróżach
Cejrowskiego książki są całkiem przyjemne

_________________
darmowe szablony aukcji


20 mar 2014 12:57:41
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Książki drogi - o podróżach
Ja tam szczerze polecam Ferdynanda Ossendowskiego, na przykład "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów", "W ludzkiej i leśnej kniei", a także "Od szczytu do otchłani", choć ta ostatnia jest mniej podróżnicza to jednak nie mniej pasjonująca. Tak swoją drogą jest to jeden z najbardziej chyba zamilczanych autorów polskich - zbiór publikacji jest naprawdę imponujący, ale kto o nich słyszał? Ja osobiście przymierzam się powoli do zapoznania się z jego książkami wydanymi w ramach serii "Cuda Polski".

A jeśli chodzi o Cejrowskiego to warto zapoznać się także z jego "twórczością" wydawniczą (czyli z projektem Biblioteka "Poznaj Świat"): wznowione książki Fiedlera, Halika, ale także nowe wydawnictwa, np. Bolesława Uryna "Mongolia" albo książki Kingi Choszcz (choć tych jeszcze nie czytałem).


20 mar 2014 22:45:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Książki drogi - o podróżach
MiPr napisał(a):
A jeśli chodzi o Cejrowskiego to warto zapoznać się także z jego "twórczością" wydawniczą (czyli z projektem Biblioteka "Poznaj Świat"): wznowione książki Fiedlera, Halika, ale także nowe wydawnictwa, np. Bolesława Uryna "Mongolia" albo książki Kingi Choszcz (choć tych jeszcze nie czytałem).

Czytałem "Prowadził nas los". Ciekawe, ale przede wszystkim inspirujące do własnych podróży :) Z takich klimatów przerabiałem jeszcze "Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku". To o wiele mniej przypadło mi do gustu. Bardzo mało informacji o przemierzanych krajach, jakieś płytkie myśli. Głównie opis w stylu "ten dał nam herbaty, a potem pojechaliśmy dalej i dostaliśmy na obiad placki".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 mar 2014 10:47:05
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Książki drogi - o podróżach
Heh, jeśli chodzi o pewne rozczarowania w ramach biblioteki "Poznaj Świat" to do nich mogę zaliczyć książkę "Rumunia, podróże w poszukiwaniu diabła" Michała Kruszony. Powiedzmy, że książka jest ... eee ... dziwna. Zbyt "metafizyczna" jak dla mnie ;) Raczej nie czuję potrzeby aby do niej wrócić (w przeciwieństwie do książek Ossendowskiego, po które z przyjemnością sięgnę jeszcze raz). Wiem, że to raczej mało konkretna recenzja, ale już dokładnie jej nie pamiętam. Ot dobra pamięć ale krótka :(


21 mar 2014 12:34:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2014 12:31:59
Posty: 3
Post Re: Książki drogi - o podróżach
Polecam książki Tomka Michniewicza:
- "Samsara. Na drogach, których nie ma"
- "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów"
- "Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie"


30 gru 2014 13:35:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2015 18:47:30
Posty: 2
Lokalizacja: Katowice
Post Re: Książki drogi - o podróżach
Ciekawymi książkami podróżniczymi są książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej i Martyny Wojciechowskiej.

_________________
I read, therefore, I matter.


01 sty 2015 19:35:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Książki drogi - o podróżach
MiPr napisał(a):
Heh, jeśli chodzi o pewne rozczarowania w ramach biblioteki "Poznaj Świat" to do nich mogę zaliczyć książkę "Rumunia, podróże w poszukiwaniu diabła" Michała Kruszony. Powiedzmy, że książka jest ... eee ... dziwna. Zbyt "metafizyczna" jak dla mnie ;) Raczej nie czuję potrzeby aby do niej wrócić

również czytałem i w przeciwieństwie do przedmówcy podobała mi się, polecam zainteresowanym. Generalnie ta seria zawiera ciekawe książki.


02 sty 2015 0:23:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron