Teraz jest 28 mar 2024 19:48:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Danielle Steel 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Danielle Steel
Zawsze uważałem,że romanse to takie bajdurzenie o wszystkim i niczym, ale po przeczytaniu "Kalejdoskopu" trochę inaczej spojrzałem na tematykę poruszaną przez Danielle Steel. Potrafi ona połączyć tematy romantyczne jak i detektywistycze w bardzo intrygującą całość. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać jej najciekawsze książki ( przynajmniej te najpopularniejsze).Oczywiście wydane w formie ebooków lub audiobooków. Danielle Steel zapewne okaże się interesującym autorem. :oops:


09 mar 2008 0:09:21
Zobacz profil
Post 
Rzeczywiście, zgadzam się z Tobą Wigo. Jest taki stereotyp, że romanse, to takie denne książki, lekkie i w ogóle do niczego. Lepiej czytać te lepsze książki, trudniejsze, bardziej ambitne… lecz ile można żyć samą literaturą z wyższych półek Poza tym jak sam zauważyłeś Danielle Steel nie pisze książek w stylu- jak to powiedziałeś „bajdurzenie o niczym”, tak? Hehe. Jej książki rzeczywiście podszyte są romansem, wątkiem miłosnym, ale jej niektóre ksiązki określiłabym mianem powieści obyczajowych, np. wspomniany przez ciebie Kalejdoskop. Książki Pani Steel czyta się dobrze, szybko, wydarzenia są zaskakujące, łącznie z zakończeniem, pisane dobrym stylem. Godne polecenia. Pozdrawiam :)


10 mar 2008 20:24:58
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Dziękuję za Twoje wsparcie. Myślałem, że moje postrzeganie pisarstwa Danielle Steel jest odosobnione i miło mi, że tak nie jest. Ostatnio pozyskałem dwie pozycje Danielle Steel - "Specjalna przesyłka" oraz "Jak grom z nieba". Nawiasem mówiąc ile jest pozycji książkowych / ebookó i/lub audiobókw napisanych przez Danielle Steel.
Mam nadzieję, że uzyskane dwie nowe pozycje będą tak samo interesujące jak "Kalejdoskop". Jestem właśnie w trakcie ich rozpakowywania oraz korygowania zauważonych drobnych błędów, które przeszkadzają w czytaniu.
Przesyłam wyrazy uszanowania. Danieelle Steel oczekuje.... zapraszam do lektury. :oops:


10 mar 2008 23:00:58
Zobacz profil
Post Danielle Steel
Wypożyczyłam z naszej biblioteki wiejskie ponad 20 tytułów tej pisarki i polecam wszystkim .Oczywiście jest to romans ,ale także opisy miejsc w których akcja się dzieje.Muszę się przyznać że nawet ściągnęłam kilka e-boków tej autorki.


14 mar 2008 12:44:10
Post 
Ja nie za bardzo przepadałam za romansami ale po przeczytaniu Książki Steel "Samotny orzeł" bardzo mi się spodobały. Autorka umie trafić do serca czytelnika a nie każdy autor to potrafi. :)


15 mar 2008 13:43:38
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2008 18:00:18
Posty: 32
Post 
Ja nie przepadam za twórczością D. Steel, ale jedną książkę, wypożyczoną po obejrzeniu filmu w telewizji, mogę polecić - Gwiazda.

Te parę książek D. Steel, które czytałam, były raczej już o dorosłych kobietach, takich można powiedzieć, doświadczonych życiowo i te niespecjalnie trafiły w mój gust. Natomiast Gwiazda opowiada o młodej dziewczynie, która ogromnie pragnie wyrwać się ze swego środowiska, bodajże z rancza i zrobić karierę jako gwiazda filmowa. Na początku powieści poznaje miłość swojego życia, jednak minie kilka lat zanim będą mogli być razem - bo jej ukochany ożenił się z inną, a ona związana jest z mężczyzną (bardzo zazdrosnym), który ją maltretuje. Więcej nie zdradzę, ale ostatecznie wszystko dobrze się skończy.


16 mar 2008 16:29:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2008 18:33:48
Posty: 34
Post 
Danielle jest dobra w tym ,co robi, ale jej romanse tez zazwyczaj maja ten sam motyw: smierc, bolesne rozstanie, zawsze bogata rodzina, czesto tez glowna bohaterka pisze ksiazki. Mimo to na pewno niejednemu Danielle pomogla przezyc trudne chwile i uwierzyc w milosc :) polecam tym, ktorzy lubia czasem takie "lekkie" ksiazki o milosci.


22 mar 2008 18:39:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2008 10:56:48
Posty: 39
Post 
Nie zgodzę się z Twoją opinią, angelica. Książki DS wcale nie są lekkimi opowiastkami o miłości. Po pierwsze, sam motyw śmierci, rozwodu, tragedii dużej miary już na samym początku wyklucza możliwość "lekkiej" lektury. Jak dotąd zaczynałam trzy jej książki, tylko jedną skończyłam, ale była to raczej powieść obyczajowa niż romans. Tamte dwie, nawet nie pamiętam tytułów, ciągnęły się po prostu jak flaki z olejem, po połowie strony zajmowały opisy ubioru bohaterki, pogody danego dnia itp. Nie znam także żadnej osoby, która czytuje romanse (a kilka takich osób znam) i która lubiłaby twórczość DS ogólnie, a nie pojedyncze pozycje. I czytając jej książki, czasem można się raczej zdołować niż pocieszyć.
Jeśli ktoś ma ochotę na "lekki" romans, raczej odradzałabym Danielle Steel.


22 mar 2008 22:29:43
Zobacz profil WWW
Post 
Podpinam się do zdania ze książki Danielle Steel nie są lekkie...Według mnie nie są to "zwyczajne" historie romantyczne. Bohaterowie jej książek borykają się z problemami, które spotykają każdego człowieka. Podoba mi się w pisarstwie tej autorki że świat jej powieści jest światem rzeczywistym.
Jeszcze jednym z plusów książek Danielle Steel jest to że umieszcza w swych książkach bohaterów w różnym wieku.
Zwróciłam też uwagę że mało która autorka czy też autor literatury pięknej odważyłby sie umieścić jako głównego bohatera, pięćdziesięcioletniego mężczyznę z siwymi włosami, a dla Danielle Steel nie jest to żadną przeszkodą.
A przecież miłość dopada człowieka nie patrząc na jego wiek...


26 mar 2008 14:15:28
Post 
Hejka . ;P D . Steel to krolowa romansu ! xD Cenia ja za latwosc czytania jej ksiazek . Przeczytalam juz prawie wszystkie ! l;] Porusza tematy z zycia wziete . ;p Czekam na nastepne ! xD Pzdr


26 mar 2008 21:34:06
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lip 2007 20:58:25
Posty: 25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post 
Witam! Jestem właśnie po przeczytaniu "Jak grom z nieba" Danielle Steel i jestem pod wrażeniem opisanej w niej rzeczywistości, którą przechodzi bohaterka, jej zmagania z chorobą i problemami rodzinnymi. Jest wiele " życiowych prawd " w literaturze kreowanej przez Danielle Steel. Jak zwykle pojawia się zaskakujące zakończenie, które.... . No ale z tym każdy zapozna sie po przeczytaniu tej książki. Zachęcam do lektury.


29 mar 2008 14:35:16
Zobacz profil
Post 
polecam wszystkim zainteresownaym jak i nie zainteresowanym zapoznanie sie biografia danielle steel. a polecam dlatego bo sam zyciorys tej pisarki to biezly material na ksiazke i film. sama danieel miala trzech mezow z jednym z nich wziala nawet slub w ... wiezieniu. zreszta w calym swoim zyciu ciagnelo ja w strone "zlych chlopców".
odsylam do "swiatla moich oczu" tu autorka oddaje hołd swojemu zmarłemu synowi
dla wielbicilei Titanica polecam "milosc silniejsza niz smierc"


30 mar 2008 20:22:26
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2008 23:55:11
Posty: 9
Post 
Cześć. Ja także czytałam książki Danielle Steel, a najbardziej spodobała mi się „Pierwszy bal”. Ponieważ jest prosto napisana, a porusza tak ważne w życiu codziennym tematy jak rodzina, akceptacja, kompromis, czy miłość. To wszystko ukazuje ta książka poprzez bliźniaczki o różnym charakterze i bal debiutantek, który wywołuje w rodzinie Rubinsteinów prawdziwą burzę. Jednak przynosi on radość i pojednanie. Polecam.


31 mar 2008 22:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Witam ja przeczytałam dużo ksiązek D. Steel dla tego że było ich dużo w bibliotece. Na początku bardzo sie nimi zachwycałam, ale teraz mi już przeszlo. Są dla mnie bardzo schematyczne a opisywanie romansu 17 latki z 89 latkiem w jednaj z nich uwazam za conajmniej nie smaczne. jednak jedna książka zapadła mi wapamie a mianowicie Wypadek. nie jest to romansidło ale ksiażka o trałmatycznych przezyciach rodzin których dzieci uległy wypadkowi. Jest ona bardoz poruszajaca i wzruszająca. Porusza ona problem jak rodziny racą sobie z takim wydarzeniami jak przezwycieżyc swoją bezsilność i nie moc i pomóc sobie w trudnych chwilach. Zachęcam do lektury tej książki fanom D. Steel bo naprawde warto przeczytać.


02 kwi 2008 13:31:55
Zobacz profil
Post 
Witam. Uwielbiam Danielle Steel przeczytałam chyba wszystkie jej książki wydane na papierze. Jednak chyba najbardziej poruszyła mnie książka Raz w Życiu była to pierwsza książka przeze mnie przeczytana jej autorstwa. Ukazuje ona kawałek życia z jego miłymi i pięknymi chwilami jak i prawdziwym życiem. Miłość matki do upośledzonego syna jej poświęcenie i miłość jest godne podziwu. Sama mam dzieci i uważam że są dla mnie najważniejsze. A o każdą chwile miłości trzeba sie starać i dbać. Tego co w życiu najważniejsze nie zawsze sie zauważa. Polecam tą książke jak i pozostałe.


15 kwi 2008 15:33:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron