Teraz jest 28 mar 2024 21:36:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Seria do torebki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post Seria do torebki
Niedawno w księgarni spotkałam się z nową literaturą dla kobiet tzn. "Seria do torebki" wydawnictwa Dolnośląskiego. W tej chwili czytam "Gotowe na miłość" Jill Mansell. Jest to opowieść o kobiecie wychowującej dwójkę (trochę rozrabiających dzieci), która żyje spokojnie w małym angielskim miasteczku. Przypadkowo poznaje mężczyznę w którym zakochuje zię z wzajemnością. Lecz jej dzieci nie przepadają za nowym partnerem mamusi, ponieważ upatrzyły sobie innego kandydata. Kogo wybierze mama, jeszcze nie wiem? Co wymyślą dzieci? To się okaże. :D
To co spodobało mi się w tej książce, to poczucie humoru autorki, nie przynudza i nie stosuje tak oklepanych zwrotów często spotykanych w zwykłych "romansidłach" :wink: Z pewnością sięgnę do innych tytułów z tego cyklu.
Mam nadzieje że dzięki tej serii powieje świerzością na rynku przeznaczonym dla kobiet.
Jakie jest wasze zdanie? Może ktoś czytał książki z tej serii i poleci coś fajnego?

Szczegółow można się dowiedzieć wchodząc na stronę internetową wydawnictwa.


Ostatnio edytowano 22 maja 2008 18:06:11 przez wiollcia, łącznie edytowano 1 raz



14 kwi 2008 23:02:56
Zobacz profil
Post 
Jeśli mozna spytać, to ta seria wychodzi na dal co jakiś czas?


21 maja 2008 22:19:16
Post 
Moim zdaniem ciekawe ksiażki, taki romans współczesny zabarwiony humorem i ciekawymi zdarzeniami i oczywiście miłością :) Takie ksiązki lekko się czyta


26 maja 2008 12:03:55
Post 
Książki z tej serii są doskonałe zarówno na chłodne, jesienne wieczory, jak i jako wakacyjno, plażowa lektura. Powieści z przymrużeniem oka, osadzone we współczesnych realiach to naprawdę świetna rozrywka, kiedy mamy ochotę na lekturę "lżejszego kalibru". Osobiście polecam "Mój piękny rozwód" autorstwa Clare Dowling. Napisana lekkim piórem, ciepła i dowcipna.


09 cze 2008 11:11:31
Post 
Ja również od czasu do czasu lubie poczytać sobie babskie romansidła. Z tą serią do torebki również się spotkałam i polecam ją wszystkim kobietom, które chcą pobujać w obłokach. Jednakże tego typu ksiązki często są równiez pouczające, można sie dowiedzieć jak bez wiekszych strat wyjść z domowych opresji.


12 cze 2008 10:58:51
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Na podobnych zasadach wychodziła chyba również "Literatura na obcasach", czy "Literatura w spódnicy". Mocną stroną takich serii jest niewątpliwie cena. Za 9,99 (czy jakos tak) można poczytać literaturę popularną. Zwłaszcza, że większosc wydawanych w tych seriach książek była ekranizowana ("Dziennik Bridget Jones", "Niania w Nowym Jorku", "Nigdy w zyciu", "Sex w wielkim miescie"). Jakkolwiek literatura popularna (kobieca w tym przypadku) nie należy do moich ulubionych, tak uważam wszelkie kampanie, które powodują wzrost czytelnictwa za słuszne i potrzebne.


04 lis 2008 23:41:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2008 19:38:31
Posty: 23
Post 
Ja mam kilka ksiazek z tej serii. Nie wszystkie niestety sa interesujace. Niektore, mimo, ze lektura powinny byc lekka, czyta sie ciezko. I tak, z przyjemnoscia przeczytalam 'Serenade' Malgorzty Gutowskiej-Adamczyk, opowiadajacej historie dwudziestodziewiecioletniej aktorki teatru lalek, ktora przez przypadek, w pociagu do Krakowa spotyka Adama. Dzieki tej znajomosci Kasia (bo tak jej na imie) wkracza do calkowicie sobie obcego swiata...
Z kolei ksiazka, przez ktora nie moge przebrnac jest powiecs Donny Kauffman 'Drogi Ksiaze z Bajki'. Nie wiem dlaczego ja kupilam, ale po przeczytaniu kilkanastu pierwszych stron, nie jestem w stanie przejsc dalej.


21 lis 2008 15:24:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 lut 2009 19:01:22
Posty: 27
Post 
Hmmm ... książki z tej serii są łatwe, proste i przyjemne, ale szybko się nudzą.
'Drogi Książę z bajki' na przykład jest tak przewidywalny, że odbiera przyjemność czytania.

_________________
" Tak długo, jak był przy mnie, jak tulił mnie do siebie,
byłam gotowa stawić czoła każdemu i wszystkiemu.
Ściągnąwszy łopatki, wyszłam naprzeciw przeznaczeniu,
z przeznaczonym sobie Mężczyzną u boku. "


08 lut 2009 17:20:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Seria do torebki
nie spotkałam się z tą serią, tylko same romanse zostały wydane?


28 wrz 2015 18:56:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2019 8:14:12
Posty: 1
eCzytnik: kindle
Post Re: Seria do torebki
chyba tak :)


11 gru 2019 8:16:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: