Teraz jest 28 mar 2024 15:45:00




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Alfred Hitchock 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post Alfred Hitchock
Mam parę książek człowieka o takim nazwisku. I coś bym przeczytała, ale nie wiem co. Co polecicie z podanych tytułów?
(zapytałabym Wyrocznię Google, ale Ona daje tylko 'wstępy' do książek. Nie za wiele one mówią:/)

‘jak w komiksie’
‘noc ognistych demonów’
‘pechowy dreszczowiec’
‘powrót z piekła’
‘tajemnica człowieka z blizna’
‘tajemnica kaszlącego smoka’
‘tajemnica krzyczącego zegara’
‘tajemnica magicznego kręgu’
‘tajemnica nerwowego lwa’
‘tajemnica nieznośnego kolekcjonera’
‘tajemnica srebrnego pająka’
‘tajemnica wędrującego jaskiniowca’
‘ucho szatana’
‘władca fortuny’

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


14 wrz 2007 19:20:53
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Na Twoim miejscu sprawdziłbym b-netkę - http://biblionetka.pl/zbior_ksiazek.asp?id=301 - jak widać jest tego trochę, poobczajaj co się ludziom podoba.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 wrz 2007 20:21:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Oj Kell, Kell... Ktoś tu prosi nas o radę, a nie biblionetkę. Dlatego może ktoś u nas, kto czytał te książki odnajdzie temat i odpisze. A Ty musisz zawsze b-netką straszyć :P I tak chcesz rozwijać forum o książkach? :P


15 wrz 2007 9:56:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Słuszna Racja Obi-wAN :)

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


15 wrz 2007 15:07:36
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
To tak w ramach pomocy było podane, przecież nie zakazuję pisania tutaj, mówię tylko, że b-netka jest świetna jeśli chodzi o polecanie książek. Jest jeszcze odłam podaj.net co się zowie coczytac.pl ale z niego nie korzystałem. Wpisuje się tytuł i serwis podaje Ci książkę, którą dobrze oceniły inne osoby o podobnych gustach.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


15 wrz 2007 15:22:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 14:11:19
Posty: 17
Post 
Pewnie już za późno na dawanie rady. Przeczytałam kilka z wymienionych książek, głównie tych mających w tytule "tajemnica".Powiem szczerze, że podobały mi się aczkolwiek uważam, że są ona raczej dla młodzieży.


21 mar 2008 16:00:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:43:42
Posty: 42
Post 
Książki wymienieone przez chosenone należą do dwóch serii. Te które mają w tytule tajemnica pochodzą z serii "Przygody trzech detektywów" i opisują różne kryminalne zagadki trójki dwunastolatków którzy działają jako miejscowi detektywi. Mimo że ludzie traktują ich działalność jako zabawe to zawsze udaje im się rozwiązywać różne sprawy. Druga seria to "Nowe przygody trzch dektywów" i dotyczy tego samego, tylko że bohaterowie mają już po 18 lat i założyli prawdziwą agencję detektywistyczną.


08 maja 2008 16:33:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 19:14:35
Posty: 31
Post 
Ksiazki tego rezysera zaczalem w mlodosci, po prostu wchlaniac, zwlaszcza pierwsza serie, ciekawilo mnie to za mlodu, zagadki poscigi bohaterami sa mozna by rzec moi rowiesnicy. Nadszedl taki moment, ze te ksiazki zaczely mnie nuzyc i to coraz bardziej, az w koncu mnie odparowaly od siebie sztychem nudy jak zaczalem druga serie czytac, jak dla mnie te zagadki stawaly sie coraz bardziej denne i mniej pomyslowe, czasami mi sie wydawalo, ze autor leje wode, rozwiazania stawaly sie coraz bardziej oczywiste z tym co idzie ksiazki coraz nudniejsze. Hitchocka mozna polecic, ale nie na dluzszy okres czasu.


29 maja 2008 0:07:18
Zobacz profil
Post 
Przeczytałam prawie całą serię "Przygody trzech detektywów" i całą "Nowe przygody trzech detektywów" kilka lat temu, jako nastolatka. Wtedy bardzo mi się podobały, były bardzo wciągające. Starałam się rozwiązywać zagadki razem z bohaterami. Teraz pewnie już by tak nie było. Wydaje mi się, że z tych książek się po prostu wyrasta, po jakimś czasie przestają być już takie fajne. Wtedy nie zwracałam uwagi, że napisane są według tego samego schematu powtarzającego się we wszystkich częściach. Ale mimo to uważam, że serie te są warte polecenia. Warto przeczytać przynajmniej kilka z nich, chociażby dla samej przyjemności czytania.


29 maja 2008 0:26:13
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2008 13:01:47
Posty: 21
Post Re: Alfred Hitchock
chosenone napisał(a):
Mam parę książek człowieka o takim nazwisku. I coś bym przeczytała, ale nie wiem co. Co polecicie z podanych tytułów?
(zapytałabym Wyrocznię Google, ale Ona daje tylko 'wstępy' do książek. Nie za wiele one mówią:/)

‘jak w komiksie’
‘noc ognistych demonów’
‘pechowy dreszczowiec’
‘powrót z piekła’
‘tajemnica człowieka z blizna’
‘tajemnica kaszlącego smoka’
‘tajemnica krzyczącego zegara’
‘tajemnica magicznego kręgu’
‘tajemnica nerwowego lwa’
‘tajemnica nieznośnego kolekcjonera’
‘tajemnica srebrnego pająka’
‘tajemnica wędrującego jaskiniowca’
‘ucho szatana’
‘władca fortuny’


zdaje mi sie ze kiedys czytala te ksiazeczke ‘tajemnica krzyczącego zegara’ ale to bylo juz pare lat temu i raczej srednio bylam zadowolona, niezapadla mi jakos w pamiec

Edit by Obi: Ost za spam.


31 lip 2008 16:14:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 3:08:19
Posty: 25
Post 
Przeczytałem tylko "Tajemnica wędrującego jaskiniowca" i jeżeli interesują Cię kryminalne powieści młodzieżowe, to mogę Ci spokojnie z czystym sumieniem ją polecić. To takie jak by "Scooby Doo" :D Czyta się ją szybo, łatwo i przyjemnie, ale nie jest zbyt ambitna. Dział horrorów to chyba nieodpowiedni dział dla tych książek.


18 sie 2008 3:56:04
Zobacz profil
Post 
Czytałem kilka pozycji autora i muszę przyznać że nawet mnie zaciekawiły... co prawda było to trochę czasu temu. Zgadzam się ze stwierdzeniem, iż są to książki bardziej dla młodzieży... Pozdrawiam


01 wrz 2008 9:19:43
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Ponieważ ten topic w ogóle tu nie pasuje, dyskusje można kontynuować tutaj.

BTW, Hitchcock nie napisał żadnej książki :P Zatem pozdrowienia dla wszystkich, którzy wchłaniają książki tego reżysera :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 wrz 2008 22:14:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron