Teraz jest 28 mar 2024 20:19:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Gaiman Neil 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Gaiman Neil
"Gwiezdny pył"

Ostatnio widzę sporo reklam filmu "Gwiezdny pył", który niedługo ma się ukazać w kinach. Patrząc na trailery które lecą przed innymi filmami w kinach można odnieść wrażenie, że film zapowiada się nieźle. Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż zainteresowała mnie również książka Gaimana pod tym samym tytułem. Oczywiście słyszałem o tym pisarzu i nawet czytałem jedną z jego książek (nie pamiętam tytułu :D), ale chciałbym też poznać wasze opinie na temat zarówno autora, jak i tej konkretnej książki. Ktoś ją czytał? :)

PS. Kell nie odsyłaj mnie do biblionetki :P Chcę poczytać opinie osób z tego forum :P


08 paź 2007 19:55:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Czytałem parę książek Gaimana i moja opinia na jego temat nie jest zbyt wygórowana. Znam parę osób, które po prostu uwielbiają tego autora, ale ja do nich nie należę. Autor posługuje się specyficznym humorem, który mi nie przypada do gustu. Głównie dla tych którzy lubią Pratchetta - stylem troche go przypomina.
Żeby ktoś nie powiedział, że moją opinię wziąłem z sufitu - przeczytałem wychwalanego Nigdziebądź i Chłopaki Anansiego. Przeczytałem też komiks oparty na pierwszej z tych książek. Nic z tych rzeczy mi się nie spodobało;p
Gwiezdnego pyłu nie czytałem.


08 paź 2007 21:22:55
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
"Gwiezdny pył" to taka fajna baśń ale moim zdaniem dla nieco młodszych czytelników. Jeśli chcesz poczytać coś bajecznie fantastycznego to jest to książka dla Ciebie. "Nigdziebądź" bardziej mi się podobało, było takie mroczniejsze.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 paź 2007 22:14:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 12:52:44
Posty: 36
Post 
Ja wolę "Amerykańskich bogów", chyba najsłynniejszą książkę Gaimana - i nie bez powodu, jest świetna, chociaż faktycznie Gaiman ma specyficzny styl

_________________
"(...) You still are blind, if you see a winding road,
'Cause there's always a straight way to the point you see"


16 paź 2007 17:58:21
Zobacz profil
Post 
Gwiezdny Pył to moim zdaniem taka typowa, ładna bajka fantasy.
Przyjemna, ale zdecydowanie bardziej mi się podobają inne jego książki.
Zachwycona byłam "Nigdziebądź" i opowiadaniami "Dym i Lustra".


28 lut 2008 12:46:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post 
Zdecydowanie najlepsza jest ksiazka "Amerykańscy bogowie"
nie czytałem tylko "Chłopaki Anansiego" czytal to ktos ??
warto kupic ta ksiazke ?


28 lut 2008 19:53:56
Zobacz profil YIM
Post Gaiman
"Gwiezdny pył"

Książka niczego sobie. Film jest gorszy- bardziej "holyłudzki". Książka kończy się inteligentnie i pokojowo, a w filmie następuje wielka bitwa z czarownicami. Ogólnie, niezobowiązująca lektura dla każdego.


28 lut 2008 20:31:02
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Gaimana lubię, ale nie bez krytycznie. "Gwiezdny pył" oceniam jako "średni", poza tym zgadzam się z twierdzeniem, że to bajka raczej dla młodszych (co nie wpływa na ocenę, bajki dla dzieci też mogą być rewelacyjne :). Wg mnie najlepszą z jego książek jest "Dym i lustra". Co do "Chłopaków Anansiego" - książka nie była zła, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia, w przeciwieństwie np. do "Koraliny", czy "Wilków w ścianach".

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


28 lut 2008 23:04:13
Zobacz profil
Post 
"Gwiezdny pył"


Akurat nie czytałem książki, tylko obejrzałem film (na coś trzeba do kina z dziewczyną chodzić :) ). No i jest bardzo fajny. Z humorem, akurat w sam raz. A już okrutny tańczący kapitan-ciota... No nie wiem jak to w książce było, ale niektóre rzeczy po prostu trzeba zobaczyć.
Tak więc, jak kogoś ominął czas w kinie, to polecam DVD. Zwłaszcza, jak książkę oceniacie jako średnią, bo film jest powyżej średniej.


01 mar 2008 22:53:08
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2008 23:29:26
Posty: 9
Post 
"Gwiezdny pył"

Własnie słucham tego na audiobooku i jak na razie mam wrażenie, że to jest mocno przereklamowane. Styl badzo dziecinny. Mam też wrażenie, że książka jest bardzo przewidywalna. Jak skończę słuchać, to napiszę jeszcze raz co o tym sądzę (czasem pierwsze wrażenia mogą być mylne).


02 mar 2008 12:32:04
Zobacz profil
Post 
"Gwiezdny pył"

ksiazka ciekawa, ale troche dziecinna. co ciekawe, w wlk brytanii dosc popularna. na przyklad w 'damy z grace adieu' s. clarke jest jedno opowiadanie rozgrywajace sie w murze - wiosce, w ktorej dzieje sie akcja 'gwiezdnego pylu'.


02 mar 2008 13:23:26
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:57:37
Posty: 40
Lokalizacja: krakĂłw
Post 
"Gwiezdny pył"

Być może film był w stylu "holyłódzkim", ale jako film rodzinny, taki właśnie miał być. Ja byłam naprawdę pod wrażeniem. Efekty, dobór aktorów i ich gra (boski De Niro), fantastyczne zdjęcia i scenografia.
Dawno nie widziałam takiej ładnej bajki. Neila Gaimana i jego "Gwiezdny pył" wrzucam do poczekalni i jestem pewna, że mnie urzeknie, skoro adaptacji filmowej się to udało... Książka może być tylko lepsza.

_________________
nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu


03 mar 2008 23:36:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 21:06:14
Posty: 21
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Teemer napisał(a):
Głównie dla tych którzy lubią Pratchetta - stylem troche go przypomina.


Nie mogę zgodzić się z tą opinią. O ile Pratchett po kilku przeczytanych książkach ze Świata Dysku staje się w pewnym stopniu przewidywalny, o tyle nie można tego powiedzieć o Gaimanie.

Wracając do tematu Gwiezdnego pyłu... Książka po przeczytaniu wydała mi się trochę cukierkowa, ale to może być spowodowane wcześniejszym przeczytaniem Nigdziebądź i Koraliny, które są nieco bardziej mroczne. Tak jakby Gwiezdny pył klimatem nie pasował do innych książek tego autora.


05 mar 2008 13:41:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2007 19:34:29
Posty: 23
Post 
Gaiman jest o tyle ciekawym autorem, że za każdym razem zmienia konwencje swoich książek. Trudno jest (przynajmniej mi) jednoznacznie powiedzieć, która z jego knig jest najlepsza bo każda jest troche inna. "Gwiezdny pył" utrzymany jest w konwencji baśniowej, a jak wygląda film nie mam pojęcia bo nie widziałem. A offtopem zalatując z filmów polecam "Mirror Mask" Gaimana i Mckeana, genialne połączenie wyobraźni obu panów dało mieszankę wybuchową.


07 mar 2008 16:56:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 17:10:17
Posty: 76
Post 
Zawiodłam się na „Gwiezdnym Pyle” tak samo, jak zawiodłam się na kilku innych książkach, obejrzawszy ich ekranizacje. Dlatego teraz mam zasadę: najpierw czytać, potem oglądać, nawet jeśli książka miałaby mnie choć troszkę zniechęcić do obejrzenia filmu. Wolę być mile zaskoczona, niż po raz n-ty się rozczarować. Książka zaczynała się całkiem nieźle – wciągająca akcja i ciekawie zarysowane postacie. Problem pojawił się w chwili, gdy chłopak przekroczył mur w poszukiwaniu Gwiazdy. A już całkiem źle się stało, gdy już ja znalazł. Ich przyszłe stosunki były łatwe do przewidzenia, a podróż statkiem tak nudna i monotonna, jak jazda samochodem przez pustynię. Myślałam, ze czegoś takiego nie można sknocić, ale (widocznie) się pomyliłam. A końcówka… błaga o zemstę do Boga. To ja już chyba wolę „Chłopaków Annasie’go”, choć też nie mogę uznać, że byłam zachwycona, gdy dotarłam do końca. Ci wszyscy ludzie – zwierzęta. N. Galman pisze w bardzo specyficzny sposób – miejscami czyta się go łatwo, miejscami akcja ciągnie się jak guma do żucia – do końca nie wiem, czy „pasuje” mi jego styl pisania.


07 mar 2008 17:34:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: