Teraz jest 28 mar 2024 12:23:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Znaki negacji - na co to i jak się tego pozbyć? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 1:30:10
Posty: 31
Post Znaki negacji - na co to i jak się tego pozbyć?
Witam.

Dzisiaj kolejny problem z serii formatowania tekstu. Otóż natrafiłem niedawno w części moich ebooków w formacie od RichText w górę (rtf, doc, docx) na następujący znak niedrukowalny: ¬

Próbowałem wygooglać, co on oznacza, ale trochę trudno, bo "znak negacji" donikąd nie prowadzi (związanego z formatowaniem tekstu), a samego znaku google wyszukać nie chce. Przy wklejeniu tekstu z tym znakiem do OpenOffice jego obecność jest zaznaczana szarym tłem. Znak ten się pojawia z miejscu dzielenia sylab. Co w tym znaku jest dziwne to to, że mogę go skopiować, ale Word nie umie go wyszukać (komunikat, że "nic nie znaleziono"). Próbowałem już wykorzystać wszystkie znaki specjalnie, ale nic z tego - żaden nie pozwala wyszukać tych znaków negacji. Natomiast po wklejeniu tekstu do Notepad++ mogę te znaki sobie pousuwać już normalnie (Ctrl+H) - problemem jest to, że przepada całe formatowanie.

Stąd moje pytanie - co ma na celu ten znak (pozostałość po dzieleniu wyrazów?) i jak się go pozbyć na masową skalę z poziomu Worda?

PS. Wiem, że ten znak w sumie w niczym nie przeszkadza, ale irytuje moją pedantyczną osobowość ;-) i rozprasza podczas przeglądania w trybie wyświetlania znaków niedrukowalnych, kiedy szukam błędów.

Pozdrawiam,
WhizzKid

_________________
Jestem przeciw piractwu. Tak więc proszę: nie napadajcie na żadne statki!


19 lip 2008 1:46:11
Zobacz profil
Post 
Wg mnie jest to tak zwany łącznik opcjonalny który pokazuje jak ewentualnie przenosić wyraz.
pozbywanie się w wordzie

Ctr - F i zakładka zamień
"Znajdź" wpisujesz "^-" (bez cudzysłowu)
"Zamień" na zostawiasz puste


potem opcja zamień wszystko i .... ups nie ma


21 lip 2008 21:32:10
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 1:30:10
Posty: 31
Post 
Ratujesz mi tyłek :D Dzięki, nigdzie nie mogłem tego znaleźć ^^

Pozdrawiam,
WhizzKid

_________________
Jestem przeciw piractwu. Tak więc proszę: nie napadajcie na żadne statki!


21 lip 2008 21:43:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron