Teraz jest 28 mar 2024 14:36:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2010 9:36:54
Posty: 3
Post Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni
Chciałbym opowiedzieć moja historię która przydarzyła mi się z Wydawnictwem Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza z siedzibą w Warszawie na ulicy Erazma Ciołka 15 /8
Która bezprawnie i wbrew moim protestom wydała moją książę .Jestem autorem debiutantem spróbowałem swoich sił i napisałem książkę .Szukałem wydawnictwa , które pomogłoby mi ją wydać i wypromować. Zaufałem właśnie temu wydawnictwu i zostałem bezlitośnie oszukany .Po podpisaniu kontraktu wpłaciłem zażądaną kwotę 4400 zł potrzebną do realizacji przedsięwzięcia . Po korekcie tekstu sprzeciwiłem się przeciwko wycięciu bardzo ważnych i nieodłącznych elementów książki i kategorycznie nie wyraziłem zgody na wydanie książki . Jednak wbrew wszystkiemu Oni te książkę wydali i widnieje do dziś na ich stronce . Kiedy napisałem meila z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak postąpili do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi . Próbowałem jeszcze dzwonić ale kiedy wyjawiłem że chodzi mi o moją książkę i dlaczego została wydana wbrew mojej woli ktoś zwyczajnie odłożył słuchawkę .Przez 2 lata nie odezwali się ani słowem .Cały ten długi okres oczekiwałem w nadziei ,że jednak ktoś się ze mną skontaktuje i spróbuje mi wyjaśnić dlaczego został zmarnowany mój projekt i pogwałcone moje prawa autorskie . Straciłem wszelkie nadzieje .Nie wiem jak tę sprawę rozwiązać do kogo zwrócić się o pomoc . Napisałem po dwóch latach jeszcze jednego meila do redakcji w odpowiedzi otrzymałem , że nikt się moja książką nie interesował była napisana nieporadnie , pozbawiona interpunkcji i nie miała nawet tytułu co tez nie jest zgodne z prawdą . Potem znowu cisza .Jednak przed wpłaceniem moich pieniędzy na konto redakcji zupełnie inaczej spostrzegano moja książkę .Widniejące w kontrakcie zapewnienia również daleko odbiegają od rzeczywistości . Napisane jest tam , że redakcja dołoży starań aby książkę wypromować i będzie mnie informować na bieżąco o losach książki i współpracować ze mną . Jednak żadnej współpracy nie było pomijając już fakt , że książka została wydana wbrew mojej woli i po wydaniu książki zignorowali mnie całkowicie i przestali się odzywać . Wydałem na tę książkę 4400 z własnej kieszeni . Zapewniano mnie na początku , że książka spodobała się redakcji i chcą ją wydać z mojej strony musze tylko wpłacić wcześniej wspomniane pieniądze . Nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić jak z tym walczyć Ci ludzie dosłownie potraktowali jak zwykłego śmiecia bez szacunku . Jaką mam szansę na odzyskanie moich pieniędzy 4400 bo już mojej zmarnowanej książki , zranionej psychiki i zmarnowanej szansy na pewno nie odzyskam . Pisałem tę książkę przez kilka lat i na koniec spotkałem się z takim potraktowaniem . Sam już nie wiem gdzie z tym iść do sądu wydać kolejne pieniądze i liczyć na sprawiedliwość . Czy szukać innych sposobów lub ludzi którzy zrozumieją mój problem i pomogą mi dojść do prawdy . Jeśli ktoś chciałby mi jakoś pomóc lub poradzić co mam zrobić gdzie szukać pomocy to proszę o napisanie na miela mmisiek007@wp.pl


13 mar 2010 16:11:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni
jak pomóc niestety nie wiem, ale głęboko współczuję
chyba jedynie prawnik zostaje, ale to może znowu kosztować


15 mar 2010 13:34:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2010 9:36:54
Posty: 3
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni
no właśnie obawiam się , że jeśli pójdę do prawnika to znowu słono zapłacę i sam nie wiem co robić na razie czekam może ktoś mi podsunie jakieś pomysły , Może nie jestem jedynym oszukanym przez Ludowa spółdzielnię wydawniczą i wreszcie się ktoś podłączy do dyskusji i wtedy będzie łatwiej postawić im zarzuty . Dziękuję za wszystkie wpisy i pomoc .


15 mar 2010 18:21:37
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni
Nie wiem jak to jest u Ciebie w mieście ale z pewnością istnieją jakieś instytucje czy firmy pomagające ludziom. U mnie regionie jest na przykład taka gazetka, mniejsza o nazwę, nakładu to-to ma z kilkadziesiąt tysięcy i tam mają taki dział prawny co piątek. No i w dziale tym opisują różne problemy, z którymi borykają się czytelnicy i fachowcy opisują co można w takiej sytuacji zrobić. Zresztą po co od razu do gazet, poszukaj pomocy na forach prawnych - widziałem w sieci kilka takowych, gdzie ludzie pytali się o prawo pracy i karne - myślę, że o cywilnym też coś znajdziesz. Powodzenia.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 mar 2010 23:24:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2010 9:36:54
Posty: 3
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzielni
Dzięki za podpowiedź , można byłoby spróbować w tej gazetce lokalnej , ale czy w moim przypadku to coś da , Ci z Ludewej spółdzielni Wydawniczej zupełnie się tym nie przejmą . JUz lepiej pisać na forum może w końcu podłączy się ktoś podobnie oszukany przez LUdowa spółdzielnię wydawniczą i wtedy będzie łatwiej postawić im zarzuty . Dzięki za pomoc i pozdrawiam


23 mar 2010 7:54:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 kwi 2011 20:44:10
Posty: 2
eCzytnik: kindle
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzi
podaj termin kiedy podpisałeś kontrakt - to na początek zobaczymy czy nie przedawnione (chyba jest to 3 lata ale jeszcze sprawdzę). Pasowało by byś miał wszelkie dokumenty - kontrakt (umowę), wymianę mailową czy faksową itd.


30 kwi 2011 16:06:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Chciałbym opowiedzieć moją historię z LSW Ludowa Spółdzi
Myślę, że lepiej doradzą Ci tutaj:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,11943,Wy ... czaje.html


02 maja 2011 10:42:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron