Teraz jest 29 mar 2024 10:29:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Zarządzanie zadanniami online - co wybrać? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Zarządzanie zadanniami online - co wybrać?
Jest sporo serwisów oferujących zarządzanie taskami i listami zadań online.
Remember the milk, Toodledo, Google tasks, Nozbee, etc.
Szukam narzędzia, które zapewni bezpłatny (lub sensownie płatny) dostęp do treści, androidową aplikację oraz sensowny poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych. Kluczowe jest aby istniały aplikacje desktopowe, które pod Windowsem i Linuxem będą na bieżąco wyświetlać mi spersonalizowane listy zadań. Na dziś dzień korzystam z RainLendar.
  • RTM każe sobie płacić $25 rocznie za korzystanie z androidowej aplikacji (bezpłatnie daje 1 synchronizowanie dziennie) i właściwie to wszystko za dostęp premium.
    Nie mają powtarzających się wydarzeń, indywidualnego sortowania czy pod-zadań.
  • Nozbee nie ma planów bezpłatnych (trial a potem $8 za miesiąc/$96 rocznie) i to z założenia dyskwalifikuje go jako system dla mnie, prędzej dla firm i większych użytkowników.
  • Toodledo chwilowo wygrywa. Bezpłatny, przyzwoity interfejs, mnogość zewnętrznych źródeł/app by z min pracować (aplikacje mobilne, pluginy do przeglądarek, API, etc). Programy Premium zaczynają się od $15 i dają m.in. pod-zadania. Wyższe plany dla indywidualnego użytkownika nie oferują już specjalnie więcej.
    Aczkolwiek Toodledo ostrzega, że ich systemy nie są super bezpieczne (czytaj - nie mamy paranoi lub skoro włamano się do iCloud, to kim my jesteśmy?).
  • Google Taks nie analizowałem praktycznie w ogóle. To co jest dostępne jako plugin do GMaila wygląda dość .. ascetycznie, spartańsko. Oferują podzadania (jako wcięcia) i proste przypomnenia. I tyle.


05 sty 2015 11:33:55
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zarządzanie zadanniami online - co wybrać?
Dziwne, Nozbe miał jeszcze niedawno plan darmowy, dość ograniczony, przez co w koncu wykupiłem pełny. Uzywam go od jakoś pół roku, ma trochę wad, jest bardzo prosty, ale daje radę.

Rzuć jeszcze okiem na https://checkvist.com/ - w zasadzie płatna wersja niepotrzebna, aplikacja prosta, ale bardzo fajnie się to obsługuje. EDIT - aha, no aplikacji desktopowych nie ma, więc z Twojego punktu widzenia dyskwalifikuje, z mojego zresztą też, bo nie zawsze chcę mieć otwartą przeglądarkę, dlatego się na Nozbe przesiadłem.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 sty 2015 13:07:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Zarządzanie zadanniami online - co wybrać?
Próbowałem Remember The Milk, bo miał widgeta w KDE który na pulpicie wyświetla wybraną listę - wiec na bieżąco śledziłem co jest do zrobienia.
RainLendar daje mi sporo możliwości personalizowania wyświetlanych todo list (tutaj nazywanych kalendarze). Jedyna wada - takie okienko ma zafixowaną nazwę TODO więc ostatecznie nie wiem gdzie pisze.
Fajnie byłoby mieć coś stylu Rainmeter czy stare Windowsowe widgety do tego rodzaju zadań.


05 sty 2015 15:20:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Zarządzanie zadanniami online - co wybrać?
Wunderlist, Workflowy - mają też swoje odpowiedniki na telefon w formie aplikacji.


07 maja 2015 9:14:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: