Teraz jest 28 mar 2024 22:16:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
inkbook Classic update 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2015 0:35:51
Posty: 6
Post inkbook Classic update
Witam serdecznie, czytnik działał aż do momentu kiedy uruchomiłam a na ekranie widnieje informacja update image NOT found!
Co w tej sytuacji zrobić? czytnik nie reaguje, nic nie było nowego wgrywane działał idealnie a tu taki klops. Pomocy bo nie mogę wrócić do swojej lektury :(


18 cze 2016 20:22:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkbook Classic update
Na początku spróbuj podstawowych działań, jak długie ładowanie baterii z komputera a potem próba restartu przez długie przytrzymanie (20-30s) wyłącznika.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 cze 2016 21:44:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2016 14:28:09
Posty: 3
Post Re: inkbook Classic update
Update Image musi się znajdować na karcie pamięci.


20 cze 2016 18:50:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2016 14:50:28
Posty: 1
eCzytnik: inkbook classic
Post Re: inkbook Classic update
Czy ktoś poradził sobie z tym problemem? Dziś wyskoczyła mi ta sama informacja, wsadzilam karte pamieci ze sciagnietym plikiem update, ale nic sie nie dzieje. Żaden przycisk nie reaguje


28 cze 2016 14:53:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: inkbook Classic update
Kartę musisz najpierw sformatować. W tym celu potrzebny jest dowolny czytnik kart SD, np.
http://allegro.pl/czytnik-kart-micro-sd-mmc-sdhc-usb-2-0-i5711784494.html
Gdy już taki czytnik zdobędziesz, wkładasz do niego swoją kartę SD. W komputerze zgłosi ci się jako nowy dysk. Kliknij ten dysk prawym przyciskiem myszki, tylko nie pomyl z jakimś innym dyskiem. Pojawi się menu kontekstowe. Wybierz z niego opcję Formatuj... Jeszcze raz upewnij się, że jest to dysk karty SD. Jak się upewnić? Jeśli odłączysz czytnik SD, to dany dysk zniknie. Po wybraniu opcji Formatuj... pojawi się okienko dialogowe formatowania. Wybierz opcję: system plików: FAT (domyślnie), rozmiar jednostki alokacji: 32KB. Jeśli jesteś 100% pewna, że formatujesz właściwy dysk, kliknij przycisk rozpocznij. Rozpocznie się formatowanie. Gdy się zakończy, umieść na tym dysku plik update.img.
Kartę SD wyjmij z czytnika i włóż do slotu w Inkbooku (musi być wyłączony). Następnie włącz Inkbooka przytrzymując wciśnięty przycisk OK (ten w środku joysticka). Jest to nieco trudne, ale da się wykonać. Przytrzymaj przez 5...10 sekund oba przyciski: włączania i OK. Powinien się rozpocząć proces aktualizacji oprogramowania. Jednak nie spodziewaj się zbyt wiele po nowej wersji systemu. Ten czytnik posiada mnóstwo niedoróbek.

PS: Jeśli macie wersję systemu z 2015, to nie aktualizujcie do wersji 2016, bo ona powoduje, że utracicie wiele funkcji i czytnik stanie się badziewiem. To słynny rozwój ArtaTech w drugą stronę, co gorsze, nie można wrócić do poprzedniej wersji systemu, bo usunięto plik img ze stron firmowych.


11 sty 2017 0:26:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkbook Classic update
joannakl napisał(a):
Czy ktoś poradził sobie z tym problemem? Dziś wyskoczyła mi ta sama informacja, wsadzilam karte pamieci ze sciagnietym plikiem update, ale nic sie nie dzieje. Żaden przycisk nie reaguje

Pisze, że ściągnęła plik update ( w domyśle jest dostępny tylko nowy) więc...

geo1963 napisał(a):
PS: Jeśli macie wersję systemu z 2015, to nie aktualizujcie do wersji 2016, bo ona powoduje, że utracicie wiele funkcji i czytnik stanie się badziewiem. To słynny rozwój ArtaTech w drugą stronę, co gorsze, nie można wrócić do poprzedniej wersji systemu, bo usunięto plik img ze stron firmowych.

To oznacza, że ma nie aktualizować , więc nadal ma ten komunikat , więc błędne koło.

P.S. Czy na pewno kartę należy formatować w FAT, a nie w FAT32?


11 sty 2017 13:54:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: inkbook Classic update
tps4 napisał(a):
... P.S. Czy na pewno kartę należy formatować w FAT, a nie w FAT32?


Przecież geo1963 podał jednostkę alokacji 32KB.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


11 sty 2017 15:32:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: inkbook Classic update
athame napisał(a):
...A co to ma do rzeczy?


Na FAT16 przy 32KB jednostce alokacji można mieć co najwyżej 2GB partycję.
Na FAT32 przy 32KB jednostce alokacji można mieć partycję 32GB (w pewnym uproszczeniu).

Dawno już nie widziałem karty SD 2GB więc przyjąłem, że karta jest odpowiednio większa :)
(no może nie tak dawno bo mój aparat fotograficzny ma taką kartę i to jest maximum co może łyknąć)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


11 sty 2017 17:27:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: inkbook Classic update
Podałem FAT w znaczeniu - nie NTFS, bo czytnik mógłby mieć problemy z odczytem. A czy to będzie FAT16, czy FAT32, to już nie ma większego znaczenia, bo plik update.img ma tylko 300MB. Z drugiej strony szkoda, że wpadłem na ten poroniony pomysł uaktualniania tego Inkbooka, starsza wersja systemu chyba lepiej działała i miała więcej opcji. Nie rozumiem tylko, dlaczego ArtaTech nie udostępnia pliku poprzedniej aktualizacji. Wpuścili ludzi w kanał i nie robią nic, aby to naprawić. Teraz wypuścili nowy model, to użytkowników starszego modelu mają w d..pie. Taka to polska firma.


11 sty 2017 21:03:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkbook Classic update
Brak opcji downgrade'u jest dosyć powszechną w świecie. Ma to zapobiec sytuacji że ktoś odkrywa furtkę do systemu, producent robi fixa w nowym firmwarze a "zły" klient robi specjalnie downgrade by móc korzystać z furtki. Patrz świat konsol/smartfonów


12 sty 2017 9:45:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: inkbook Classic update
To tak z ciekawości - jaką furtkę może na czytniku e-booków wykorzystać "zły i niecny" klient by spowodować ... ( no właśnie co? shakować grę na czytnik, obejść zabezpieczenia filmu oryginalnego by oglądać, a może zrobić kopię pliku mp3 :?: :lol: )

A wracając do tematu - skoro nie ma plików poprzedniej, zaznaczmy dobrze działającej wersji oprogramowania, a nowa jest do 4liter to kto tu jest "zły i niecny"?


12 sty 2017 11:53:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: inkbook Classic update
tps4 napisał(a):
To tak z ciekawości - jaką furtkę może na czytniku e-booków wykorzystać "zły i niecny" klient by spowodować ... ( no właśnie co? shakować grę na czytnik, obejść zabezpieczenia filmu oryginalnego by oglądać, a może zrobić kopię pliku mp3 :?: :lol: )

A wracając do tematu - skoro nie ma plików poprzedniej, zaznaczmy dobrze działającej wersji oprogramowania, a nowa jest do 4liter to kto tu jest "zły i niecny"?

Jak to kto - moja teściowa, która dostała ode mnie tego "ulepszonego" Inkbooka. To bardzo podstępne babsko - nie wiadomo co wrzuca do zupy, a co dopiero by zrobiła ze starszą wersją systemu w Inkbook Classic, to nawet strach pomyśleć.

A tak poważniej. Poszukałem po sieci i znalazłem informację, że ten Inkbook Classic jest odpowiednikiem czytnika DNS Airbook EB602. Tutaj link: http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t444209-80.html. Plik uaktualnienia ma dokładnie taki sam nagłówek co w Inkbook Classic.
A tutaj parametry (po rosyjsku): http://4pda.ru/devdb/dns_airbook_eb602


12 sty 2017 14:41:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2016 22:10:27
Posty: 5
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: inkbook Classic update
athame napisał(a):
geo1963 napisał(a):
…znalazłem informację, że ten Inkbook Classic jest odpowiednikiem czytnika DNS Airbook EB602…


Ładny eufemizm – „odpowiednik”…


Wrzuciłem soft z tego czytnika DNS. Inkbook przeżywa drugą młodość.
Książki ładują się w sekundę, po otwarciu dowolnej powrót do czytanai na wybranej stronie działa bez problemu, można zmienić wygaszacz ekranu, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane w sofcie.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę pomóc zmienić firmware.


21 kwi 2017 7:41:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkbook Classic update
Jak to możliwe że ktoś bierze inkbooki produkcji Artatechu i sprzedaje je pod inna marką i w dodatku jeszcze z ulepszonym softem?


21 kwi 2017 11:23:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2009 2:15:02
Posty: 21
eCzytnik: Sony PRS300, Inkbook Classic
Post Re: inkbook Classic update
koorekk poszło pw


21 kwi 2017 11:29:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: