Teraz jest 29 mar 2024 13:41:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Inkbook Explore 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Inkbook Explore
Można już zamawiać w przedsprzedaży

https://inkbooks.eu/inkbook-explore

898 zł
Kup inkBOOKa Explore w przedsprzedaży, w lepszej cenie i z dopasowanym, uniwersalnym etui Sliced Orange w prezencie.

Wysyłka zamówień przed końcem lipca.


02 lip 2018 19:31:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Inkbook Explore
Poniżej wpis na blogu

InkBOOK Explore – (prawie)ośmiocalowiec z Androidem dostępny w przedsprzedaży

InkPadowi przybył wreszcie konkurent.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


04 lip 2018 22:14:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2013 15:10:45
Posty: 3
Post Re: Inkbook Explore
Na razie brak informacji, czy działa na nim Legimi


19 lip 2018 14:31:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Inkbook Explore
Powiadają, że będzie działać.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 lip 2018 19:00:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkbook Explore
Tak na 100% to chyba nie potwierdzili. Ostatnie info, jakie widziałem - "po naszej stronie nie widzimy żadnych przeszkód, ale po ostateczne potwierdzenie zwrócimy się wkrótce do Legimi i damy Wam znac!"

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 lip 2018 19:20:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Inkbook Explore
Widocznie statek płynie okrężną drogą ;)

Wysyłka zamówień na początku września.


26 lip 2018 19:26:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Inkbook Explore
bardzo fajnie że kolejna firma wprowadza 8". Jeszcze trochę i taki rozmiar to będzie standard, zresztą aż dziw że dopiero teraz. Papierowe książki mają strony wielkości co najmniej 8 cali i to w małych wydaniach kieszonkowych, zwykłe książki 10" i więcej.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


27 lip 2018 16:58:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Inkbook Explore
Nie rozumiem tego ciągłego odnoszenia się do papierowych książek.
W dyliżansach stangret siedział na zewnątrz, czy we współczesnych autobusach też należałoby posadzić kierowcę w takim miejscu?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lip 2018 21:34:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Inkbook Explore
t3d napisał(a):
Nie rozumiem odnoszenia się do papierowych książek.


mniej miejsca = mniejsze literki, ciasne interlinie, minimalne marginesy. Komfort czytania niewielki.
Kupując książkę wybrałbyś wydanie wielkości telefonu, z mikro-drukiem który ledwie dałoby się czytać, czy może tradycyjny rozmiar z tekstem normalnej wielkości? Nieprzypadkowo nikt nie wydaje tekstów do czytania w formacie 6".

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


01 sie 2018 14:24:58
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Inkbook Explore
Z książką jest inaczej, bo sam mechanizm jej otwierania i trzymania wymusza większy rozmiar i marginesy. Akurat w czytnikach i telefonach mam bardzo często ustawiony mały rozmiar liter, który dla wielu byłby nieczytelny. A z tym formatem wydawania to też różnie bywa. Na przykład standardowa książeczka do nabożeństwa ma jakieś 3-4 cale ;)
Nieprzypadkowo też w dużych formatach książek i w gazetach tekst podzielony jest na kolumny...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 sie 2018 21:42:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Inkbook Explore
t3d napisał(a):
mam bardzo często ustawiony mały rozmiar liter, który dla wielu byłby nieczytelny.

dlatego nie widzisz problemu.
Z drugiej strony przy małym ekranie trochę się nie dziwię żę używasz małych czcionek, bo tam po prostu nie ma innego wyjścia, ustawiając większe litery zbyt mało tekstu mieści się na ekranie.
Dla mnie czytanie w taki sposób było bardzo nieprzyjemne i niepotrzebnie dodatkowo obciążało wzrok. Jeśli preferujemy czcionki i układ tekstu taki jak w książkach papierowych (a przecież to jest właśnie zadanie czytnika - zastąpić książkę oferując większy od niej komfort czytania) to i ekran też musi być może nie identycznej ale przynajmniej podobnej wielkości. Zresztą co tu dużo mówić, wystarczy poczytać wrażenia posiadaczy czytników, którzy przesiedli się z 6 na 8", prawie żaden nie chciałby wrócić do dawnego rozmiaru.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


03 sie 2018 13:16:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Inkbook Explore
crom napisał(a):
t3d napisał(a):
mam bardzo często ustawiony mały rozmiar liter, który dla wielu byłby nieczytelny.

Zresztą co tu dużo mówić, wystarczy poczytać wrażenia posiadaczy czytników, którzy przesiedli się z 6 na 8", prawie żaden nie chciałby wrócić do dawnego rozmiaru.

Ja wróciłem z 8' InkPada do Kindle PW3. Czytnik ośmiocalowy i większy jest zawsze ciężką cegłą, zwłaszcza jak doda się do niego okładkę i dłuższe czytanie bez punktu podparcia to mordęga (to samo dotyczy też prawie każdej książki papierowej). Wielkość ekranu oczywiście jest zaletą ale dla mnie istotniejszy jest komfort czytania przez kilka godzin z urządzeniem trzymanym w jednej ręce, niezależnie od tego czy siedzę czy leżę. Jak mój PW3 zwróciłem ze względu na krótko trzymającą baterię, kupiłem Oasis 2 i jest on najbliżej zdefiniowanego przeze mnie ideału. Leciutki (nie używam okładki tylko filcowe etui do ochrony gdy nie czytam), świetnie leży w dłoni, ma bardzo ładny ekran, o cal większy od PW3 i fizyczne klawisze zmiany stron. Dla mnie czytnik nie musi być tak mobilny jak dla @Athame, na zewnątrz korzystam z telefonu z ekranem e-ink.

Wielkość ekranu nie dla wszystkich więc będzie kwestią nadrzędną, każdy ma swoje upodobania i fiksacje więc wybór czytnika to suma indywidualnych upodobań w funkcji możliwości finansowych.


03 sie 2018 16:55:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Inkbook Explore
Czegokolwiek ta "firma" by nie wydała to i tak nie kupię.


09 sie 2018 12:53:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Inkbook Explore
kiedyś pewnie doczekamy się czytników bezramkowych, tak jak w smartfonach, tak że cały przód czytnika zajmował będzie ekran ew. ramki będą ale minimalne. Już obecnie ramki w topowych modelach czytników odczuwalnie zmalazły. Bez ramek czytnik 8" byłby wielkości dzisiejszego czytnika 6".

A tak swoją drogą to ogólnie ekrany stają się coraz większe, kiedyś rzadko który smartfon miał ponad 4" a teraz? 5.5/6" to norma, a najnowsze modele Samsunga czy Xiaomi mają ekran 6.5-7", z tym że ramki minimalne.


10 sie 2018 14:38:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2011 16:04:29
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 3, Nook ST, T68 Lynx
Post Re: Inkbook Explore
Pytanie podstawowe. Jak sprawować się będzie bateria? Starczy na tydzień?


05 wrz 2018 12:24:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron