Teraz jest 28 mar 2024 19:16:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Zmiana czcionek w inkBook Prime 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2017 13:12:13
Posty: 1
eCzytnik: inkBook Prime
Post Zmiana czcionek w inkBook Prime
Witam

Ostatnio zakupiłem ww. czytnik i właściwie wszystko działa super. Jedynie co chciałbym zmienić to czcionkę (nie Legimi, tylko główna biblioteka). Szukałem w necie i to wszystko co znalazłem to wstawienie folderu fonts i w nim powrzucanie czcionek w formacie ttf. Ale to nie działa.

Czy ktoś z Was wie czy da się wstawić nowe czcionki np. Bookerly.

Będę wdzięczny za jakieś info.
Pozdrawiam


12 sie 2017 13:22:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 cze 2017 20:20:34
Posty: 10
eCzytnik: inkBOOK Prime
Post Re: Zmiana czcionek w inkBook Prime
ideos napisał(a):
Witam

Ostatnio zakupiłem ww. czytnik i właściwie wszystko działa super. Jedynie co chciałbym zmienić to czcionkę (nie Legimi, tylko główna biblioteka). Szukałem w necie i to wszystko co znalazłem to wstawienie folderu fonts i w nim powrzucanie czcionek w formacie ttf. Ale to nie działa.

Czy ktoś z Was wie czy da się wstawić nowe czcionki np. Bookerly.

Będę wdzięczny za jakieś info.
Pozdrawiam


W obecnej wersji oprogramowania nie ma takiej możliwości. Chyba, że narzucisz czcionkę bezpośrednio w pliku EPUB (wymagana edycja styli CSS).


16 sie 2017 21:14:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Zmiana czcionek w inkBook Prime
adamkpl napisał(a):
W obecnej wersji oprogramowania nie ma takiej możliwości. Chyba, że narzucisz czcionkę bezpośrednio w pliku EPUB (wymagana edycja styli CSS).


Kurcze, myślałem, że tylko Inkbook Classic I tak miał, ale widzę, że cała seria powtarza te same błędy. Ciekawe, bo w Pocketbook nie ma z tym najmniejszych problemów - w książce można sobie ustawić dowolną czcionkę, w Pocketbooku mam właśnie Bookerly, a w Kindle z jakiś powodów podoba mi się Caecilla Condensed. Kiedyś przerabiałem książki epub tak, aby na Inkbooku Classic I była wyświetlana czcionka Bookerly. Ale sposób jest trochę zawiły dla niewtajemniczonych. Trzeba osadzić czcionkę w dokumencie we wszystkich odmianach: normal, bold, italic i bold-italic. Następnie potrzebny jest odpowiedni arkusz stylów, który zainstaluje czcionkę w dokumencie. A później należy odpowiednio przerobić sam dokument epub, aby nowe czcionki się w nim pojawiły. Ja robiłem to wszystko w Sigilu. Przeróbka jednej książki trwa około 5...10 minut. Jednakże po takiej przeróbce w Inkbooku Classic I nie można już było zmienić czcionki na żadną z wbudowanych, ale za to poprawnie były wyświetlane czcionki pogrubione i pochyłe.

Jeśli kogoś interesuje tak przerobiona książka, proszę napisać na adres:

i-lo@eduinf.waw.pl

Prześlę książkę z domeny publicznej, np. jakieś dzieło Juliusza Verne :D .


17 sie 2017 11:02:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 wrz 2013 16:37:00
Posty: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: inkBOOK Prime, Pocketbook HD3
Post Re: Zmiana czcionek w inkBook Prime
Polecam zainstalować Alreadera, tam bez problemu można zmienić czcionkę na wrzuconą do folderu "fonts". Samo czytanie również nieporównywalnie lepsze od wbudowanego inkReadera.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka


23 sie 2017 18:31:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron