Teraz jest 28 mar 2024 22:09:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2015 22:05:27
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx inkBOOK
Post Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Nie ukrywam że urządzenie bez dostępu do roota jest dla mnie mało warte, zwyczajnie czuję jakby takie urządzenie nie należało do mnie. Mam w związku z tym pytanie, głównie do ArtaTech. Jak zapatrujecie się na modyfikacje oprogramowania waszego urządzenia, chodzi mi tu o uznanie gwarancji np niedziałających przycisków czy uszkodzonego wyświetlacza - czyli wad nie wynikających z nieprawidłowego działania urządzenia.


I taka druga mała kwestia, nie warta zakładania nowego tematu - w opakowaniu jest etui czy trzeba je kupować osobno, ewentualnie ile kosztuje?


03 wrz 2015 22:21:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
to ja tylko wtrące
uszkodzony wyświetlacz w sposób mechaniczny nie podlega gwarancji czy rejkojmi.

W sprawie roota to sprawa wygląda tak: serwis wykrywając rootowanie może powiedzieć że to modyfikacja oprogramowania jest winą niedziałania i że jak nadal chcesz naprawić to płać.
Tylko serwisy zapominają, że jeszcze trzeba to udowodnić.
Jednak fakt pozostaje faktem, że będziesz musiał się bujać z rzeczoznawcą a nawet i z sądem.

Jak na razie AT "oficjalnie" twierdzi że: bla bla będziemy bla bla indywidualnie bla bla każdy bla bla itd hektolitry ściemy z której można wyczytać że "rootowanie znika gwarancje".

Etui dostajesz chyba tylko w ofercie legimi.


04 wrz 2015 12:57:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Etui zależy gdzie kupisz. Ja z rtv mam dwa czytniki z etui ;-) A w Saturnie nie było z etui...


04 wrz 2015 14:13:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Chyba tylko w RTV EURO była promocja za 569 zł inkbook wraz z etui gratis. Wszędzie trzeba dokupić oddzielnie, bo sprzedają sam czytnik.


04 wrz 2015 17:24:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2015 17:52:59
Posty: 25
Lokalizacja: Zagranica
eCzytnik: Boyue T62+
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
ja tutaj kupilem na swuj
http://www.aliexpress.com/item/Boyue-T6 ... 33294.html


05 wrz 2015 0:44:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
czlowiek77 napisał(a):

Człowieku, pilnuj choć zasad ortografii. Jeszcze na tym polu PR'owcy AT nawalacie. ;-).


05 wrz 2015 9:30:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2015 17:52:59
Posty: 25
Lokalizacja: Zagranica
eCzytnik: Boyue T62+
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
trudno sie ortografi trzymac jak sie jej nie uzywa codziennie to i sie zapomina duzo rzeczy , ja 21 lat juz poza polska jestem i niestety nigdy profesorem miodkiem nie bede..


05 wrz 2015 11:35:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Maskar napisał(a):
Człowieku, pilnuj choć zasad ortografii. Jeszcze na tym polu PR'owcy AT nawalacie. ;-).

Jak już kogoś strofujesz, sam mógłbyś nauczyć się, jak używa się apostrofu.

_________________
Conieco o programownaiu


05 wrz 2015 18:12:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2015 17:52:59
Posty: 25
Lokalizacja: Zagranica
eCzytnik: Boyue T62+
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
ja sie nie obrazam ze mi ktos uwage zwrucil na moja ortografie bo to niczemu nie sluzy a to forum jest naprawde uzyteczne zeby dzielic sie informacjami technicznymi, a nie z ludzmi klucic fakt przyznaje mam duze braki w polskiej ortografi poprostu nie uzywam jej czesto tak w zyciu wyszlo ze nie mam jej okazji tutaj uzywac a kazdy ma prawo do wlasnej opini poprostu chcialem tylko pomuc i pokierowac gdzie mozna to etui taniej kupic to sie nie ma co sie denerwowac nie kazdy ma okazje po polsku pisac czesto .Do pirowca AT to mi daleko sam nie uzywam ich produktu bo uzywam boyuet62+ bo mysle ze jest troche lepszy od inbooka i taniej mi bylo boyue t62+ sciognac z chin i go modifikowac pod legimi apk niz inbooka z polski zamawiac . Do AT nic nie mam niech sie im bussiness wiedzie jest przecierz free market w polsce jak ktos nie jest szczesliwy z ich produktem ma wolna reke zeby co innego zakupic a ,Legimi szanuje za to ze sa pionierami na rynku ksiegarskim z ich modelem biznesowym wiec raczej bym sie uwazal za ich fana a nie pirowca chodz nie lubie faktu ze swuj ink.apk na inne czytniki zamkneli i tzeba sie bylo meczyc z modyfikacja mojego czytnika zeby apk zaczela dzialac.. milego weekandu pozatym wszystkim zycze


05 wrz 2015 20:39:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Przepraszam więc wszystkich :-).
czlowiek77: Ciebie szczególnie gdyż pomyliłem profile, a miałem na myśli podstawiony profil AT tj. Czytelnick.


07 wrz 2015 7:27:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2015 17:52:59
Posty: 25
Lokalizacja: Zagranica
eCzytnik: Boyue T62+
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
ja sie nie gniewam bo nie ma o co a jestem wdzieczny losowi ze wogule to forum istnieje i ludzie sa dobrze poinformowani i chetni do pomocy i chcieli mi pomuc z klopotami z oprogramowaniem jakie mialem z moim boyoue t62+ zeby mozna legimi na nim odbierac. bez zadnych problemow bo sam ze 3 dni sie meczylem zeby mi ten legimi poszedl a po pomocy od ludzi w 30min chodzil.


07 wrz 2015 8:27:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2015 22:05:27
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx inkBOOK
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Nabyłem czytnik w RTV EURO. Jak napisał SanDiego czytnik był w zestawie z oryginalnym futerałem który jest imho niskiej jakości. Kilka lat temu gdy kupiłem Onyx boox 60 dołączony futerał był świetny, miał zapięcie na rzep i nawet kieszonkę, ten to tylko kawałek plastiku z kawałkiem "skóry" i słabiutkim magnesem. Jeżeli ktoś rozważa zakup oryginalnego futerału to odradzam.

Co do głównego tematu; miałem nadzieję na odpowiedź ArtaTech ale jak widać odpowiadają tylko na wygodne im tematy. Zrootowałem urządzenie kingrootem z poziomu urządzenia - cała procedura była banalnie prosta. Zyskałem dzięki temu możliwość zmiany działania przycisków a raczej dodania podstawowej funkcjonalności androida którą nie wiedzieć czemu producent zdecydował się zablokować, a mianowicie przejście na ekran wyboru aktualnie uruchomionych aplikacji. Zmieniłem domyślny launcher który mimo że niebrzydki nie daje w ogóle możliwości customizacji i wyświetla logi jako czytaną książkę (!).

Ekran jest świetny ale nie bez wad - wykryłem 3 białe punkty na ekranie widoczne przy podświetleniu, wada zapewne nie nadająca się do naprawy gwarancyjnej.


15 wrz 2015 16:54:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Akurat przechodzenie pomiędzy uruchomionymi aplikacjami jest dla mnie najbardziej brakującą rzeczą w czytniku jako urządzeniu z androidem.


15 wrz 2015 22:47:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Linuksiarz napisał(a):
Zrootowałem urządzenie kingrootem z poziomu urządzenia - cała procedura była banalnie prosta. Zyskałem dzięki temu możliwość zmiany działania przycisków a raczej dodania podstawowej funkcjonalności androida którą nie wiedzieć czemu producent zdecydował się zablokować, a mianowicie przejście na ekran wyboru aktualnie uruchomionych aplikacji. Zmieniłem domyślny launcher, który mimo że niebrzydki nie daje w ogóle możliwości customizacji (...)
Do zmiany launchera i wywołania ekranu ostatnio uruchomionych aplikacji nie jest konieczny root na urządzeniu. Natomiast do zmiany przypisania przycisków, blokady reklam (plik hosts), czy modyfikacji systemowych aplikacji już tak. Ja rootowałem programem "Root Master 1.3.6 Cekas FIX", też z poziomu czytnika. Jakiego launchera użyłeś ? U mnie dobrze się sprawuje "Smart Launcher".

Do przechodzenia między aplikacjami z powodzeniem używam programu "LastAppSwitcher" w wersji 1.98.2 :)

A z tym brakiem customizacji oryginalnego launchera to nie do końca tak - można zmieniać funkcje (ikonki) w dolnym pasku na dowolne dostępne, czy doinstalowane programy (jedna, środkowa jest zablokowana).

Linuksiarz napisał(a):
Ekran jest świetny ale nie bez wad - wykryłem 3 białe punkty na ekranie widoczne przy podświetleniu, wada zapewne nie nadająca się do naprawy gwarancyjnej.
Prawdopodobnie to zależy od wielkości i odległości tych punktów od siebie. Zrób zdjęcie i wyślij do serwisu - cóż szkodzi zareklamować ?

_________________
W Obrazek też ;)


15 wrz 2015 23:07:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2015 23:38:04
Posty: 26
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Rootowanie i dalsza customizacja urządzenia a gwarancja
Owszem, szkodzi. Jeżeli serwis nie zdiagnozuje usterki to wzywa do zapłaty 75zł. 2x25zł za przesyłkę door-2-door + 25zł za ekspertyzę. Wiem bo właśnie to przerobiłem.


16 wrz 2015 20:27:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron