Teraz jest 28 mar 2024 18:31:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Inkbook slaby wyświetlacz 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014 14:08:19
Posty: 29
eCzytnik: onyx book c65 afterglow
Post Inkbook slaby wyświetlacz
Witam,zakupiłem czytnik inkbook 8 cali parę dni temu i szczerze powiedziawszy trochę jestem rozczarowany,ekran jest szary dopiero po włączeniu podświetlenia to jest lepszy kontrast,mało opcji zarządzania czytnikiem,bateria po 3-4 godzinach użytkowania z wyłączonym wi-fii i podświetlaniem zjechała do 70 procent.Strony internetowe zamazane.Nie można ustawić w menu innej aplikacji do odczytu książek typu cool reader lub ALReader,tylko aplikacje systemowe FB2Reader i Adobe.
Nie wiem czy trafiłem na wadliwy egzemplarz czy ewentualnie aktualizacja coś poprawi,ale na razie wielka wtopa.
Pozdrawiam


19 mar 2016 13:58:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Inkbook slaby wyświetlacz
Może faktycznie źle trafiłeś. Tu (http://www.my-midia.com/#!inkbook-8/p0ult) przecież dystrybutor napisał, że inkBook 8 ma "duży i wyraźny 8-calowy ekran...".

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2016 14:23:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Inkbook slaby wyświetlacz
A w porównaniu z czym ten wyświetlacz jest szary i mało kontrastowy.
Albo najlepiej jakbyś jakieś zdjęcia porównawcze wkleił, bo tego inkbooka niewielu na oczy widziało, więc jestem bardzo ciekawy tego ekranu.
Pozdrawiam


19 mar 2016 14:38:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Inkbook slaby wyświetlacz
marudzenie na szarość ekranu bez podświetlenia ech
a potem czytam że kindle nie pozwala wyłączyć światełka by było go w nocy widać, tia.

trzymając się tematu
8 calówka inkbooka nie grzeszy przesadną gęstością pikseli tj 160 ppi
więc o ostrości jak brzytew można zapomnieć, bo to jest standardowa gęstość jak dla ekranów segmentu ekono 6".

Co do aplikacji działających z "ekranu startowego" to bez podmiany na jakiś własny będą tylko te 2 programy - tak jest i w innych inbookach. Można drążyć o to "producenta" by zmienili - choć wątpię.

Co rozumiesz przez "mało opcji zarządzania czytnikiem"?


20 mar 2016 14:20:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014 14:08:19
Posty: 29
eCzytnik: onyx book c65 afterglow
Post Re: Inkbook slaby wyświetlacz
Powoli się przekonałem do tego czytnika,bateria po ponownym naładowaniu trzyma na razie dobrze,po dwóch dniach czytania około 4-5 godzin ubyło tylko 1 procent.Zainstalowałem cool readera i ALReadera,generalnie jest nieźle.Przepraszam wszystkich za poprzednią opinię trochę napisaną w pośpiechu,ale po dłuższym użytkowaniu mogę powiedzieć że czytnik inkBook 8cali spełnia swoje zadania dobrze.Książki czyta się wygodnie,czcionka jest czytelna,większych zawieszeń czytnika nie stwierdziłem,w gruncie rzeczy jeśli ktoś chce mieć większy wyświetlacz to polecam.
Pozdrawiam. ;)


22 mar 2016 12:57:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Inkbook slaby wyświetlacz
ewanilson1, niestety patrząc na poprzednie "produkcje" MT to wskaźnikiem baterii się za bardzo nie sugeruj, on się dziwnie i dość nieliniowo zachowuje. Po przekroczeniu 50% zwykle zostaje ci niewielki czas by szukać ładowarki, natomiast dotarcie do 80-70 zwykle zajmuje mu sporo czasu.

Aczkolwiek przyznam od razu że to pisze na podstawie doświadczeń z innymi czytnikami inkbook (6") i może 8" zachowuje się inaczej - kwestia obycia i wyczucia.

Jeśli przypasował to fajnie.

athame, "Poza tym 160 ppi to nie jest jakaś porażka."
no porażka nie, ale piszemy o standardzie który był praktycznie obecny od samego początku ekranów e-ink.
a i kindelek się bździ, tylko że to wystarcza by podnieść subiektywne odbieranie kontrastu.


22 mar 2016 23:02:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron