Teraz jest 28 mar 2024 17:50:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2015 14:31:56
Posty: 2
eCzytnik: no właśnie...
Post Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Od wczoraj siedzę i szukam jakiegoś czytnika. Albo nie potrafię czytać recenzji (wyfiltrować wszelkich gadżeciarskich ochów i achów, zostawić suche fakty i podstawowe usability), albo wszelkie recenzje pisane są tak aby trafić tylko do ludzi których wiedza o czytnika jest bogatsza niż "jeden wieczór", pomijając fakt, że po zakupie większy procent użytkowników nie zainteresuje się nigdy więcej technologią... chyba że przyjdzie czas na wymianę.

Nie interesują mnie aplikacje, z której strony są przyciski, bajery w stylu podświetlania czy OCR, ale kto wie - lubię pisać pod wszystko co się nawinie (Androida pewnie też, jeszcze nie wiem).

Do rzeczy.
Wybór padł na inkBOOKa. Bo fajnie wygląda (Carta czy jaktotam), nie jest od Amazonu (ideologicznie), nie ma dużo losowych, negatywnych opinii (krzywo przyklejony ekran, długi czas myślenia, nakłamali o baterii, itp.)

Nie interesuje mnie Legimi - nie ma tam ani Franka Herberta ani Terrego Pratchetta, obecność Lovecrafta to chyba jakiś błąd statystyczny. Mam za to sporo książek na O'Reilly, póki co ekran komputera wystarczał. Z wiekiem mobilność człowieka się zwiększa, zauważyłam też, że mobilny człowiek się nudzi jak nie ma komputera z klawiaturą i trzema monitorami. Warto by coś poczytać, posłuchać muzyki. Niemobilny człowiek zaś potrafi docenić puste półki w domu i drzewa za oknem.

Pytania:
- jak bardzo utrudnione jest wgrywanie PDF-ów/ePuB-ów/innych-ów z komputera do czytnika? Da się to w ogóle zrobić w sposób naturalny, a nie przyprawiającym o niewydolność nerek jak... wgrywanie pdfów z PC do iPada/phona/cośtam?

- czy kupić lepiej to bezpośrednio u dystrybutora (jeśli się da), w jakimś sklepie, czy może w Legimi? Zakładam, że kolejne ogniwo dorzuca swój własny soft, który maszynkę może spowolnić, lub sprawić że jest niemiłosiernie irytująca w obsłudze. Osobiście wolę mieć goły system z jakimś podstawowym softem, i aktywować serwisy w razie potrzeb.

- kod musi być czytelny. Większość O'Reillowych książek posiada format ePuB. Ale istnieją manuale, tutoriale, które jakimś cudem zostały skonwertowane z wiki na PDF (o innym formacie nie ma co marzyć). Czy istnieje opcja żeby mi pokazało/podświetliło linie tekstu: jeśli wiersz został zawinięty, czy np. będzie widać że dwa wiersze są tego samego koloru, a otaczające je - już nie?

- czy soft czytnikowy pozwala np. na coś w stylu notatki na marginesie? I np. tworzyć zakładki do książek w postaci zbioru notatek (odsyłaczy)?


04 paź 2015 15:27:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2015 14:31:56
Posty: 2
eCzytnik: no właśnie...
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Dzięki śliczne za szybką odpowiedź. Trochę się mi jaśniej zrobiło :)

Swoją drogą nie do końca rozumiem czemu producenci się bronią przed programistami (brak dokumentacji, utrata gwarancji itp.), to tylko pomoże im udoskonalić soft, ludzie potrafią wymyślić cuda tylko żeby im wygodniej było. No ale ja nie o tym...

Komentarze userów odstraszają mnie od InkPada 840, a przynajmniej od ich polskiego dystrybutora. Więc póki co chyba postoję.


04 paź 2015 17:10:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
innsmouth dweller napisał(a):
Komentarze userów odstraszają mnie od InkPada 840, a przynajmniej od ich polskiego dystrybutora.


A nie pomyliło Ci się z dystrybutorem Onyx Boox M96?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 paź 2015 18:56:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Cyfranek napisał(a):
innsmouth dweller napisał(a):
Komentarze userów odstraszają mnie od InkPada 840, a przynajmniej od ich polskiego dystrybutora.


A nie pomyliło Ci się z dystrybutorem Onyx Boox M96?

Chyba mocno pomyliło :-). Jedyne najbardziej odstraszające komentarze dotyczyły polskiego dystrybutora tj. ArtaTech.


04 paź 2015 20:42:07
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
"nie jest od Amazonu (ideologicznie)"
- to jest zastanawiające, że Twoja wiedza o czytnikach to "jeden wieczór", ale już przyjmujesz jakieś ideologiczne założenia. Mogę (jako wielki fan Kindle) znaleźć parę argumentów, aby wybrać inną markę, ale żaden z nich nie jest ideologiczny.

Co do kupna w Legimi, nawet bez abonamentu - dostajesz domyślnie zainstalowany ich program, który uruchamia się na starcie, ale po aktualizacji softu z ArtaTech i tak już nie będzie - tak więc źródło kupna jest nieistotne. Polecam moje testy http://swiatczytnikow.pl/tematy/inkbook/ - tam sporo też się dzieje w komentarzach, tak więc warto czytać dokładnie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 paź 2015 22:19:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Wgraj kilka przykładowych książek na microSD idź do najbliższego eurortvagd znajdź inkbooka na półce, włóż kartę i sprawdź jak się czyta. i Sie przekonasz czy ten czytnik spełni twoje oczekiwania.


05 paź 2015 9:05:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
athame napisał(a):
I jeszcze krótki komentarz:
Może i lubisz pisać pod różne systemy, ale tu sobie raczej niczego nie stworzysz - nawet na własny użytek. Pisanie programów na czytniki (także te z Androidem) to zadanie dla hackera, a nie programisty - serio!

Nie wiedziałem że twórcy moon reader-a , calibre companion , tapatalk i dziesiątków innych programów na androida które działają na tych czytnikach to tacy "hakerzy". To mimo wszystko nie "rocket science".
To raczej hakowanie tutaj androida jest utrudnione ze względu na problemy ze sterownikiem eink dla cwm czy twrp.
W przypadku zamkniętych systemów jeśli napotkasz softwarowy problem to jesteś "ugotowany" ,tutaj możesz spróbować znaleźć inny program który będzie realizował to czego chcesz.


07 paź 2015 23:12:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 8:18:21
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Inkbook
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
innsmouth dweller, mój Onyx Inkbook ma krzywo przyklejony ekran :( I nawet nie wiem czy jest to podstawa do reklamacji. Wysłałem czytnik przy innej okazji do serwisu(bateria) i napisałem o tym lekko krzywym ekranie ale nie wymienili sztuki na inną.

Cytuj:
(krzywo przyklejony ekran, długi czas myślenia, nakłamali o baterii, itp.)


Nakłamali o baterii... Nawet nie myśl, że czytnik wytrzyma Ci te kilka tygodni. Mój rekord to 9 dni przy czytaniu godzinę dziennie. Dodatkowo dochodzi taki smaczek jak samorozładowywanie się baterii o czym nie wspomnieli. Czytnik jak jest jeszcze rozładowany nie wytrzyma zbyt długo. Przykładowo przedwczoraj czytnik wieczorem zostawiłem z 30 parę % baterii. Wczoraj po pierwszym odpaleniu wieczorem pokazało mi 5%! Czytnik po prostu stał na stole nieużywany jeden dzień. Bez właczonego wifi. Tydzień czytania bez ładowania z podświetleniem jest ok. Ale po co kłamać o 5 tygodniach jak jest to po prostu niemożliwe choćby ze względu na przypadłość baterii litowo jonowych związanych z utratą energii?


17 paź 2015 8:39:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Lukasc napisał(a):
.... jest to po prostu niemożliwe choćby ze względu na przypadłość baterii litowo jonowych związanych z utratą energii?


To są akurat bzdury.
Ogniwa Li-Ion wszelkiego typu i złożone z nich baterie Li-Ion - nie mylić pojęć! mają najmniejsze parametry samo rozładowania wśród ładowalnych źródeł prądu.
Mogą leżeć miesiącami ze spadkiem napięcia o wartość 0,1 V , co oznacza, że jeśli czytnik rozładowuje taką baterię już o kilka % przez 1 dzień to wina czytnika a nie samej baterii ( o ile nie jest uszkodzona, czy po prostu wyeksploatowana).
Po prostu czytnik nie jest wyłączony w ogóle i w dodatku w stanie uśpienia, gdy ekran nie działa lub działa tylko statycznie wyświetlając obraz a więc nie pobierając prądu inne procesy zżerają baterię. wina czytnika lub samego oprogramowania.


17 paź 2015 11:46:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 8:18:21
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Inkbook
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Cytuj:
To są akurat bzdury.
Ogniwa Li-Ion wszelkiego typu i złożone z nich baterie Li-Ion - nie mylić pojęć! mają najmniejsze parametry samo rozładowania wśród ładowalnych źródeł prądu.(...)


Zatem jeśli leżący bezczynnie czytnik sam rozładowuje baterię to bez względu czy stoi bezczynnie, czy też nie, wytrzyma max 2-3 tygodnie :/


17 paź 2015 12:33:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Pierwszy czytnik: inkBOOK (i O'Reilly)
Lukasc napisał(a):
Cytuj:
To są akurat bzdury.
Ogniwa Li-Ion wszelkiego typu i złożone z nich baterie Li-Ion - nie mylić pojęć! mają najmniejsze parametry samo rozładowania wśród ładowalnych źródeł prądu.(...)


Zatem jeśli leżący bezczynnie czytnik sam rozładowuje baterię to bez względu czy stoi bezczynnie, czy też nie, wytrzyma max 2-3 tygodnie :/


Znów bardzo się mylisz.
Po prostu kiepski czytnik/oproramowanie masz.
Mój Nook, który jest też na androidzie naładowany 13.04 , czytałem na nim ze 2 tygodnie, po czym na 2 miesiące wyłączony , bateria spadła z 75 do 55%, przeczytałem jedną książkę ( grubą) bateria do 48% na 2,5 miesiąca wyłączony, włączony 27.09 bateria miała 27%.
Da się ? Da się.
O szczegóły swojego rozładowywania pytaj quasi producenta czyli Artatech jak chodzi o Twój czytnik.


17 paź 2015 14:27:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron