Teraz jest 28 mar 2024 16:30:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Etui Kobo Aura One 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Etui Kobo Aura One
Witam.
W kraju kwitnącej cebuli ciężko znaleźć okładkę do ww. modelu. Znalazłem ofertę sprowadzaną kwmobile oraz rodzime filcoki. Z żadnych egzotycznych stron nie mam zamiaru zamawiać - nie mam chęci zakładać kont, wyrabiać kart kredytowych itp..

Czy ktoś może mi cokolwiek powiedzieć, o którymś z tych etui?

Pozdrawiam
Myst


29 lis 2017 21:14:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Etui Kobo Aura One
Kilkanaście dni temu zakupiłem właśnie etui z kwmobile via Allegro. Przesyłka przyszła w 7 dzień od zakupu, prosto z Niemiec priorytetem. Jakościowo etui prezentuje się dobrze. Tak samo dobrze spełnia swoje obowiązki włącznie z usypianiem i wybudzaniem czytnika ruchem okładki. Nic lepszego nie dostaniemy w PL.


29 lis 2017 23:50:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Etui Kobo Aura One
Ja bym najbardziej chciał etui z uchwytem na dłoń z tyłu, w poprzednich modelach to rozwiązanie było bardzo wygodne: http://swiatczytnikow.pl/wp-content/upl ... 72x400.jpg. Może ktoś z Was przeglądając internet trafił na coś takiego do 8' ??

Czy w etui od KWMobile okładka wywinięta do tyłu nie przeszkadza podczas czytania? Czy to jest jakoś zamocowane, czy swobodnie lata ? Czy to etui jest na tyle sztywne że czytnik się w nim nie wygina, nie pęknie w transporcie?

Znalazłem jeszcze rodzimej produkcji pokrowce z grubej skóry: http://sklep.donicz.com/environment/cac ... 904057.jpg może być o tyle ciekawy, że podczas używania czytnika trzymamy tylko same urządzenie, bez dodatków.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


03 gru 2017 0:15:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Etui Kobo Aura One
Okładkę z etui kwmobile można swobodnie wywinąć do tyłu. Jednakże nie ma tam jakiegokolwiek mocowania,, czy to magnesu, rzepa czy czegokolwiek, co by trzymało wywiniętą okładkę na miejscu. Pozostaje tylko ręka, bo w innym przypadku swobodnie lata. Odnośnie sztywności, to etui jest na pewno sztywniejsze od wszelakich wsuwek filcowych czy skórzanych. Natomiast nie jest to jakaś ekstra sztywność wynikająca z grubej warstwy tworzywa wykorzystanego do budowy etui. Przeciwnie, etui jest cienkie i zgrabne. Łoże w którym leży czytnik ma gdzieś tak 2 mm grubości, a klapka około 3 mm. Stopień sztywności klapki jest średni. Ogólnie nie jest to pancerne etui, ale na pewno pewniejsze od wsuwek. Zresztą nie różni się dużo od oryginalnego etui. Podobnie delikatne etui dawał Cybook do swojego Ocean. Tylko Inkpad zasłużył na piękne i grube etui, które jest dla mnie wzorem na dzień dzisiejszy. Podsumowując, na pewno kupiłbym solidniejsze jakby było dostępne w PL, a tak z braku laku... :) Masywniejsze etui na pewno produkuje Gecko Covers.


03 gru 2017 10:58:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Etui Kobo Aura One
lucjanos dzisiaj będę zamawiał na 99% od kwmobile. Powiedz mi tylko czy według Twojego odczucia wygodniej Ci się trzyma KA1 podczas czytania w etui czy bez?


03 gru 2017 16:38:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Etui Kobo Aura One
Hmmm, bardzo subiektywne odczucie. Ja każdy czytnik, zawsze wolałem trzymać w ręku ubrany w etui. Po części dlatego, że bardziej przypominał mi w chwycie zwykłą książkę, to raz. A po drugie miałem efekt psychologiczny, polegający na świadomości większego bezpieczeństwa czytnika w etui w momencie wypadnięcia z dłoni. Może iluzorycznego, ale zawsze. Taki fetysz. :D Na tyle jednak mocny, że każdy czytnik na poważnie zaczynałem używać dopiero po osadzeniu w etui. :) Aha, jest jeszcze trzeci sprawa. PALUCHY !!! Nienawidzę śladów palców na urządzeniach ! W etui taki czytnik jest na pewno mniej utytłany. :)


04 gru 2017 0:27:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Etui Kobo Aura One
Ja również zastanawiam sięmocno nad KWmobile ale mam pytanie do tych którzy takie zakupili - czy w tym etui czytnik po wywinięciu okładki do tyłu i położeniu czytnika na dłoni właśnie na tej okładce nie ślizga się, nie zsuwa itp., skoro tak okładka nie jest niczym przytrzymywana i ma gładką powierzchnię. Pytanie o tyle mnie męczy, że oryginalny tył ONE jest wygodnie ząbkowany dla lepszego chwytu, a w takim etui tracimy tą właściwość...
Są wersje KWmobile pokryte filcem i plastikowe, nie wiem które sensowniejsze. Chyba plastikowe, ale tu właśnie pytanie o ten uchwyt.
Ile waży takie plastikowe etui?
Czy auto-wybudzanie uruchomi wyłączony czytnik, czy tylko uśpiony?


Znalazłem jeszcze jedno eui, droższe, skórzane http://sklep.donicz.com/pl/p/Okladka-ze ... ookow-/156 Miałem podobne do wcześniejszych czytników tylko z dodatkowym uchwytem na dłoń i było b.wygodne a do tego wytrzymałe. Być może zrobią takie również dla inych modeli niż wymienione.

A tu link do sklepu z etui wsuwanymi, filc lub sztuczna skóra: http://sklep.donicz.com/pl/c/Kobo-Aura-ONE/112
Można zamówić etui na wymiar, jakby ktoś chciał zmienić rozmiar, kolor przeszyć czy kształt. Dla forumowiczów przewidziano nawet rabat 10% z kodem: czytniki.pl (na etui do wszystkich modeli czytników) :)

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


Ostatnio edytowano 04 gru 2017 22:23:16 przez crom, łącznie edytowano 1 raz



04 gru 2017 20:51:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Etui Kobo Aura One
@up
Zwróć uwagę, że kwmobile jest dedykowane do KA1. Do tego masz automatyczne wybudzanie czytnika podczas otwarcia okładki. W linkowanym przez Ciebie etui nie będziesz miał takiej funkcji, ale najważniejsze jest położenie przycisku "power". Jeżeli zrobią wcięcie na przycisk to chyba bym wolał to skórzane od kwmobile, no ale już zamówiłem :D.


04 gru 2017 21:48:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Etui Kobo Aura One
ja zamówiłem na aliexpress etui, czarne, za ok 37zł z przesyłką, nie dlatego, że tanio chińskie, ale dlatego, że czarne i podobne troszkę do oryginału, sporo pozytywnych opinii, zastanawiałem się nad tym kwmobile, ale ostatecznie stwierdziłem, że spróbuję czegoś innego.

żałuję, że oryginalne jest u nas niedostępne, nawet na amazon.de nie znalazłem.


06 gru 2017 22:08:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2016 20:46:37
Posty: 13
eCzytnik: Kobo Forma, Kobo Aura HD, Kindle PW
Post Re: Etui Kobo Aura One
DarkMind napisał(a):
żałuję, że oryginalne jest u nas niedostępne, nawet na amazon.de nie znalazłem.


Przecież na morelach mają oryginalne. Aktualnie out of stock ale mieli i zapewne jeszcze będą mieć.

_________________
hrabia
Kobo Forma, Aura HD, Libra H2O, Kindle Paperwhite


07 gru 2017 17:52:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Etui Kobo Aura One
miesiąc temu sprawdzałem, dwa miesiące temu, tydzień temu i cały czas - brak, więc jak dla mnie to nie mają ;)
bo w ten sam sposób to mam ferrari w garażu tylko wiecznie nieobecne.


Ostatnio edytowano 07 gru 2017 22:33:36 przez DarkMind, łącznie edytowano 1 raz



07 gru 2017 19:25:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Etui Kobo Aura One
@DarkMind
Ja wysłałem maila odnośnie KA1 i w tym samym dniu się pojawiły dostępne :D.
Także nie wiem.

Aczkolwiek uważam, że za kawałek plastiku + materiału dawać 200 pln to gruba przesada i tylko dla zasady bym tyle nie zapłacił. Jedynym wyjątkiem byłby pomysł jak w kindle oasis 2016 - powerbank w etui. Za takie etui mógłbym nawet zapłacić więcej.

Dodam, że podobno materiał się rozkleja w oryginale od kobo.


07 gru 2017 22:16:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: Etui Kobo Aura One
teraz np w ogóle nie udało mi się znaleźć w morele tego etui, niby jest jak wpisuję nazwę a strona się nie pojawia.

mam oryginał w h2o i dobrze się sprawuje, ale poczekam na to z aliexpress jak się sprawi dobrze, to nie będę kupował oryginału a jeśli nie to poszukam lub spytam w morele


07 gru 2017 22:33:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Etui Kobo Aura One
crom napisał(a):
pytanie do tych którzy zakupili KWmobile- czy w tym etui czytnik po wywinięciu okładki do tyłu i położeniu czytnika na dłoni na tej okładce nie ślizga się, nie zsuwa itp., skoro tak okładka nie jest niczym przytrzymywana i ma gładką powierzchnię?. oryginalny tył ONE jest wygodnie ząbkowany dla lepszego chwytu, a w takim etui tracimy tą właściwość...
Ile waży takie plastikowe etui?
Czy auto-wybudzanie uruchomi wyłączony czytnik, czy tylko uśpiony?

hej, odpowie ktoś?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


08 gru 2017 16:45:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: Etui Kobo Aura One
Hej Maleńki odpowiadam :D
Etui dostałem dzisiaj i generalnie jest na czytniku kilka godzin z czego korzystałem równie tyle ale minut...
Ad. 1: Szokiem jest, że okładka nie ma gładkiej powierzchni jak to się wydaje na zdjęciu. Naprawdę mocno mnie ten fakt zaskoczył. Po wywinięciu okładki do tyłu trzymając za "środek" jest bardziej śliskie :P.
Ad. 2: Jakbym przeczytał ten post w pracy to mógłbym odpowiedzieć na to pytanie (wyrób narkotyków)
Ad. 3: Nie ma takiej możliwości, aby czytnik wyłączony załapał wybudzanie. Off = Nie odpowiada na żadne bodźce poza przyciskiem power. To tak na przyszłość :>.


08 gru 2017 22:31:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron