Teraz jest 28 mar 2024 17:30:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2015 20:23:18
Posty: 3
eCzytnik: Kobo Glo
Post Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
Witam. Od dziś stałem się posiadaczem swojego pierwszego czytnika ebooków :). Jednak nie podoba mi się spory ghosting przy zmianie stron. Czy jest to oznaką jakiejś wady sprzętu, czy to rzecz, która z biegiem czasu się wyrobi? Wiem, pytanie trochę głupie, ale pytam (jak na żółtodzioba przystało ;) ) doświadczonych użytkowników czytników i posiadaczy Kobo. Przy zmianie stron widać dość wyraźnie, szczególnie przy podświetleniu, takie jakby cienie poprzednich stron. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Bo jeśli jest to oznaka jakiejś wady, lepiej od razu wymienić sprzęt. Pozdrawiam.


14 kwi 2015 20:32:57
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
Czy to Twój pierwszy czytnik e-papierowy?


14 kwi 2015 20:35:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
SailorRipley32 napisał(a):
... Przy zmianie stron widać dość wyraźnie, szczególnie przy podświetleniu, takie jakby cienie poprzednich stron. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Bo jeśli jest to oznaka jakiejś wady, lepiej od razu wymienić sprzęt. Pozdrawiam.

Ghosting to są "resztki" poprzednich znaków/wyrazów wyświetlane statycznie, które "przebijają" spod aktualnie czytanego tekstu.
Przy zmianie strony zawsze jest "resetowanie" komórek e-inku, a właśnie z czasem to zwykłe resetowanie nawarstwia się co skutkuje ghostingiem.
Ghosting jest likwidowany całkowicie w momencie całkowitego odświeżenia strony, czyli wszystkich komórek e-inku - cała strona robi się czarna na chwilkę.
Co ile ma być pełne odświeżanie ustawia się w menu.
Ghosting i jego uciążliwość jest uzależniona od modelu czytnika, ja np. w nooku mam ustawione pełne odświeżanie co 10 stron, na innych dobrze jest ustawić co 2-3 strony.
Ale jak podkreślam ghosting to zjawisko statyczne, podczas zmiany strony zawsze jest "mignięcie".


15 kwi 2015 7:34:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2015 20:23:18
Posty: 3
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
MiPr napisał(a):
Czy to Twój pierwszy czytnik e-papierowy?

Tak :)
tps4 napisał(a):
SailorRipley32 napisał(a):
... Przy zmianie stron widać dość wyraźnie, szczególnie przy podświetleniu, takie jakby cienie poprzednich stron. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Bo jeśli jest to oznaka jakiejś wady, lepiej od razu wymienić sprzęt. Pozdrawiam.

Ghosting to są "resztki" poprzednich znaków/wyrazów wyświetlane statycznie, które "przebijają" spod aktualnie czytanego tekstu.
Przy zmianie strony zawsze jest "resetowanie" komórek e-inku, a właśnie z czasem to zwykłe resetowanie nawarstwia się co skutkuje ghostingiem.
Ghosting jest likwidowany całkowicie w momencie całkowitego odświeżenia strony, czyli wszystkich komórek e-inku - cała strona robi się czarna na chwilkę.
Co ile ma być pełne odświeżanie ustawia się w menu.
Ghosting i jego uciążliwość jest uzależniona od modelu czytnika, ja np. w nooku mam ustawione pełne odświeżanie co 10 stron, na innych dobrze jest ustawić co 2-3 strony.
Ale jak podkreślam ghosting to zjawisko statyczne, podczas zmiany strony zawsze jest "mignięcie".


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Już jest trochę lepiej, chociaż wydaje mi się, że jakąś rolę odgrywa tu moje trochę błędne i laurkowe wyobrażenie o urządzeniu e-ink. Szczególnie, że od dobrych kilku miesięcy oglądałem i czytałem masę recenzji różnych czytników w sieci. I powiem szczerze, że na żywo wygląda to zupełnie inaczej. Sprzęt naprawdę przyjemny, a podświetlenie, na którym mi zależało, też jest niczego sobie. Pozdrawiam.


15 kwi 2015 20:54:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2014 17:21:22
Posty: 73
eCzytnik: Kindle PW3, Kobo Libra 2
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
W Kobo możesz ustawić całkowite odświeżanie stron z częstotliwością od 1 do 6 stron. Domyślnie jest 6, więc możesz zmniejszyć, jeśli ghosting przeszkadza.


17 maja 2015 15:55:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2015 20:23:18
Posty: 3
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
Coś chyba jednak jest nie tak z moim czytnikiem. Pisałem kilka miesięcy temu o ghostingu, który owszem zdarzał się, ale teraz to jest jedna wielka kalka. Niezależnie od tego czy zmienię częstotliwość odświeżania, czy nie, ghosting jest coraz gorszy. Sprawdzając ze słownikiem angielskie terminy pozostają takie ślady, że nie widać dobrze słów. W trakcie czytania jest to samo. Pewnie, że ghosting to norma, ale nie sądzę, że w takim czytniku jak Kobo, który może nie jest jakimś rarytasem, ale stoi na przyzwoitej pozycji, w trakcie operacji (jakiekolwiek) na czytniku pozostawały tak duże ślady. Owszem, czytać jak najbardziej można, ale na dłuższą metę jest to bardzo irytujące i uciążliwe. W końcu nie po to płaciłem grubo ponad 400 PLN za czytnik, który jest na poziomie tych za 200, a w gorsze dni może i mniej.


03 lip 2015 19:10:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014 6:44:47
Posty: 38
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
Miałem kilka czytników różnej klasy i jeśli ghosting występował to był minimalny i nie przeszkadzał mi w czytaniu. Więc jeśli jest tak jak piszesz to wygląda mi to na winę czytnika i jest to powód do reklamacji.


03 lip 2015 20:24:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2015 15:39:35
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Amazon Kindle
Post Re: Nowy Kobo Glo z Redcoon. Ghosting.
Reklamuj, bo masz ewidentnie usterke. Nie wiadomo, czy czasem nie będzie to postępowało i co wtedy.

_________________
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie - Carlos Ruiz Zafón http://www.komat.com.pl


13 lip 2015 15:48:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron