Teraz jest 28 mar 2024 13:35:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
witam,
czy możecie podzielić się swoimi metodami dostosowywania książek do czytania na czytnikach Kobo. W szczególności chodzi moi o Aurę HD ale pewnie i inne posiadają podobne oprogramowanie.

W jakim formacie najlepiej wyglądają książki i najsprawniej da się je edytować? Które opcje i w jaki sposób ustawić w Calilbre żeby tekst wyglądał najlepiej?

Ja przykładowo zauważyłem, że w Mobi nie mam górnego paska z tytułem rozdziału (co bardzo cieszy bo nie marnuje się ta część ekranu), w epubie pasek był, nie wiem jak sformatować dokument aby się go pozbyć. Prawie zawsze podczas konwersji używam opcji "usuń interlinie po akapitach", tekst jest bardziej spójny. Z kolei .mobi nie pozwalał mi na zmianę interlinii i czcionek na własne (zamiast własnej wstawiała się czcionka domyślna z dokumentu), w .rtf opcje te działały.

Jeśli macie jakieś swoje metody albo książkę, która po konwersji wygląda wzorowo to prosiłbym o instrukcję co i jak poustawiać.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


16 gru 2013 23:59:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
tu masz ustawienia do calibre

http://imgur.com/a/BKlFY

warto też użyć patcha do firmware i zmniejszyć sobie "footer" oraz użyć poprawki "fix page breaks"


17 gru 2013 21:38:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2013 21:53:28
Posty: 13
eCzytnik: Kobo aura hd
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
żeby przeczytać coś w formacie Doc trzeba w programie zmienić na inny format? nie na znam się na tych sprawach a mam parę takich plików których chciałbym przeczytać :::?


11 sty 2014 0:03:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
najlepiej zapisac doc jako html albo rtf a potem konwersja do epub


11 sty 2014 11:22:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
A jeszcze lepiej zapisać jako docx. Potem do calibre


11 sty 2014 12:30:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2013 21:53:28
Posty: 13
eCzytnik: Kobo aura hd
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
ok dzięki za pomoc :)


11 sty 2014 23:23:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
hej,
chciałem poradzić się w kwestii formatu .kepub .Czy ktoś wie jak wyłączyć górną belkę z tytułem książki używając tego formatu?
Mam kilka książek sformatowanych z .rtf do .epub, po użyciu patcha książki pokazują się bez żadnych belek na całym ekranie. Po zmianie formatu na .kepub w tej samej książce na górze pojawia się pasek z tytułem książki, który chciałbym zlikwidować. W patchu nie znalazłem opcji wyłączania górnej belki. Jak sobie z tym radzicie?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


27 gru 2014 3:21:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
nie ma opcji wyłączenia nagłówka w kepub


27 gru 2014 12:18:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2014 17:21:22
Posty: 73
eCzytnik: Kindle PW3, Kobo Libra 2
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
Na H2O mam książki w EPUB - opłaca się konwertować na KEPUB, jeśli chodzi o szybkość zmiany stron? Nie zależy mi na statystykach czytania.


03 sty 2015 21:10:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
buhaj47 napisał(a):
Na H2O mam książki w EPUB - opłaca się konwertować na KEPUB, jeśli chodzi o szybkość zmiany stron? Nie zależy mi na statystykach czytania.


W moim odczuciu różnica jest znikoma. A na chłopski rozum - lepiej zostawić w EPUB. Nie wiem, jaki będzie mój następny model czytnika - KEPUB obsługuje tylko KOBO, a epuby - każdy oprócz Kindla.

Sam natomiast mam inne pytanie: spatchowałem swojego H2O tak, aby w EPUBie nie wyświetlało nagłówka, a stopka była bardzo mała. W stopce wyświetlana jest ilość stron zaszytą w epubie - czy jest możliwość, aby czytnik wyświetlał prawdziwą ilość stron (e-inkowych odświeżeń ekranu, jak w innych czytnikach)?


17 sty 2015 15:20:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
stud3nt napisał(a):
buhaj47 napisał(a):
Na H2O mam książki w EPUB - opłaca się konwertować na KEPUB, jeśli chodzi o szybkość zmiany stron? Nie zależy mi na statystykach czytania.


W moim odczuciu różnica jest znikoma. A na chłopski rozum - lepiej zostawić w EPUB. Nie wiem, jaki będzie mój następny model czytnika - KEPUB obsługuje tylko KOBO, a epuby - każdy oprócz Kindla.

Sam natomiast mam inne pytanie: spatchowałem swojego H2O tak, aby w EPUBie nie wyświetlało nagłówka, a stopka była bardzo mała. W stopce wyświetlana jest ilość stron zaszytą w epubie - czy jest możliwość, aby czytnik wyświetlał prawdziwą ilość stron (e-inkowych odświeżeń ekranu, jak w innych czytnikach)?


Przy domyślnym programie do epub jest to nie możliwe. Wtyczka do calibre sama wysyłając plik do czytnika zmieniania na kepub wiec na dysku dalej zostaje epub.


20 sty 2015 12:50:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
Dokładnie tak jest.


20 sty 2015 13:00:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2015 21:22:22
Posty: 2
eCzytnik: onyx
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
Witam,
mam pytanie pewnie naiwne dla Was :), zamierzam kupić Kobo, więc próbuje skonwertować w calibrze epub do kepub, mam wszystkie wtyczki, w menu Calibre pojawiła się ikona Kobo utilites, format wyjściowy ustawiam na kepub, a ciągle wyskakuje mi błąd,
czy mam rozumieć, że czytnik musi być połączony z komputerem i kepub uzyskam tylko na czytniku ?
z góry dzieki pzdr


06 kwi 2015 21:31:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
kobo utilities nie konweruje książek - to zestaw narzędzi do backupu bazy itp.
Do konwersji na kepub można użyć dwóch wtyczek - kobo extended driver lub kepub output driver
ten pierwszy tworzy kepub w locie podczas wrzucania książek na czytnik - książki w bazie cały czas pozostają w epub
ten drugi umożliwia konwersję do kepup i w bazie trzymane są i epuby i kepuby
Aby pierwszy z powyższych zadziałał należy po jego instalacji wyłączyć domyślny driver do obłsugi kobo w calibre.


07 kwi 2015 11:21:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2015 21:22:22
Posty: 2
eCzytnik: onyx
Post Re: konwersja książek pod czytniki Kobo (Aura HD)
Dzięki za wytłumaczenie co i jak ma działać, dzięki temu wiem, że miałem problem z calibre, a po reinstalce konwersja działa bez problemu pzdr


08 kwi 2015 22:46:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron