Teraz jest 28 mar 2024 23:08:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2014 22:58:48
Posty: 16
eCzytnik: Kindle Oasis
Post Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Witam,

aktualnie jestem posiadaczem Odyssey Frontlight HD, jest to mój pierwszy czytnik, jednak brakuję mi w nim zaznaczania tekstów, cytatów i zachowania tego na urządzeniu, wiem że opcja taka istnieje w amazonie, ale czy Kobo też posiada taką opcję? Jest to dla mnie kluczowa sprawa do zmiany czytnika.


19 wrz 2014 13:53:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Tak - można tworzyć zakładki i zapisywać fragmenty tekstów.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


19 wrz 2014 14:17:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Tu jest trochę opisów nowych funkcji Kobo Mini, ale one są wspólne z nowszymi modelami: http://cyfranek.booklikes.com/post/9007 ... o-firmware. W samej recenzji podstawowe właściwości też są opisane.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 wrz 2014 15:44:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Zaznaczenia i notatki można później w wygodny sposób pobierać za pomocą Calibre (dopisują się do metadanych w naszej bibliotece). W drugą stronę to chyba nie działa (nie wyślemy ich z powrotem na czytnik).

Amazon ma to oczywiście najlepiej rozwiązane (zdalna synchronizacja odbywa się również dla Personal Document, a nie jedynie zakupionych książek, jak w przypadku Kobo).


25 wrz 2014 9:45:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
A jak wygląda sprawa formatowania tekstu? Jak zakupie epub to czy jest możliwość wymuszenia wyswietlenia epub tak jak sobie wydawca wymarzył?


29 wrz 2014 9:08:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Podepnę się pod temat
W najbliższym czasie mam zamiar kupić Kobo Aura HD H2O..Przeczytałem gdzieś, że jest tam też format KEPUB i że warto konwertować książki do tego formatu. Nie lubię bawić się w jakiekolwiek konwersje i w związku z tym mam pytanie- Czy formaty epub i mobi są w takiej samej "jakości" jak na innych czytnikach? I drugie- co traci się nie dokonując konwersji na format Kepub?


09 paź 2014 7:56:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
jeżeli wgrywasz książki przez calibre można tak ustawić aby w locie program konwertował książki do kepub ( w trakcie przesyłu na urządzenie)


09 paź 2014 8:19:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Ostatnio wszystko wgrywam bezpośrednia..a co się traci omijając kepub?


09 paź 2014 8:31:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
daro napisał(a):
Ostatnio wszystko wgrywam bezpośrednia..a co się traci omijając kepub?


Kepub chyba działa odrobinę szybciej, są dostępne statystyki czytania dla kepub, i chyba największą różnicą że w kepub jest nagłówek którego nie ma w epub oraz numeracja stron w kepub jest podawany ilość stron w rozdziale można zmienić ilość stron całej książki i są pokazywane rzeczywiste jak się wyświetlają na czytniku a w epub każda strona ma równą ilość znaków wiec liczba stron zawsze będzie taka sama nie zależnie od ustawienia tekstu i tylko np numer strony będzie się zmieniał np po 3 zmianach stron na czytniku.
Korzystam z kobo od 3 dni więc jeżeli coś pominąłem lub się pomyliłem proszę poprawić.


09 paź 2014 9:22:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Dzięki.. Jesteś zadowolony z H2O..jeśli po tak krótkim czasie możesz już mieć jakąś opinię..? ;)


09 paź 2014 9:36:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Ekran mi się bardzo podoba, obudowa strasznie się palcuje może dlatego że nie mam jeszcze etui. Irytuje mnie właśnie brak możliwości usunięcia nagłówka.(na mobileread powiedzieli mi żebym ustawił full screen reader mod ale jeszcze nie wiem o co chodzi) Korzystałem wcześniej z kindle pw2 oraz z onyx booxa t68. To przy kobo onyx według mnie ekran ma koszmarny. Ustawienia czcionki uważam za duży plus kobo i ekran 6,8 dzięki temu uważam że tekst wygląda lepiej niż w kindle mam wrażenie że ekran jeszcze mniej odbija światło niż kindle. Wadą jest brak słownika polskiego (na razie nie działają alternatywne programy do kobo wiec trzeba obejść się bez słownika). Do podświetlenia nie mam zastrzeżeń fajny jest gest zmieniania podświetlenia w trakcie czytania książki, szkoda że podział wyrazów nie działa w keupub (działa w zwykłych epub metodą z kindle). Jeżeli korzystałeś z onyxa t68 i odesłałeś go z powodu ekranu to z kobo będziesz zadowolony. W wersji bez h2o widziałem możliwość instalacji androida wiec pewnie za jakiś czas to samo będzie dla h2o. Szkoda tylko że nie ma przycisków.


09 paź 2014 10:39:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Właśnie ekran był powodem zwrotu T68..też żałuję, że Kobo nie ma przycisków..Gdzie kupiłeś Kobo?


09 paź 2014 11:12:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Na ebay.


09 paź 2014 11:48:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2015 9:30:50
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Keyboard
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Witam serdecznie.

Również i mnie dręczy pewna kwestia, która ma duży wpływ, jeśli idzie o zakup czytnika firmy Kobo.
Mianowicie: czy istnieje jakikolwiek sposób przesyłania plików osobistych bez kabla? Jestem paroletnim użytkownikiem Kindla Keyboard i kocham w nim to, że mogę za pomocą smartfona przesłać na email np. notatki, otworzyć Kindla i od razu je czytać. Bez kabli, bez komputera.
Czy Kobo ma jakiś odpowiednik tej usługi?

Keyboarda chcę zmienić na coś z lepszym, i tym lepiej, jeśli to możliwe, większym ekranem. W miarę często czytam na nim .pdf lub komiksy i mangi. H2O lub Aura HD wydaje się być dobrym wyborem, gdyż daje odrobinę większy ekran i większą rozdzielczość. Światełkiem również nie pogardzę..

Pozdrawiam.


09 sty 2015 9:40:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pytanie przed kupnem Kobo Aura HD
Tak, trochę o tym możesz poczytać na przykładzie starszego modelu Kobo Mini, tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/9007 ... o-firmware.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 sty 2015 10:47:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: