Teraz jest 28 mar 2024 20:30:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura
Może ktoś bardziej obeznany wyjaśni jak się to robi w Aura HD.
Tworzę katalog "fonts" w pamięci głównej, wrzuciłem tam polską czcionkę (1 plik luzem, bez katalogu) w formacie .ttf i czcionka jest widoczna w menu czytnika ale po jej włączeniu uruchamia się domyślna czcionka z dokumentu zamiast tej wgranej. Może coś źle robię czy jak? Wrzuciłem też 4 pliki z czcionką w wersjach regular, bold, italic i bolditalic tak jak w kindlach, ale efekt ten sam.
Aktualna wersja firmware do której zaktualizował się czytnik to 3.1.

Byłbym również wdzięczny za podesłanie namiarów do czcionek z Kindla PW - Caecilia Condensed, Futura i Helvetica.
Ma ktoś z Was czcionki Avenir Next i Gill Sans w wersji polskiej, bo oryginalne z czytnika nie mają PL liter a całkiem fajnie wyglądają.


06 gru 2013 17:12:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2013 12:59:01
Posty: 12
eCzytnik: Kobo Aura HD, PocketBook InkPad 3
Post Re: wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura
Pierwsze, co mi przychodzi do głowy - wyłącz i włącz czytnik po wgraniu czcionki, wtedy powinno być OK. Pamiętaj też, że czcionki muszą być dobrze opisane wg klucza: (przykładowo) Times-Regular, Times-Bold, Times-Italic, Times-ItalicBold (zauważam, że tej ostatniej odmiany nie trzeba wgrywać, bo czytnik sam potrafi zrobić bold z italic [w wersji uproszczonej] - miałem tak parę razy).


06 gru 2013 17:19:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura
sprawdziłem nazwy - są wg. tego klucza co podałeś, wyłączenie czytnika nie zmienia niczego., nadal figurują w menu ale pokazuje się czcionka domyślna z dokumentu.

Próby wykonywałem na czcionce Liberation Mono i Sans (PL) dostępnej tu: https://fedorahosted.org/liberation-fonts/ oraz na czcionce Verdana z Windowsa.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


06 gru 2013 18:12:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura
już wiem - oczywiście mój błąd, wgrałem tekst .rtf i już wszystko pięknie się pokazuje, na formatowanych wcześniej .mobi musiałem ustawić coś, co blokuje własne czcionki.
Ale z kolei w tych prostych formatach na górze jest pasek z tytułem, którego w mobi wcześniej nie było. Jak go zlikwidować?


08 gru 2013 23:19:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post wgrywanie własnych czcionek do Kobo Aura
Ze wszystkich dotychczas testowanych czczcionek najlepiej spisuje się według mnie Malabar.


06 maja 2014 19:16:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: