Teraz jest 28 mar 2024 13:53:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2009 20:41:11
Posty: 5
Post Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Witam,

Wlasnie kupilem ten czytnik ebookow i nie moge otworzyc zadnej wlasej ksiazki.
Probowalem recznie i przy pomocy najnowszego calibre i zawsze ten sam efekt, czyli nie widzi ksiazki w biblotece. Probowalem z epub, rtf i txt.
Podejrzewam, ze to wina nowego oprogramowania, niestety nie testowalem ksiazek na oprogramowaniu oryginalnym jaki byl dostraczony z czytnikiem tylko najpierw uaktualnilem, co bylo chyba bledem.
Nie wiem co robic.

Pozdrawiam.


09 lis 2012 21:27:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Czy ktoś to może jeszcze potwierdzić?

Tutaj też ktoś pisze o tym samym problemie (tym razem na Kobo Mini).
http://swiatczytnikow.pl/kobo-wyprzedza ... ment-84008

Przyznam, że nie chce mi się w to wierzyć, przejrzałem Mobile Read http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=223 i nie widzę wcale narzekań na brak możliwości wgrywania własnych książek.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 lis 2012 9:45:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2009 20:41:11
Posty: 5
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Jest to prawda ale połowiczna przynajmniej w moim przypadku.
Ponieważ czytnik nie czyta książek prywatnych ale tylko z pamięci wbudowanej, z karty SD czyta bez problemu.
Szkoda, że nigdzie o tym nie było napisane, bo wiele nerwów mnie to kosztowało zanim wpadłem na rozwiązanie.


13 lis 2012 16:29:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 13:54:07
Posty: 8
eCzytnik: Sony PRS600, Kobo Touch, DR1000S
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Aż mnie zaintrygowałeś - od ostatniego update'u oprogramowania nie wgrywałem nowych książek z zewnątrz - czytałem to co już miałem załadowane + dokupiłem w Kobo jedną pozycję.

Pytanie gdzie wgrałeś książki. Ja wrzucam do katalogu Digital Editions i właśnie wrzuciłem tam kolejną. Dla testu wrzuciłem też inną do katalogu głównego. Po odłączeniu czytnika (przez chwile na czytniku się ukazało processing content) widzi obie książki.

Nie używam zewnętrznych kart pamięci - póki co wbudowana mi starczy - epuby i mobi to dość oszczędne formaty

Pytanie czy instalowałeś w ogóle Adobe Digital Editions i czy zarejestrowałeś w nim czytnik. Jeśli książki wrzucone do katalogu głównego nie będą widoczne to zainstaluj ADE i zarejestruj w nim czytnik.

Przyznaję że nie zakładam podkatalogów więc może soft ma problemy jak foldery są mocno zagnieżdżone.

P.S. Nie wrzucaj do katalogu Kobo - przechowuje pliki systemowe w tym plik z indeksem - ten katalog nie jest indeksowany.


16 lis 2012 3:05:54
Zobacz profil ICQ
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Coś z Twoim czytnikiem jest chyba nie tak. Ja wgrywam do pamięci głównej w różne katalogi (wydawało mi się że utrzymam w ten sposób lepszy porządek), soft aktualny, bez karty pamięci i nie mam żadnych problemów. Aha czytnik niezarejestrowany w Adobe (zdejmuję DRM jak jest w Calibre). Miałem lekkie problemy z wieszaniem się czytnika, ale okazało się, że to wina formatu mobi, jak wyrzuciłem książki w tym formacie, to przeszło.
Może to wina fontów?


17 lis 2012 0:06:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2013 18:28:31
Posty: 1
eCzytnik: kobo touch
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
To ja podbijam temat.
dostalam czytnik KOBO Touch w prezencie by sie przekonac do ebookow. Niestety po zakupieniu ksiazek nie chce mi ich czytac. Czytnik zarejstrowalam w Adob, zrobilam wszystko zgodnie z wytycznymi ksiegarni i...
I nie czyta. Po podlaczeniu do komputera widze ze ma je w pamieci, po odlaczeniu znikaja jak kamfora. Co dziwne czyta ksiazki z publicznych i darmowych portali. Trace do niego cierpliwosc, a moj zapal do ebookow maleje.


17 wrz 2013 18:44:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Dziwna sprawa, nigdy nie miałem problemów z otwieraniem na Kobo Touch "wgrywanych" książek, zarówno kupionych w którejś z naszych księgarni jak i przygotowanych przeze mnie. W ogóle nie używam karty pamięci ani ADE. Z Aurą HD również nie ma takich problemów.


18 wrz 2013 9:46:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Miałem podobną sytuację po którejś z kolei synchronizacji, kiedy kopiowałem nowego ebooka poprzez Calibre. Koniec końców nie mogłem odczytać nowododanej książki jak i większości pozostałych. Pomógł hard reset.
Taka sytuacja wystąpił jednokrotnie prawdopodobnie na skutek wystąpienia błędu w trakcie synchronizacji poprzez Kobo Desktop.


Ostatnio edytowano 24 wrz 2013 9:57:48 przez konrad white, łącznie edytowano 1 raz



19 wrz 2013 21:12:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Ja nie mam żadnych kłopotów, a wgrywam wszystkie dostępne oprogramowania (obecnie 2.8.1). Używam Calibre mam założone półki, tylko pamięć główna i nigdy żadnych kłopotów. Jedyne kłopoty jakie miałem z otwieraniem książek to było mobi teraz używam tylko epubów.


23 wrz 2013 22:02:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2014 11:07:11
Posty: 2
eCzytnik: Kobo Glo
Post Re: Kobo Touch - brak mozliwosci odczytu wlasnych ebookow
Miałam ten sam problem i czytnik oddałam do reklamacji. Została uwzględniona i wymieniono mi sprzęt na nowy.


16 sty 2014 11:15:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron